Has Aşçıbaşı Ahmet Özdemir;
 
1974 Antalya Gazipaşa doğumlu Devlet memuru bir ailenin 4. ve son çocuğu olarak dünyaya geldi. İlköğrenimini Oba İlkokulunda yaptı ve 1989 yılında Ortaokul eğitiminden sonra aşçılık mesleğine başladı. 1992-2004 yılları arasında Türkiye’nin ileri gelen 4 ve 5 yıldızlı turistik tesislerinin mutfak şefliğini yaparak profesyonel deneyimlerini geliştirdi. 
 
Cumhuriyet dönemi Türk mutfağında ilk defa "has aşçıbaşı" ünvanı kullanan ve mesleki hayatında bu ünvan ile anılmasını isteyen Özdemir, Osmanlı saray mutfağı ve Türk mutfağı tanıtımlarını mesleki çalışmalarında ve yaptığı restoran menülerinde yaşatmayı ilke edindi.
 
Profesyonel kariyerinde has aşçıbaşı olarak Akdeniz mutfakları,  osmanlı saray mutfağı, osmanlı ve Türk mutfağı, Anadolu halk mutfağı ve eski İstanbul mutfağı üzerine  gastronomi danışmanlığı ile uluslararası standartlara sahip yeni restoran açılışlarında restoran konsept tasarımı ve restoran danışmanlığı yapmaya başladı. 
 
Amerika, Avrupa ülkeleri ve Asya'da VIP örnek restoranlar, 5 yıldızlı ve butik oteller ile Tatil Köylerinin özellikle açılışlarında ilk sistemi kurarak hizmete açmakta başarılı aranılan şeflerden oldu.
 
Has aşçıbaşının mesleki hayatında mucidi olarak 2 adet şahsına münhasır yemeği bulunmaktadır. Patentli yemeklerinden birisi Topuz Kebabı, Diğeri ise Saltanat Sahanı’dır. Uluslararası gastronomi sektöründe mutfak danışmanlığı alanında yeni restoranların tanıtımı için geliştirdiği ve mucidi olduğu yemekleri ile de bilinen ünlü şef; İngilizce, Almanca ve İspanyolca dillerini 'de mesleki açıdan konuşabilmektedir. 
 
Özdemir, aşçılık serüveninde 32. yılını geride bıraktı.
  
Türkiye’de ilk defa "aşçılık andı" nı şahsen kaleme alan ünlü şef, kendi web sitesinde yine kendi imkanları dahilinde aşçılık mesleğindeki genç meslektaşları için sanal aşçılık kütüphanesini oluşturdu. Türk mutfağı şeflerinin Türk mutfak tarihinden bilgiler ile daha donanımlı olması için yine şahsi imkanları ile kâr amacı taşımayan Türk Aşçı Haberleri’ni kurdu. Aşçılık mesleğinde yöresel yemekleri gün yüzüne çıkarmak amacı ile "yöresel lezzet taşıyıcıları" projesini gerçekleştirdi.
 
Türk mutfak kültürünün tanıtılmasında katkıda bulunan şeflere Türk aşçı haberleri yönetim ve danışma kurulu kararı ile Türk mutfağı başarı belgelerinin verilmesine vesile oldu. 
 

Farklı restoran konseptlerinde Yeni restoran projeleri ile de bilinen has aşçıbaşı mesleki hayatında bu güne kadar Osmanlı ve Türk mutfağı Dünya gönül elçisi olarak mevcut imkanları dahilinde 3 kıta, 27 ülkede 410.000 km kat etti. 16 ulusal yerli ve yabancı televizyon kanalına mesleki sunum yaptı. Sosyal Çalışmalarının yanında mesleki çalışmaları ile de Toplamda 146 yerli ve yabancı, gazete ve dergi ye yazılı haber oldu.

İlgili konularda mesleki eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermekteyim. İlgili projeler için mesleki bilgilerime ihtiyac duyan kişi ve kurumlar Türkiye saati ile sabah 10:00 ila aksam 22:00 saatleri arasında tarafım ile İLETİŞİM bilgilerimden bağlantıya geçebilirler...

 

 BEEF AND FISH DERGISI- OSMANLI VE TURK MUTFAGI

 

BEEF AND FISH DERGISI- OSMANLI VE TURK MUTFAGI

Yurt içinde ve yurt dışında ihtiyac duyan kişi ve kurumlara;

Yiyecek ve içecek alanlarında  restoran ve konaklama ve  işletmelerine belirtilen konularda osmanlı ve türk mutfağı, osmanlı saray mutfağı, anadolu mutfağı konseptlerinde uluslararası konumda has aşçıbaşı Ahmet Özdemir olarak yiyecek ve içecek danışmanlığımutfak danışmanlığıişletmeci körlüğü konularında mesleki eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermekteyim. İlgili projeler için mesleki bilgilerime ihtiyac duyan kişi ve kurumlar Türkiye saati ile sabah 10:00 ila aksam 22:00 saatleri arasında tarafım ile bağlantıya geçebilirler..