Konsept Tasarım Lezzet Ve Kalite

Menü Danışmanlığı - Yiyecek ve İçecek Danışmanlığı, Osmanlı ve Türk Mutfağı, Restaurant Danışmanlığı Tarihi İstanbul Mutfağı, Gastronomi Danışmanlığı, Yeni Restoran Konsept Danışmanlığı_ Kalıcı Bir Restoran, Yeni Mutfak Danışmanlığı Restoran Nasıl Açılır? Restoran Açmak

Mutfak Danışmanlığı & Kitchen Consulting

 

Mutfak Danışmanlığı & Kitchen Consulting

 

İngiltere, Almanya, Fransa ve Diğer Avrupa Ülkeleri İçin Özel Not:

Hizmetlerimiz arasında bulunan Uluslararası konumda "gastronomi "danışmanlığı için; İngiltere, Almanya, Fransa ve diğer Avrupa ülkelerinde belirtilen danışmanlık konularında uzman çalışma ortaklarımız ve çalışma ofisilerimiz mevcut bulunmaktadır. Talepleriniz için "İLETİŞİM" e geçebilirsiniz.

 
Uluslararası Mutfak Danışmanlığı Ve Yiyecek İçecek Danışmalığı Konularında Nasıl Çalışırım?
 
Türkiye İçerisinde Ve Yurt Dışında Daha Önceden Tarafım İle Bağlantıya Geçilerek Karşılıklı Bir Tarih Kararlaştırıldıktan Sonra Anlaşılan Konsept, Süre Ve Anlaşma Metninde Karara Bağlanan Maddelere Kapsamında…
 
Benimle Kimler Çalışmak İster? Mutfak Danışmanlığı Ve Yiyecek İçecek Danışmanlığında Hizmet Alanlarım Nerelerdir?
 
Yeni Restoran Açacak Olanlar, Tüm Restoranın Sistem Ve Operasyonu (Küçük Açılış Ve Büyük Açılış Min. 6-7 Ay)
Tüm Mutfak Ve Servis Mesleki Eğitimleri
Daha Önce Restoran Açmış Ama İstediği Başarıyı Yakalayamamış Yiyecek Ve İçecek İşletmeleri,
Cazip Fiyatlar İle Hazır Bir Restoran Alarak Konsept Değiştirmek Amacı Taşıyanlar,
Yeni Bir Restoran Alarak Hizmet Kalitesini Yükseltmek İsteyenler,
Uluslararası Standartlara Sahip Butik Oteller
Uluslararası Standartlara Sahip Yıldızlı Oteller (Şehir İçi Veya Turistik)
İlk Mutfak Kurulumları
Yiyecek Ve İçecek Menü Tasarımları, "Menü Danışmanlığı" Menü Degiştirmek  İsteyenler,
Sadece İlgili İşletmeye Özel Patentli Yemekler İsteyenler, 
Sadece İlgili İşletmeye Özel Pişirme Teknikleri İsteyenler, 
Sadece İlgili İşletmeye Özel Yeni Emsalsiz Yemek Tasarımları İsteyenler,
Sadece O İşletmeye Farkındalik Yaratmak, Menü Çeşitleri, Menü Planlaması, Menü AnaliziMenü Yönetimi ve Özel Sunum Teknikleri İsteyenler,
Özel Devlet Yemekleri,
Özel Holding Yönetim Kurulu Yemekleri,
Kurumsal Şirketler (Ziyafet, Protokol, Organizasyon)
 
Tüm bunlar öncelikte tarafımdan talep edilecek olan hizmet seçeneklerine göre şekillendirilir. Herhangi bir işletme sahibi kişi yada kurumun tarafımdan hangi hizmeti istediği önemlidir. İhtiyaç duyulan konularda seçenekler fizibilitesini hazırladıktan sonra karşılıklı mutabakat doğrultusunda çalışma programımı zaman, maliyet ve "hedef" sonuçları ile sunarım.
 
Çalışma Şekli -01-
Yeni Restoran Açılışı “Tercih Ettiğim”
 
Tarafım ile bağlantıya geçildikten ve anlaşılan tarihte ve zamanında ilgili yerde bulunurum. Tabiri caiz ise en başından 4 duvarı ve işletme sahibinin gerek kendisi gerekse yanıma tayin etmiş olduğu kişi ile beraber teslim alarak anahtar teslimi teslim etmek kaydı ile çalışırım. Bu kişi ileride restoranın müdürü ya da sorumlusu seklinde gerek misafir ilişkileri gerek cost -maliyet, anket ve formlar, ve raporları gerekse personel yönetimi hakkında özel olarak bilgilendirecek ve o işletmeyi her alanda kontrol edebilecek bilgiye sahip olarak yetiştirilecektir. Aynı zamanda bu kişi işletmenin tüm resmi işlemleri ve finansını kontrol edecektir. 
 
Restoran Konsept Kasarım Nedir?
İşletme sahibinin istediği konsepte göre çalışmalarım baslar. Ama yine de kendim 1 hafta ilgili şehirde incelemeler yaparak burada en uygun olabilecek konsepti hazırlamış olduğum fizibilite ile yönetime sunarım. Bazen farklı sonuçlar çıkabiliyor ama karar kendilerinindir.
 
Konsept karar alındıktan sonra iç mimar, dış mimar, elektrik ve su tesisatçısı gibi işletme sahibi veya yönetim tarafından tespit edilmiş esnaflar ile toplantımı yaparak çalışma seklimi, teslim tarihlerini ve önemli istisnaları konuşarak karara bağlar yazılı bir dokuman seklinde sorumlu olduğum kişiye sunarım.
 
Mutfak Danışmanlığı
İnşaat süresince bizzat gelişmeleri kendim takip ederim. Bir yandan çalışmalar sürerken diğer yandan işletme açılınca ihtiyacımız olacak olan menüler, matbu evraklar, tanıtım çalışmaları, halkla ilişkiler ve ihtiyaç duyacağımız personel seçimleri gibi hazırlıklar ile ilgilenirim. 
 
Kendi ekibim yoktur. İşletmenin ihtiyaç duyacağı ekibi oluştururum ve tek başıma mülakatı gecen personelleri işletmenin kendi ekibi olarak yetiştiririm.
 
Özellikle mutfakta çalışacak olan İşletme yönetimi tarafından seçilmiş “sadece eli bıçak tutmasını bilen” tecrübesiz “kalfa düzeyinde” personelleri belirli testlere tabi tutarım. Burada istediğim en önemli konu güvenilirlik, istek ve kişinin kabiliyetidir. Çünkü bu kişiler bu aşamada sadece asgari ücreti hak ederken vermiş olduğum eğitimlerden sonra takribi 2,5 yada 3 kati bir maaşı hak eden ustalar haline geleceklerdir.
 
Dikkat ettiğim hususlardan bir diğeri de bu kişilerin daha önceki tecrübeleri önemli değildir. Sadece buradaki menüyü benim öğrettiğim şekilde yapmaları yeterli olacaktır. Bunun için tecrübeli ve yüksek maliyetli personeller gerekli değildir. 
 
İşletme açılmadan 1,5 ay önce özellikle seçilmiş olan mutfak personellerinin yarım maaş ile ise alınmasını isterim. Hazırlanmış olan restoran menülerine ve menü çeşitlerine göre mesleki eğitimlerine başlarım. Bu eğitimlerin suresi hazırlanmış olan menünün zenginliğine ve restoranın kalite standartlarına göre değişir. Bu sure mutlaka anlaşma metninde belirtilmiştir. 
 
Hazırlanmış olan menüye göre mutfağın dizayn edilmesini sağlar ve gerekli maliyet hesaplamalarını yaparak ilgili sisteme sorumlu kişiler tarafından girilmesini sağlarım. Bu arada ilgili bölgede yeni açılacak olan restoran hakkında medyaya makaleler yazarak, tarifler vererek görsel başında işletmenin isminin yeteri şekilde anılmasını ve merak edilmesini sağlarım.
 
Yeni Restoran açarken açılışına 15 Gün kala yazılı ve görsel basında programlanmış olan tanıtımların başlamasını sağlayarak tüm çalışmalarımda son aşamaya geçerim.
 
Yiyecek ve içecek işletmesinin daha önceden tespit edilmiş olan küçük açılışına 10 gun kala tüm personellerin tam zamanlı işe başlamalarını sağlayarak en az günde olacak şekilde 6 saat mesleki eğitimleri başlatırım.
 
Sektörde Kalıcı Bir Restoran Sahibi Olabilmek İçin Zamanlanmış olan tarihte küçük açılışı yaparak gerçek operasyona tamamen kontrolüm dahilinde başlanılmasını sağlarım. İlk 15 gün işletme %50 kapasite ile çalışacaktır. Bu konuda ve anlaşma metninde belirtilmiş diğer konularda tek yetkili kişi olarak işletmenin menfaatine kararlar alabilirim. Belki ilk etapta tarafımı ve kararlarımı anlayamayabilirsiniz. Ama ilerleyen tarihlerde hayranlıkla karşılayarak anlayacağınızdan emin olabilirsiniz. 
 
Mutfak Danışmanlığı
Açılıştan 3 ay sonra mutfakta ve salonda yöneticilik yapabilecek personeller hakkında ilgili raporlarımı sorumlu olduğum kişiye veririm ve mutabık kaldığımız kişilerin eğitimlerine öncelik vererek mesleki açıdan gerekli olan bilgileri aktarırım.
 
İlk 3 ay bire bir operasyonun içerisinde olarak mutfakta daha çok zaman harcarım.  Kısa sureler ile servis esnasında restoranı bizzat kontrol ederim.  Servis dişi saatlerde eğitimlere ağırlık veririm. Ama ilerleyen zamanlarda mutfağı kendi alanlarında yetiştirdiğim kişilere benim kontrolümde olmak kaydı ile yetkilendirerek restorana ağırlık vermeye başlar gelişmeleri takip ederim.
 
Şehrin En İyi Restoranlarına Nasıl Sahip Olabilmek İçin:
Yeni açılan bir işletmenin özellikle 3 aylık bir sure zarfında misafirler üzerinde bırakacak olduğu itiba cok önemlidir. Bu basariyi ilk açılıştan 6-7 ay sonraki misafir trafiğinde negatif ya da pozitif hareketler ile görebilirsiniz.
 
İşletmenin ilk açılış tarihinden takribi 6. Ayında yada daha önceden kararlaştırılan  tarihte büyük açılış hazırlıklarını yaparak gerçekleşmesini sağlarım.
 
Bu arada hem restoranın hem de mutfağın tarafıma özel yönetim ve kontrol prosedürlerim ile rapor, sirküler ve çizelgeler ile kontrollerini yaparak negatif ve pozitif konularda sorumlu olduğum kişiyi ilgili tarihlerde bilgilendiririm. 
 
Büyük açılıştan 1 hafta sonra tüm menü maliyetleri, raporlamalar, yönetim sirküleri ve misafir ilişkilerinde gerekli güncellemeleri yaparak restoranı idare edecek kemik kadroyu sorumlu olduğum kişiye ilgili bir rapor ile sunarım. Gerekli kriterlerin açıklamasını yaparak mutabık kaldığımız konuları bizzat uygulamaya alarak tespit edilen kişileri yetkilendirerek memorandum ile kadroyu bilgilendiririm. 
 
Yedinci ayın sonunda tamamen tüm çalışma ve sorumluluklarımdan geriye çekilerek sadece tüm ekibi 1 ay boyunca izlerim. 
 
Sekizinci yada dokuzunca ayımda ise işletme sahibi ile oturarak karşılıklı mutabakata verdiğimiz takdirde restoranı hedeflenen ciro, hedeflenen personel hizmet kalitesi ve hedeflenen misafir memnuniyetinde teslim ederek bölgeden ayrılırım. (karşılıklı mutabık kalınarak)
 
2 ay sonra 1 haftalığına tekrar işletmeye gelerek gerekli gördüğüm kontrollerimi ve reçetelerin uygulanır lığı ile lezzetlerini kontrol ederek raporumu sunarım. Eğer gerek duyarsam yada işletme sahibinin isteği üzerine 1 yada 1,5 ay tekrar operasyona katılırım. Bu kontroller bazen 2 ayda bir 3 defaya kadar uzayabilir. Bunun karar benim raporlarıma istinaden işletme sahibine aittir.
 
Çalışma Şekli -02-
Daha Önce Restoran Açmış Ama İstediği Basarıyı Yakalayamamış Yiyecek Ve İçecek İşletmeleri
 
Daha önce restoran açmış ama istediği basarıyı yakalayamamış yiyecek ve içecek işletmeler beni arayabilir. Burada yapılması gerekenler hakkında simdi bir şey söyleyemem. Tedavi için hastayı görmem ve incelemem gerekir. Herhangi bir restorandaki hatayı ya da hataları bulmak detaylı inceleme gerektirir.
 
Avrupa yada Asya ülkelerinde daha önceden bir restoran yapmış ama ilk etapta konuya vakıf kişiler ile çalışmamış ve dolayısı ile gerekli basariyi yakalayamamış olan işletmeler geçmişe donup baktıklarında çalışmalarından pişmanlık duyarlar. 
 
Keşke söyle yapsaydım yada keşke öyle yapsaydım derler. Ama maalesef bu pişmanlıklar gerçek hayatta bir ise yaramaz. Sadece gelecek zamanda bir daha ayni hataya düşmemek için hatırlatıcı pozitif noktalardır.
 
Nasıl bir çocuk ölü doğarsa Bir restoran bazen ölü doğabilir. Nasıl bir çocuk hastalıklı doğarsa bir restoranda hastalıklı doğabilir. Restoran ticari bir işletme olarak açılır ve para kazanması gerekir. Para kazanmayan ve sahibini mutlu etmeyen bir işletme ticari bir işletme değildir. 
 
Mutfak Danışmanlığı
Bu hastalıklı doğan restoranlar tedavi edilebilir…. Tabela değiştirmek ya da kadro değiştirmek çözüm değildir. Öncelikte hastalığın nerede olduğu tespit edilmelidir-ki tedavi edilebilsin.
 
Bazen menü değişir ya da güncellenir, bazen vazgeçilmez olarak görülen ama tedaviye cevap vermeyen personellere mesleki eğitim verilir gerekirse değiştirilmesi tavsiye edilir. Zaman zaman karşılaştığım bir konu olarak belirtmek isterim ki konseptin de değişmesi gerekebilir.
 
Hatta diyebilirim ki bazen işletme sahibini maddi giderlerini korumak amacı ile kapatılmasını tavsiye ettiğim restoranlar olmuştur. Çünkü o restoran için yapılabilecek çok az olasılık olduğu gibi ciddi rakamlar harcanarak önemli değişiklikler yapılsa dahi risk çok büyüktür.
 
Bazen Restoran Çok İyi Bir Manzaraya Sahiptir,
Bazen İse Restoran Çok İyi Atmosfere'de Sahiptir,
Bazen Restoran Çok Kaliteli Demirbaşlara Ve Dekorasyona'da Sahiptir,
Hatta Çok İyi Bir Lokasyonda Bulunmasına Ragmen İş Yapmaz Ve Sahibini Mutlu Etmez…
 
Ticari anlamda bir restoran denge ister. Menüsü, dekorasyonu, işletmecisinin vizyonu, restoranın genel kalitesi, ait olduğu bölgede yaşayan insanların çeşitliliği ve ekonomik güçleri ve o bölgede bulunan rakip olabilecek diğer işletmeler'de dikkate alınarak tamamı bir bütün olarak değerlendirilmelidir. 
 
Herhangi bir yerdeki herhangi bir restoranın ayakta durabilmesi için tüm giderlerinin hesapları yapılarak çarpanları tespit edilir ve ortaya ayda yapması gereken ciro ortaya çıkar.
 
Bu cironun yakalanabilmesi için uygun konsept tespit edilir. Bu konsepte göre tüm hesaplar yapılır ve gerçekleşmesi sağlanır. Eğer ki ticari bir işletme yapmak istiyorsanız bazı unsurları dikkate almak zorundasınızdır. 
 
Çalışma Şekli -03-
Yeni Bir Restoran Alanlar Ve Çok Daha Kaliteli Hizmet Vermek Amacı Taşıyanlar
Mutfak Danışmanlığı Ve Yiyecek İçecek Danışmalığı 
Yeni bir restoran almışsınızdır ve çok daha kaliteli hizmet vermek amacı taşırsınız. Bulunmuş olduğunuz bölgede özel yemekler ile gündeme gelmek ve karşılığında daha fazla kazanmak istersiniz. Almış olduğunuz restoranın birkaç sihirli hareket ya da değişiklik ile eski kimliğinden kurtularak arzuladığınız yeni misafir portföyüne kavuşmasını istersiniz.
 
Cazip maddi fırsatlar ile almış olduğunuz yeni restoranınıza yepyeni bir kimlik kazandırmak istersiniz. Bu düşüncelerin karşılığı yatırımınızı riske atmadan planladığınız bütçe ile basariyi konuya vakıf kişiler tarafından profesyonel bir çalışma ile danışmanlık alarak hedefinize ulaşmak istersiniz.
 
 
Bu ve buna benze çalışmalar için de tarafımı arayabilirsiniz. Konu hakkında aklınızdan geçenleri ve hedefinizi tarafıma aktardıktan sonra gerekli incelemeleri yaparak fizibilitemi hazırlar tarafınıza sunarım. Şartlar uygun olursa ilgili değişiklikleri beraber yapabiliriz. Hazırlamış olduğum restoran fizibilitemi beğenir ama kendiniz yapmak isterseniz bu konuda düşüncelerimi paylaşırım. Sonuçta karar sizindir. 
 
Çalışma Şekli -04-
Butik Oteller Ve Yıldızlı Oteller (Şehir İçi Oteller Veya Turistik Oteller)
 
Uluslararası standartlara sahip Asya ülkeleri, Avrupa ülkeleri ve Türkiye’de hizmet veren butik oteller ve yıldızlı oteller (şehir içi oteller veya turistik oteller)
 
Mutfak danışmanlığı, yiyecek ve içecek danışmalığı hizmet alanlarım içerisinde bulunan butik ve yıldızlı otellerde vermiş olduğum hizmet arasındadır. Bu hizmetlerim arasında sadece ana mutfak kurulumu, alakart mutfaklar kurulumu, ilgili menülerin tasarımı, uygulamalı eğitimi ve menünün yapımı da yer almaktadır.
 
Herhangi bir otel bünyesinde kendi misafirlerine ve dışarıdan gelebilecek misafirlere ’de hizmet verecek olan aşağıdaki belirtmiş olduğum mutfaklara ait yemekleri sunan özel bir restoran isteyebilir.
 
Bunun için büyük bütçelere ya da sadece o restorana özel standart aylık personel giderlerine gerek yoktur. Çalışma prensiplerimde bana verilen mutfağa sadece tek başıma gelirim. Mutabık kalınan menüye göre sizin tercih ettiğiniz personellerden sizin kadronuzu oluştururum.
 
Oluşturacak olduğumuz menünün zenginliğine bağlı yetiştirilmesi istenilen personellerin mesleki eğitimleri en fazla 4-5 aylık bir süreyi kapsar. Daha öncede belirtmiş olduğum gibi ben ekip ile çalışmam. İşletmenin kendi mutfak ekibini seçmiş olduğu kişilerden yetiştirerek kendim oluştururum. Tarafım ve söz konusu işletmenin ortak belirlemiş olduğu menüye hâkim kadroları oluşturmak işletmeler için de uzun vadede çok daha karlı olduğu ispatlanmış çalışmalardır. Daha fazla detay karşılıklı görüşmelerde verilecektir.
 
Unutmayınız;
Size gereken usta ya da şef her şeyi ve her mutfağı bilmesi gerekmiyor. Sizin menünüzde bulunan yemekleri 4/4’lük bilmesi ve misafirlerinizi 4/4’lük mutlu etmesi sizin için yeterli olacaktır…
 
Çalışma Konseptim Hangi Mutfaklardır?
Osmanlı Saray Mutfağı (menü yapımı, tasarımı ve uygulamalı mesleki eğitimi)
Eski İstanbul Mutfağı (menü yapımı, tasarımı ve uygulamalı mesleki eğitimi)
Geleneksel Türk Mutfağı (menü yapımı, tasarımı ve uygulamalı mesleki eğitimi)
Akdeniz Mutfağı (menü yapımı, tasarımı ve uygulamalı mesleki eğitimi)
Vejetaryen Mutfağı (menü yapımı, tasarımı ve uygulamalı mesleki eğitimi)
Anadolu Mutfağı (menü yapımı, tasarımı ve uygulamalı mesleki eğitimi)
Steak Restoranı (menü yapımı, tasarımı ve uygulamalı mesleki eğitimi)
Arap Mutfakları (menü yapımı, tasarımı ve uygulamalı mesleki eğitimi)
Hindistan Mutfağı (menü yapımı, tasarımı ve uygulamalı mesleki eğitimi)
 
You can also call my side for these and similar studies. After conveying what you have in mind about the subject and your goal, I will prepare my feasibility study by making the necessary examinations. If the conditions are suitable, we can make the relevant changes together. I like the restaurant feasibility I have prepared, but if you want to do it yourself, I share my thoughts on this. After all, the decision is yours.
 
YİYECEK VE İÇECEK DANIŞMANLIĞI
Çalışma Şekli -05-
Özel Devlet Yemekleri, Holding Yönetim Kurulları, Kurumsal Şirketler (Ziyafet, Protokol, Organizasyon)
 
Bu konuda gerekli açıklamalar mail, telefon ya da karşılıklı görüşme yöntemi ile paylaşmak çalışma prensiplerimdedir. İlgili örnek görseller, sunumlar ve menü detayları özel güvenlik ve gizlilik kurallarını kapsamaktadır. Detaylar için tarafım ile bağlantıya geçebilirsiniz.
 
Avrupa ve Asya ülkelerinde Yeni restoran açacak ya da restoran alacak kişi yada kuruluşlar ilgili şehirler hakkında bilgi almak isteyebilir… dünyada bu güne kadar 30’un üzerinde ülke ve 400.000 km’lik seyahat bilgilerim dahilinde sorularınızı cevaplayabilirim.
 
Yiyecek İçecek konularında bilgi almak isteyenler için sadece telefon veya görüntülü konuşma ile danışmanlık isteyenler için “saat ücretim” 1.000 TL’dir. (Türkiye saati ile ÖÖ-12;00 ila ÖS- 22;00 saatleri arasında)
 

Uluslararası Yiyecek Ve İçecek Danışmanlığı Amaç ve Hedeflerim;

Yüzyılımızda ülkeler, sahip oldukları tarihi kültür değerleri , medeniyetleri, teknolojik ve ekonomik güçlerinin yanında mutfak kültürleri ile de değerlendirilmektedir. Günde 3 öğün yemek yiyen bir insan ve insanlar Dünyada artık farklılıklar aramaya başlamışlardır. 

 
Bizim mutfağımız, tarihimizden gelen lezzet miraslarımız ve bu alandaki zenginliğimiz ile de ülke tanıtımımıza ciddi katkılar kazandırabileceğimiz bir zamandayız. 
 
Şu an gerek ülkemizde gerekse yurt dışında bir çok restoran bizim mutfaklarımıza ait olduklarını ısrar etseler de, gerçekte Osmanlı ve Türk mutfağı kültürünü yansıtmamaktadırlar. 
 
Özellikle uzak doğu ve Avrupa ülkelerinden misafirlerimiz Türkiye’ye geldikleri zaman söz konusu restoranlarda Osmanlı ve Türk mutfağını arayıp umut ederken yine şaşkınlık verici bir durum olarak kendi mutfaklarının farklı versiyonları ile karşılaşmaktadırlar. 
 
Oysa bu insanlar tatile geldikleri ülkenin, kültür, mimari ve sosyal yaşam tarzı itibari ile birlikte mutfak kültürünü de keşfetmeye gelmişlerdir.  Bizi tercih etmelerindeki Anadolu kelimesi onlar için çok büyük beklentilere sahiptir. 
 
Bu kelimenin anlamını ülke misafirlerimize örf ve anene ‘lerimiz, sofra kültürümüz, tarihi lezzetlerimiz ve manevi değerlerimizi de göstererek yaşamak ve yaşatmak söz konusu alandaki işletmelerin ülkelerine karşı en büyük görevleridir. 
 
YİYECEK VE İÇECEK DANIŞMANLIĞI
Mevcut işletmelerimizin gerçek Dünya standartlarında ve orijinal değerlerimizi, menüsü, dekorasyonu, konuya vakıf kişiler ve firmalar tarafından yapıldığı takdirde her alanda ülke Tanıtımlarımızı doğru bir şekilde daha da hızlandıracaktır.
 
Bu konuda tarihi kültür miraslarımızın sergilendiği restoranların özellikle ilk etapta ülkemizin turizm şehirlerinde daha sonra ise Asya ve Avrupa ülkelerinde açılmasına ve mevcut işletmelerin gerekli eğitimlerle hizmet kalitesinin yükseltilerek menülerinin de mutfağımızdan Türkçe yemekler ile donatılmasına zaruretle ihtiyaç vardır.
 
Hem Asya’da hem de Avrupa’da fiziki ve kültürel olarak sınırları bulunan ülkemiz  birçok imparatorluğun kurularak yıkıldığı, dünyadaki kültür medeniyetlerinin başkentleri bulunan bizim coğrafyamız dünya ülkeleri tarafından da kıskanılarak hayranlıkla bakılan ve paha biçilemez bir değerdir.
 
Tarihten gelen bu değerlerimizin farkında olarak gerçek zenginliğimiz ile Anadolu kimliğimizi hak etmiş olduğu bir şekilde ön planda tutarak “uluslararası yiyecek ve içecek danışmanlığı” adı altında hizmetinizdeyim. 
 
Yurt İçinde Ve Yurt Dışında İhtiyac Duyan Kişi Ve Kurumlara;
Yiyecek ve içecek alanlarında restoran ve konaklama ve işletmelerine belirtilen konularda Osmanlı ve Türk mutfağı, Osmanlı saray mutfağı, Anadolu mutfağı, Akdeniz mutfağı, menü planlama, konsept belirleme, mesleki eğitim alanlarında uluslararası konumda has aşçıbaşı Ahmet Özdemir olarak;
 
Yiyecek ve içecek danışmanlığımutfak danışmanlığıişletmeci körlüğüYeni Restoran Açarken Nelere Dikkat Etmeliyim?, Kesin Başarı İçin Restoran Danışmanlığı Almalımıyım?, Menü DanışmanlığıGastronomi DanışmanlığıRestoran Yönetimikonsept danışmalığıŞehrin En İyi Restoranlarına Nasıl Sahip Olabilirim?, Yeni Restoran Açmak İsteyenlerin En Çok Sorduğu Sorular?, Kalıcı Bir Restoran Sahibi Olabilmek İçin Dikkat !!! konularında mesleki eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermekteyim. İlgili projeler için mesleki bilgilerime ihtiyac duyan kişi ve kurumlar Türkiye saati ile sabah 10:00 ila aksam 22:00 saatleri arasında tarafım ile İLETİŞİM bilgilerimden bağlantıya geçebilirler...
 
SATIN ALABİLECEĞİNİZ YADA BERABER YAPABİLECEĞİMİZ PROJELER
 
Yurt İçi Ve Yurt Dışında ;

VIP Restoran, Hotel Açılışları, Konsept Menüler ile bire bir Kadro oluşturma eğitimleri konusundaki Resmi, gayri resmi festival ve organizasyonlar, dernek, kurum, kuruluş ve vakıf yemekleri, özel ve resmi mülklerde kokteyl, protokol, ziyafet ve iş yemekleri ve catering hizmetleri gibi oluşumlardaki istenilen konseptlerde bu boşluğu sahip olduğumuz profesyonel personel kadrosu, hizmet kalitemiz ile; 

 

3 kıta, 26 ülke, 350 bin km‘yi aşan  yaşanmış mesleki tecrübelerimiz  ile ülke mutfağımıza, kimliğimize ve Anadolu’nun tanıtımına yakışan Dünya standartlarına sahip işletmeler kazandırma çabası içeresindeyim. 

 

Maliyetler ana demirbaşlar olarak vardır ama genel maliyetler işletmenin fiziksel alanları belli olduktan sonra tespit edilecektir.

 

Gastronomi sektöründe Şehrin En İyi Restoranlarına Nasıl Sahip Olabilirim ve Kalıcı Bir Restoran Sahibi Olabilmek neler yapmalıyım diyenler için Restoran projelerimin bazı duyları aşağıdaki gibidir:
 
Yeni Restoran Açmak İsteyenlerin En Çok Sorduğu Sorulardan ve gastronomi sektöründe ilgili danışmanlıklardan olan Gastronomi DanışmanlığıMutfak DanışmanlığıYiyecek Ve İçecek DanışmanlığıRestoran DanışmanlığıMenü DanışmanlığıRestoran Konsept Tasarımı ve Danışmanlığı tarafıma ait olmak üzere yeni Restoran Nasıl Açılır ve Yeni Restoran Açarken Nelere Dikkat Etmeliyim? Dediğinizde birçok hataya düşmeyeceğinizi garanti ediyorum. 
 
Yeni restoranınızda yada restoran zincirinizde Luzumsuz ve gereksiz bir çok demirbaşı depolarınızda çürütmeyeceğinizi, restoran malzemelerinde bir çok gereksiz malzemeye boşu boşuna para ödemeyeceğinizi ve gereksiz personel değişimi yapmayacağınızı garanti ediyorum. Yeni açacağınız Restoran Konsepti ve konsept tasarımı "tayin edeceğiniz" iç mimar ve diş mimar ile birlikte hazırlanacaktır. 
 
Tarafımca hazırlanan Hizmet Alanlarım içerisindeki Restoran Projelerim:  fizibilite, sunum tarzı, Yönetim SirküleriYönetim RaporlarıMutfak YönetimiOrganizasyonCost - MaliyetAnket ve FormlarÇizelge ve TutanaklarRestoran Yönetimi ve fikirden ibarettir ve restoran projesi ücreti içerisindedir. Birebir operasyonun içerisinde başında olduğum takdirde işverenim olan kişi yada kurum ile konuşulan ve karşılıklı mutabakat ile ekstra bir ücret alırım.
 
Yeni restoran projelerinin süresi proje detaylarına sadık kalındığı takdirde takribi 6-7 ay olarak hesaplanmıştır. Şehrinizde kalıcı bir restoran olacak olan restoran projesinin ödemeleri 3 parça olarak hesaplanmıştır.
 
1.ödeme: karşılıklı mutabakat ile anlaşılarak işe başlandığı zaman.
 
2.ödeme: küçük açılış yapıldığı zaman.
 
3.ödeme: büyük açılış yapılarak tüm eğitimlerin bittiği ve yeni açılan restoranın karşılıklı mutabakat ile konmuş "kalite yönetimi, personel eğitimleri ve aylık ciro" hedeflerine ulaştığı zaman.
 
Açılacak olan Yeni restoran projesinin ücretini içerisinde olan Aktivite & Banquet MenüleriÖrnek Restoran MenüleriMenü ÇeşitleriMenü PlanlamasıSeçenekli MenülerMenü Analizi ve Menü Yönetimi belirtilmiş olan ücretin içerisindedir...
 

Hiç bir yerde olmayan yemek sunumları, alternatifsiz yemek menüsü, soyutlanmış uyumlu deKorasyon, konsept tasarımı, şaşırtıcı hizmet portföyü, hayret verici fiyat politikası ve çok daha fazlası restoran projelerimin içerisindedir....

 

"Korona Virus’ten Sonraki Yeme İçme ve Gastronomi Sektöründe Yeni İş Fırsatları"

 

Yeni Restoran Projesi Dubai :

Korona virüs tedbirleri dikkate alınarak Bağışıklık sistemi ve Akdeniz mutfağı konsepti üzerine” 50.000 $

 

Yeni Restoran Projesi Jakarta :

Korona virüs tedbirleri dikkate alınarak Osmanlı ve Türk mutfağı konsepti üzerine” 50.000 $

 

Yeni Restoran Projesi Tokyo :

Korona virüs tedbirleri dikkate alınarak uluslararası mutfakları konsepti üzerine”  50.000 $

 

Yeni Restoran Projesi Londra :

Korona virüs tedbirleri dikkate alınarak uluslararası mutfaklar konsepti üzerine” 50.000 $

 

Yeni Restoran Projesi İstanbul :

Korona virüs tedbirleri dikkate alınarak Bağışıklık sistemi ve Akdeniz mutfakları konsepti üzerine 50.000 $

 

"Bu projelerde konsept içerisinde konsept ve sunum tarzı vardır. Şu an İlgili şehirlerde böyle bir konsept yoktur."

 

Tarafım ile beraber çalışma düşüncesi olan kişi yada kurumlar için mevcut iş anlaşma metnimi inceleyebilirsiniz.

 

Osmanlı ve Türk Mutfağı Dünya Gönül Elçisi Koord. Has Aşçıbaşı Ahmet Özdemir; Uluslararası Mutfak Danışmanlığı Ve Yiyecek İçecek Danışmalığı

International Culinary Consultancy;

 
How Do I Work on Kitchen Consultancy and Food and Beverage Consultancy?
In Turkey And Abroad Previously I Parties in connection with passing a date mutually agreed Concept After Apparently, Duration And Scope of the Agreement on the text of Article Connect to the decision ...
 
Who Wants To Work With Me? What Are My Service Areas In Kitchen Consultancy And Food And Beverage Consultancy?
 
• Those Who Will Open New Restaurant, System And Operation Of The Whole Restaurant (Small Opening And Large Opening Min. 6-7 Months)
• All Kitchen and Service Vocational Trainings
• Food and Beverage Businesses That Opened Restaurants Before But Failed To Achieve The Success They Desired,
Those Who Aim To Change The Concept By Buying A Ready Restaurant With Attractive Prices,
• Those Who Want To Increase Their Service Quality By Buying A New Restaurant,
Boutique Hotels with International Standards
• Starred Hotels with International Standards (Local or Touristic)
• First Kitchen Installations
• Food and Beverage Menu Designs (Those Who Want to Change the Menu,
• Only Those Who Require Patented Meals for the Related Business,
• Only Those Who Require Cooking Techniques Specific to the Related Business
• Those Who Want New Unique Food Designs Only For the Related Business,
• Those Who Only Want Special Presentation Techniques to Raise Awareness for That Business,
• Special State Meals,
• Private Holding Board of Directors Dinners,
Corporate Companies (Banquet, Protocol, Organization)
 
Mode of Operation -01-
New Restaurant Opening "My Preferred"
 
I am at the relevant place on the date and time that I have been contacted and agreed. So to say, from the very beginning, I work on the condition of delivering it on turnkey basis by taking the 4 walls together with the owner himself and the person appointed by me. This person will be trained in the form of the manager or responsible of the restaurant in the future, to inform guest relations, cost control, cost and personnel management specifically and to have the knowledge to control that business in every field. At the same time, this person will control all official transactions and finances of the business.
 
Concept Determination;
My work starts according to the concept that the business owner wants. But still, I make 1 week examinations in the relevant city and present the most suitable concept here to the management with the feasibility I have prepared. Sometimes different conclusions can arise, but the decision is theirs.
 
After the concept is decided, I meet with tradesmen such as interior architects, exterior architects, electrical and plumbers determined by the business owner or management and decide on the way of working, deadlines and important exceptions, and present them to the person I am responsible for in the form of a written document.
 
I follow the developments myself during the construction period. On the one hand, I deal with the preparations that we will need when the business is opened, such as the menus, printed documents, promotional activities, public relations and the personnel selection we will need, while the work continues.
 
I don't have my own team. I create the team that the business will need and train the personnel who pass the interview alone as the company's own team.
 
Especially, I subject the inexperienced "foreman level" personnel who are selected by the management of the company who will work in the kitchen to "only know how to hold a knife". The most important thing I want here is reliability, will and ability of the person. Because these people will become masters who deserve a salary of approximately 2.5 or 3 times after the trainings I have given while deserving only the minimum wage at this stage.
 
Another point I pay attention to is that the previous experiences of these people are not important. It will only be sufficient for them to make the menu here as I taught it. Experienced and costly personnel are not required for this.
 
I would like the specially selected kitchen personnel to be hired 1.5 months before the establishment, with half salary. I start their vocational training according to the menu prepared. The duration of these trainings varies according to the richness of the menu prepared and the quality standards of the restaurant. This time is definitely stated in the agreement text.
 
I ensure that the kitchen is designed according to the menu prepared, and make the necessary cost calculations and ensure that it is entered into the relevant system by the responsible people. In the meantime, by writing articles to the media about the new restaurant to be opened in the relevant region, by giving recipes, I make sure that the name of the business is mentioned and wondered at the beginning of the visual.
 
15 days before the opening of the restaurant, I get to the last stage of all my work by ensuring that the presentations programmed in the written and visual media start.
 
10 days before the small opening of the food and beverage business, I start vocational training for at least 6 hours a day by ensuring that all personnel start full-time work.
 
By making a small opening on the scheduled date, I ensure that the real operation can be started completely within my control. In the first 15 days, the enterprise will operate at 50% capacity. I can take decisions in the interest of the enterprise as the only authorized person on this issue and other matters specified in the agreement text. Maybe you may not be able to understand my side and my decisions in the first place. But you can be sure that you will understand with admiration in the future.
 
3 months after the opening, I give the relevant reports about the personnel who can manage in the kitchen and the hall to the person I am responsible for and I transfer the professionally necessary information by giving priority to the training of the people we agree with.
 
I spend more time in the kitchen as a one-on-one operation for the first 3 months. I personally check the restaurant during the service with short periods. I concentrate on trainings during non-service hours. But in the future, I start to focus on the restaurant by authorizing the people I have trained in their own fields, provided that it is under my control, I follow the developments.
 
It is very important that a newly opened business will leave on guests, especially in a period of 3 months. You can see this success with negative or positive movements in the guest traffic 6-7 months after the first opening.
 
I make sure that the business takes place on the 6th month from the first opening date or by making preparations for the grand opening on the previously agreed date.
 
In the meantime, I inform the person that I am responsible for negative and positive issues on the relevant dates by making the management and control procedures specific to me and the reports, circulars and charts of both the restaurant and the kitchen.
 
1 week after the grand opening, I present the bone staff who will manage the restaurant by making the necessary updates in all menu costs, reporting, management circular and guest relations with a report on the person I am responsible for. By explaining the necessary criteria, I personally put into practice the subjects we have agreed upon, and authorize the identified persons and inform the staff with a memorandum.
 
At the end of the seventh month, I completely withdraw from all my work and responsibilities and only watch the whole team for 1 month.
 
In my eighth or ninth month, if we sit down with the business owner and make mutual agreement, I will leave the region by delivering the restaurant with the targeted turnover, targeted staff service quality and targeted guest satisfaction.
 
After 2 months, I come back to the business for 1 week and submit my report by checking the controls I deem necessary and the application and taste of the recipes. If I need it or at the request of the business owner, I will rejoin the operation for 1 or 1.5 months. These checks can sometimes take up to 3 times every 2 months. The decision of this belongs to the business owner, based on my reports.
 
Mode of Operation -02-
Food and Beverage Businesses That Opened Restaurants Before But Not Achieved The Success They Desired
 
Food and beverage businesses that have opened restaurants before but have not achieved the success they want can call me. I can't say anything about what needs to be done here now. I need to see and examine the patient for treatment. Finding the fault or bugs in any restaurant requires detailed investigation.
 
Businesses that had previously built a restaurant in European or Asian countries but did not work with people who were familiar with the subject in the first place and therefore did not achieve the necessary success, regret their work when they look back.
 
They say I wish I did or I wish I did. But unfortunately, if these regrets are just as good in real life, it is useless. Just to avoid making the same mistake again in the future, reminders are positive points.
 
Just as a child is stillborn A restaurant can sometimes be stillborn. Whatever child is born sick, he can be born sick in a restaurant. The restaurant opens as a commercial business and must earn money. A business that does not make money and does not make its owner happy is not a commercial business.
 
These sickly born restaurants can be cured…. Changing signage or changing staff is not the solution. First of all, it should be determined where the disease is - so that it can be treated.
 
Sometimes the menu changes or is updated, sometimes the personnel who are seen as indispensable but do not respond to the treatment are given vocational training, and if necessary, it is recommended to change it. I would like to state that I have come across from time to time that the concept may need to change.
 
I can even say that sometimes there are restaurants that I recommend to close the business owner in order to save their financial expenses. Because there is very little possibility to be made for that restaurant, and the risk is very high even if significant changes are made by spending serious amounts.
 
Sometimes the Restaurant Has a Very Good View,
And Sometimes The Restaurant Has A Very Good Atmosphere,
Sometimes The Restaurant Has High Quality Fixtures And Decoration,
Even Ragmen Does Not Work To Be In A Very Good Location And Does Not Make Its Owner Happy ...
 
In a commercial sense, a restaurant demands balance. The menu, decoration, the vision of the operator, the general quality of the restaurant, the diversity and economic power of the people living in the region where it belongs, and other competitors in that region should be considered as a whole.
 
In order for any restaurant in any place to stand, all expenses are calculated and multipliers are determined and the turnover required per month is revealed.
 
The appropriate concept is determined in order to catch this turnover. According to this concept, all calculations are made and realized. If you want to run a commercial business, you have to consider some factors.
 
Mode of Operation -03-
Those who buy a new restaurant and aim to provide much higher quality service
Kitchen Consultancy and Food and Beverage Consultancy
You have bought a new restaurant and you aim to provide much better quality service. You want to come up with special meals in the region where you are and earn more in return. You want the restaurant you have bought to get rid of its old identity with a few magical moves or changes and reach the new guest portfolio you desire.
 
You would like to give your new restaurant a brand new identity with attractive financial opportunities. In return of these thoughts, you want to reach your goal by getting consultancy with a professional work by people who are well-versed in the budget you plan without risking your investment.
 
Mode of Operation -04-
Boutique Hotels and Star Hotels (Inner City Hotels or Tourist Hotels)
 
Asian countries with international standards, boutique hotels and star hotels providing services in European countries and Turkey (urban hotels or tourist hotels)
 
Kitchen consultancy, food and beverage consultancy are among the services I have provided in boutique and starred hotels within my service areas. These services include only the main kitchen installation, the installation of a la carte kitchens, the design of the relevant menus, practical training and the making of the menu.
 
Any hotel may request a special restaurant that will serve its own guests and guests who may come from outside, and serve dishes belonging to the following cuisines.
 
There is no need for large budgets or standard monthly staff expenses specific to that restaurant only. I only come alone to the kitchen given to me in my working principles. According to the agreed menu, I create your staff from the personnel you prefer.
 
The vocational training of the personnel who are desired to be trained depending on the richness of the menu we will create, covers a maximum period of 4-5 months. As I mentioned before, I do not work with a team. I create the company's own kitchen team by training it from the people it has chosen. Creating the staff that dominates the menu determined jointly by me and the company in question are studies that have proven to be much more profitable for businesses in the long term. More details will be given in mutual talks.
 
Do not forget;
The master or chef you need doesn't have to know everything and every cuisine. It will be enough for you to know the dishes in your menu as 4/4 and make your guests happy for 4/4 ...
 
What Kitchens Is My Working Concept?
Ottoman Palace Cuisine (menu making, design and practical vocational training)
Old Istanbul Cuisine (menu making, design and practical vocational training)
Traditional Turkish Cuisine (menu making, design and practical vocational training)
Mediterranean Cuisine (menu making, design and practical vocational training)
Vegetarian Cuisine (menu making, design and practical vocational training)
Anatolian Cuisine (menu making, design and practical vocational training)
Steak Restaurant (menu making, design and practical vocational training)
Arab Cuisine (menu making, design and practical vocational training)
Indian Cuisine (menu making, design and practical training)
 
Mode of Operation -05-
Private Government Dinners, Holding Boards of Directors, Corporate Companies (Banquet, Protocol, Organization)
 
It is my working principle to share the necessary explanations on this subject by mail, telephone or mutual meeting method. Relevant sample images, presentations and menu details cover special security and privacy rules. You can contact me for details.
 
In European and Asian countries, people or organizations that will open a new restaurant or buy a restaurant may want to get information about the relevant cities ...
 
For those who want to get information on Food and Beverage issues, and for those who want consultancy only by phone or video call, my "hourly rate" is 1.000 TL. (Turkey time AM-12; 00 to OS- 22; 00)
 
International Food and Beverage Consulting Goals and Goals;
 
In our century, countries are evaluated with their culinary cultures as well as their historical cultural values, civilizations, technological and economic powers. A person and people who have 3 meals a day have started to look for differences in the world.
 
We are at a time when we can make serious contributions to our country's promotion with our cuisine, our heritage of flavor from our history and our wealth in this field.
 
Although many restaurants both in our country and abroad insist that they belong to our kitchens, they do not actually reflect the Ottoman and Turkish cuisine culture.
 
Especially our guests from the Far East and European countries in the restaurants concerned when they come to Turkey hoping to call the Ottoman and Turkish cuisine as a condition astonishing still are faced with different versions of your own kitchen.
 
However, these people came to discover the culinary culture of the country where they came on holiday, as well as the culture, architecture and social lifestyle. The word Anatolia in their choice of us has great expectations for them.
 
Living and keeping the meaning of this word by showing our country guests our customs, traditions, table culture, historical tastes and spiritual values ??is the biggest duty of the businesses in the field to their countries.
 
If our existing businesses are made by real world standards and our original values, menu, decoration, people and companies who are aware of the subject, it will accelerate our country promotions in every field.
 
In this regard, it is absolutely necessary to open restaurants where our historical cultural heritage is exhibited, especially in the tourism cities of our country, then in Asian and European countries, and to increase the service quality of existing businesses with the necessary training and to equip their menus with Turkish dishes from our kitchen.
 
Our country, which has physical and cultural borders in both Asia and Europe, is an invaluable value that is envied by the countries of the world and envied by the world countries, where many empires were established and destroyed, and our geography, which is the capitals of cultural civilizations in the world.
 
Being aware of these historical values, I am at your service under the name of "international food and beverage consultancy" by prioritizing our real wealth and our Anatolian identity as it deserves.
 
People and institutions in need at home and abroad;
 
As chef Ahmet Özdemir, who has an international position in the concepts of Ottoman and Turkish cuisine, Ottoman palace cuisine, Anatolian cuisine, I provide vocational training and consultancy services on food and beverage consultancy, kitchen consultancy, operator blindness. Individuals and institutions need to hear for professional knowledge related projects with Turkey clock 10:00 in the morning to evening can contact with my hand until 22:00 ..
 
 
PROJECTS THAT YOU CAN BUY OR DO TOGETHER
 
Domestic and Abroad;
VIP Restaurant, Hotel Openings, Concept Menus and one-on-one staff formation training in formal and informal festivals and organizations, associations, institutions, organizations and foundations meals, cocktails, protocols, banquets and business meals and catering services in private and official properties. With our professional staff, our service quality, this gap in concepts;
 
I am in an effort to bring in world-class businesses that are worthy of our country cuisine, our identity and the promotion of Anatolia, with our professional experiences in 3 continents, 26 countries, 101 metropolises and over 350 thousand km.
 
Costs exist as main fixtures, but general costs will be determined after the physical areas of the business are determined.
 
Some of the feelings of my restaurant projects are as follows for those who say How Can I Have the Best Restaurants in the City in the gastronomy sector and what should I do to be a permanent restaurant owner:
 
Gastronomy Consultancy, Kitchen Consultancy, Food and Beverage Consultancy, Restaurant Consultancy, Menu Consultancy, Restaurant Concept Design and Consultancy, which are among the most asked questions by those who want to open a new restaurant and what are the relevant consultancy in the gastronomy sector, How to Open a New Restaurant and What Attention When Opening a New Restaurant Should I? When you say, I guarantee you will not fall into many mistakes.
 
In your new restaurant or restaurant chain, I guarantee that you will not refute a lot of unnecessary and unnecessary fixtures in your warehouses, that you will not pay for many unnecessary materials in restaurant materials and you will not change unnecessary personnel. The concept and concept design of the new restaurant you will open will be prepared together with the interior architect and the dental architect you will "designate".
 
My Restaurant Projects in My Service Areas prepared by me consist of: feasibility, presentation style, Management Circular, Management Reports, Kitchen Management, Organization, Cost - Cost, Surveys and Forms, Charts and Minutes, Restaurant Management and the idea and are included in the restaurant project fee. If I am in charge of the one-to-one operation, I will receive an extra fee upon mutual agreement and spoken with the person or institution that is my employer.
 
The duration of new restaurant projects is calculated as approximately 6-7 months if the project details are adhered to. Payments for the restaurant project, which will be a permanent restaurant in your city, have been calculated in 3 parts.
 
1st payment: when the work is started by mutual agreement.
 
2.payment: when the small opening is made.
 
3. Payment: when all the trainings are completed with the grand opening and the newly opened restaurant reaches the "quality management, personnel training and monthly turnover" targets set by mutual agreement.
 
Activity & Banquet Menus, Sample Restaurant Menus, Menu Types, Menu Planning, Optional Menus, Menu Analysis and Menu Management included in the price of the new restaurant project to be opened.
 
Unmatched food presentations, unrivaled food menu, abstracted harmonious decoration, concept design, amazing service portfolio, astonishing pricing policy and much more are in my restaurant projects ....
 
"Job Opportunities in Gastronomy Sector After Corona Virus"
 
New Restaurant Proje Dubai 
"On the immune system and Mediterranean cuisine concept, taking into account the corona virus measures" 50.000 $
 
New Restaurant Proje Jakarta 
"On the concept of Ottoman and Turkish cuisine by taking corona virus measures into consideration" 50.000 $
 
New Restaurant Proje Tokyo 
"On the concept of international cuisines by taking corona virus measures into consideration" 50.000 $
 
New Restaurant Proje Londra 
"On the concept of international cuisines by taking corona virus measures into consideration" 50.000 $
 
New Restaurant Proje İstanbul 
“Considering the corona virus measures, 50.000 $ on the immune system and Mediterranean cuisine concept
 
"There is a concept and presentation style within the concept in these restaurant projects. There is no such concept in the relevant cities at the moment."
 
You can review my current business agreement text for people or institutions that have an idea to work with me.

 

 Restoran Danışmanlığı Menü Danışmanlığı Gastronomi Danışmanlığı Mutfak Danışmanlığı Restoran Nasıl Açılır Yiyecek Ve İçecek Danışmanlığı Konsept Danışmanlığı