turkish english Rusça arabic
Konsept- Tasarım-Lezzet- Kalite

Menü Mühendisliği - Cuisines - Mutfak Danışmanlığı - Yeni Restoran Açmak - Osmanlı ve Türk Mutfağı - Restaurant Danışmanlığı - Yeni Restoran Konsept Danışmanlığı - Tarihi İstanbul Mutfağı Gastronomi - Danışmanlığı - Restoran

Yiyecek Ve İçecek Danışmanlığı

Yiyecek Ve İçecek Danışmanlığı

 

Uluslararası Yiyecek Ve İçecek Danışmanlığı;

Mutfak Danışmanlığı Ve Yiyecek İçecek Danışmalığı Konularında Nasıl Çalışırım?
Türkiye İçerisinde Ve Yurt Dışında Daha Önceden Tarafım İle Bağlantıya Geçilerek Karşılıklı Bir Tarih Kararlaştırıldıktan Sonra Anlaşılan Konsept, Süre Ve Anlaşma Metninde Karara Bağlanan Maddelere Kapsamında…
 
Benimle Kimler Çalışmak İster? Mutfak Danışmanlığı Ve Yiyecek İçecek Danışmanlığında Hizmet Alanlarım Nerelerdir?
 
Yeni Restoran Açacak Olanlar, Tüm Restoranın Sistem Ve Operasyonu (Küçük Açılış Ve Büyük Açılış Min. 6-7 Ay)
Tüm Mutfak Ve Servis Mesleki Eğitimleri
Daha Önce Restoran Açmış Ama İstediği Başarıyı Yakalayamamış Yiyecek Ve İçecek İşletmeleri,
Cazip Fiyatlar İle Hazır Bir Restoran Alarak Konsept Değiştirmek Amacı Taşıyanlar,
Yeni Bir Restoran Alarak Hizmet Kalitesini Yükseltmek İsteyenler,
Uluslararası Standartlara Sahip Butik Oteller
Uluslararası Standartlara Sahip Yıldızlı Oteller (Şehir İçi Veya Turistik)
İlk Mutfak Kurulumları
Yiyecek Ve İçecek Menü Tasarımları (Menü Degiştirmek  İsteyenler,
Sadece İlgili İşletmeye Özel Patentli Yemekler İsteyenler, 
Sadece İlgili İşletmeye Özel Pişirme Teknikleri İsteyenler, 
Sadece İlgili İşletmeye Özel Yeni Emsalsiz Yemek Tasarımları İsteyenler,
Sadece O İşletmeye Farkindalik Yaratmak İcin Özel Sunum Teknikleri İsteyenler,
Özel Devlet Yemekleri,
Özel Holding Yönetim Kurulu Yemekleri,
Kurumsal Şirketler (Ziyafet, Protokol, Organizasyon)
 
Tüm bunlar öncelikte tarafımdan talep edilecek olan hizmet seçeneklerine göre şekillendirilir. Herhangi bir işletme sahibi kişi yada kurumun tarafımdan hangi hizmeti istediği önemlidir. İhtiyaç duyulan konularda seçenekler fizibilitesini hazırladıktan sonra karşılıklı mutabakat doğrultusunda çalışma programımı zaman, maliyet ve "hedef" sonuçları ile sunarım.
 
Çalışma Şekli -01-
Yeni Restoran Açılışı “Tercih Ettiğim”
 
Tarafım ile bağlantıya geçildikten ve anlaşılan tarihte ve zamanında ilgili yerde bulunurum. Tabiri caiz ise "en başından 4 duvarı" işletme sahibinin gerek kendisi gerekse yanıma tayin etmiş olduğu kişi ile beraber teslim alarak resmiyet kendilerinde ama operasyon'da "tam yetkili" olarak anlaşılmış olan kriter ve hedefler dahilinde anahtar teslimi etmek kaydı ile çalışırım. Bu kişi ileride restoranın müdürü ya da sorumlusu şeklinde gerek misafir ilişkileri gerek cost control ve maliyet gerekse personel yönetimi hakkında özel olarak bilgilendirecek ve o işletmeyi her alanda kontrol edebilecek bilgiye sahip olarak yetiştirilecektir. Aynı zamanda bu kişi işletmenin tüm resmi işlemleri ve finansını kontrol edecektir.
 
Konsept Belirleme;
İşletme sahibinin istediği konsepte göre çalışmalarım baslar. Ama yine de kendim 1 hafta ilgili şehirde incelemeler yaparak burada en uygun olabilecek konsepti hazırlamış olduğum fizibilite ile yönetime sunarım. Bazen farklı sonuçlar çıkabiliyor ama karar kendilerinindir.
 
Konsept karar alındıktan sonra iç mimar, dış mimar, elektrik ve su tesisatçısı gibi işletme sahibi veya yönetim tarafından tespit edilmiş esnaflar ile toplantımı yaparak çalışma seklimi, teslim tarihlerini ve önemli istisnaları konuşarak karara bağlar yazılı bir dokuman seklinde sorumlu olduğum kişiye sunarım.
 
mutfak danışmanlığı, işletmeci körlüğü konularında mesleki eğitim ve danışmanlık
İnşaat süresince bizzat gelişmeleri kendim takip ederim. Bir yandan çalışmalar sürerken diğer yandan işletme açılınca ihtiyacımız olacak olan menüler, matbu evraklar, tanıtım çalışmaları, halkla ilişkiler ve ihtiyaç duyacağımız personel seçimleri gibi hazırlıklar ile ilgilenirim. 
 
Kendi ekibim yoktur. İşletmenin ihtiyaç duyacağı ekibi oluştururum ve tek başıma mülakatı gecen personelleri işletmenin kendi ekibi olarak yetiştiririm.
 
Özellikle mutfakta çalışacak olan İşletme yönetimi tarafından seçilmiş “sadece eli bıçak tutmasını bilen” tecrübesiz “kalfa düzeyinde” personelleri belirli testlere tabi tutarım. Burada istediğim en önemli konu güvenilirlik, istek ve kişinin kabiliyetidir. Çünkü bu kişiler bu aşamada sadece asgari ücreti hak ederken vermiş olduğum eğitimlerden sonra takribi 2,5 yada 3 kati bir maaşı hak eden ustalar haline geleceklerdir.
 
Dikkat ettiğim hususlardan bir diğeri de bu kişilerin daha önceki tecrübeleri önemli değildir. Sadece buradaki menüyü benim öğrettiğim şekilde yapmaları yeterli olacaktır. Bunun için tecrübeli ve yüksek maliyetli personeller gerekli değildir. 
 
İşletme açılmadan 1,5 ay önce özellikle seçilmiş olan mutfak personellerinin yârim maaş ile ise alınmasını isterim. Hazırlanmış olan menüye göre mesleki eğitimlerine başlarım. Bu eğitimlerin suresi hazırlanmış olan menünün zenginliğine ve restoranın kalite standartlarına göre değişir. Bu sure mutlaka anlaşma metninde belirtilmiştir. 
 
Hazırlanmış olan menüye göre mutfağın dizayn edilmesini sağlar ve gerekli maliyet hesaplamalarını yaparak ilgili sisteme sorumlu kişiler tarafından girilmesini sağlarım. Bu arada ilgili bölgede yeni açılacak olan restoran hakkında medyaya makaleler yazarak, tarifler vererek görsel başında işletmenin isminin yeteri şekilde anılmasını ve merak edilmesini sağlarım.
 
Restoranın açılışına 15 Gün kala yazılı ve görsel basında programlanmış olan tanıtımların başlamasını sağlayarak tüm çalışmalarımda son asamaya geçerim.
 
Yiyecek ve içecek işletmesinin daha önceden tespit edilmiş olan küçük açılışına 10 gun kala tüm personellerin tam zamanlı işe başlamalarını sağlayarak en az günde olacak şekilde 6 saat mesleki eğitimleri başlatırım.
 
Zamanlanmış olan tarihte küçük açılışı yaparak gerçek operasyona tamamen kontrolüm dahilinde başlanılmasını sağlarım. İlk 15 gün işletme %50 kapasite ile çalışacaktır. Bu konuda ve anlaşma metninde belirtilmiş diğer konularda tek yetkili kişi olarak işletmenin menfaatine kararlar alabilirim. Belki ilk etapta tarafımı ve kararlarımı anlayamayabilirsiniz. Ama ilerleyen tarihlerde hayranlıkla karşılayarak anlayacağınızdan emin olabilirsiniz. 
 
Mutfak Danışmanlığı
 
Açılıştan 3 ay sonra mutfakta ve salonda yöneticilik yapabilecek personeller hakkında ilgili faaliyet raporlarımı sorumlu olduğum kişiye veririm ve mutabık kaldığımız kişilerin eğitimlerine öncelik vererek mesleki açıdan gerekli olan bilgileri aktarırım.
 
İlk 3 ay bire bir operasyonun içerisinde olarak mutfakta daha çok zaman harcarım.  Kısa sureler ile servis esnasında restoranı bizzat kontrol ederim.  Servis dişi saatlerde eğitimlere ağırlık veririm. Ama ilerleyen zamanlarda mutfağı kendi alanlarında yetiştirdiğim kişilere benim kontrolümde olmak kaydı ile yetkilendirerek restorana ağırlık vermeye başlar gelişmeleri takip ederim.
 
Yeni açılan bir işletmenin özellikle 3 aylık bir sure zarfında misafirler üzerinde bırakacak olduğu itiba cok önemlidir. Bu basariyi ilk açılıştan 6-7 ay sonraki misafir trafiğinde negatif ya da pozitif hareketler ile görebilirsiniz.
 
İşletmenin ilk açılış tarihinden takribi 6. Ayında yada daha önceden kararlaştırılan  tarihte büyük açılış hazırlıklarını yaparak gerçekleşmesini sağlarım.
 
Bu arada hem restoranın hem de mutfağın tarafıma özel yönetim ve kontrol prosedürlerim ile rapor, sirküler ve çizelgeler ile kontrollerini yaparak negatif ve pozitif konularda sorumlu olduğum kişiyi ilgili tarihlerde bilgilendiririm. 
 
Büyük açılıştan 1 hafta sonra tüm menü maliyetleri, raporlamalar, yönetim sirküleri ve misafir ilişkilerinde gerekli güncellemeleri yaparak restoranı idare edecek kemik kadroyu sorumlu olduğum kişiye ilgili bir rapor ile sunarım. Gerekli kriterlerin açıklamasını yaparak mutabık kaldığımız konuları bizzat uygulamaya alarak tespit edilen kişileri yetkilendirerek memorandum ile kadroyu bilgilendiririm. 
 
Yedinci ayin sonunda tamamen tüm çalışma ve sorumluluklarımdan geriye çekilerek sadece tüm ekibi 1 ay boyunca izlerim. 
 
Sekizinci yada dokuzunca ayımda ise işletme sahibi ile oturarak karşılıklı mutabakata verdiğimiz takdirde restoranı hedeflenen ciro, hedeflenen personel hizmet kalitesi ve hedeflenen misafir memnuniyetinde teslim ederek bölgeden ayrılırım.
 
2 ay sonra 1 haftalığına tekrar işletmeye gelerek gerekli gördüğüm kontrollerimi ve reçetelerin uygulanır lığı ile lezzetlerini kontrol ederek raporumu sunarım. Eğer gerek duyarsam yada işletme sahibinin isteği üzerine 1 yada 1,5 ay tekrar operasyona katılırım. Bu kontroller bazen 2 ayda bir 3 defaya kadar uzayabilir. Bunun karar benim raporlarıma istinaden işletme sahibine aittir.
 
Çalışma Şekli -02-
Daha Önce Restoran Açmış Ama İstediği Basarıyı Yakalayamamış Yiyecek Ve İçecek İşletmeleri
 
Daha önce restoran açmış ama istediği basarıyı yakalayamamış yiyecek ve içecek işletmeler beni arayabilir. Burada yapılması gerekenler hakkında simdi bir şey söyleyemem. Tedavi için hastayı görmem ve incelemem gerekir. Herhangi bir restorandaki hatayı ya da hataları bulmak detaylı inceleme gerektirir.
 
Avrupa yada Asya ülkelerinde daha önceden bir restoran yapmış ama ilk etapta konuya vakıf kişiler ile çalışmamış ve dolayısı ile gerekli basariyi yakalayamamış olan işletmeler geçmişe donup baktıklarında çalışmalarından pişmanlık duyarlar. 
 
Keşke söyle yapsaydım yada keşke öyle yapsaydım derler. Ama maalesef bu pişmanlıklar gerçek hayatta bir ise yaramaz. Sadece gelecek zamanda bir daha ayni hataya düşmemek için hatırlatıcı pozitif noktalardır.
 
Nasıl bir çocuk ölü doğarsa Bir restoran bazen ölü doğabilir. Nasıl bir çocuk hastalıklı doğarsa bir restoranda hastalıklı doğabilir. Restoran ticari bir işletme olarak açılır ve para kazanması gerekir. Para kazanmayan ve sahibini mutlu etmeyen bir işletme ticari bir işletme değildir. 
 
Mutfak Danışmanlığı
Bu hastalıklı doğan restoranlar tedavi edilebilir…. Tabela değiştirmek ya da kadro değiştirmek çözüm değildir. Öncelikte hastalığın nerede olduğu tespit edilmelidir-ki tedavi edilebilsin.
 
Bazen menü değişir ya da güncellenir, bazen vazgeçilmez olarak görülen ama tedaviye cevap vermeyen personellere mesleki eğitim verilir gerekirse değiştirilmesi tavsiye edilir. Zaman zaman karşılaştığım bir konu olarak belirtmek isterim ki konseptin de değişmesi gerekebilir.
 
Hatta diyebilirim ki bazen işletme sahibini maddi giderlerini korumak amacı ile kapatılmasını tavsiye ettiğim restoranlar olmuştur. Çünkü o restoran için yapılabilecek çok az olasılık olduğu gibi ciddi rakamlar harcanarak önemli değişiklikler yapılsa dahi risk çok büyüktür.
 
Bazen Restoran Çok İyi Bir Manzaraya Sahiptir,
Bazen İse Restoran Çok İyi Atmosfere'de Sahiptir,
Bazen Restoran Çok Kaliteli Demirbaşlara Ve Dekorasyona'da Sahiptir,
Hatta Çok İyi Bir Lokasyonda Bulunmasına Ragmen İş Yapmaz Ve Sahibini Mutlu Etmez…
 
Ticari anlamda bir restoran denge ister. Menüsü, dekorasyonu, işletmecisinin vizyonu, restoranın genel kalitesi, ait olduğu bölgede yaşayan insanların çeşitliliği ve ekonomik güçleri ve o bölgede bulunan rakip olabilecek diğer işletmeler'de dikkate alınarak tamamı bir bütün olarak değerlendirilmelidir. 
 
Herhangi bir yerdeki herhangi bir restoranın ayakta durabilmesi için tüm giderlerinin hesapları yapılarak çarpanları tespit edilir ve ortaya ayda yapması gereken ciro ortaya çıkar.
 
Bu cironun yakalanabilmesi için uygunrestoran konsepti tespit edilir. Bu konsepte göre tüm hesaplar yapılır ve gerçekleşmesi sağlanır. Eğer ki ticari bir işletme yapmak istiyorsanız bazı unsurları dikkate almak zorundasınızdır. 
 
Çalışma Şekli -03-
Yeni Bir Restoran Alanlar Ve Çok Daha Kaliteli Hizmet Vermek Amacı Taşıyanlar
Mutfak Danışmanlığı Ve Yiyecek İçecek Danışmalığı 
Yeni bir restoran almışsınızdır ve çok daha kaliteli hizmet vermek amacı taşırsınız. Bulunmuş olduğunuz bölgede özel yemekler ile gündeme gelmek ve karşılığında daha fazla kazanmak istersiniz. Almış olduğunuz restoranın birkaç sihirli hareket ya da değişiklik ile eski kimliğinden kurtularak arzuladığınız yeni misafir portföyüne kavuşmasını istersiniz.
 
Cazip maddi fırsatlar ile almış olduğunuz yeni restoranınıza yepyeni bir kimlik kazandırmak istersiniz. Bu düşüncelerin karşılığı yatırımınızı riske atmadan planladığınız bütçe ile basariyi konuya vakıf kişiler tarafından profesyonel bir çalışma ile danışmanlık alarak hedefinize ulaşmak istersiniz.
 
 
Bu ve buna benze çalışmalar için de tarafımı arayabilirsiniz. Konu hakkında aklınızdan geçenleri ve hedefinizi tarafıma aktardıktan sonra gerekli incelemeleri yaparak fizibilitemi hazırlar tarafınıza sunarım. Şartlar uygun olursa ilgili değişiklikleri beraber yapabiliriz. Hazırlamış olduğum restoran fizibilitemi beğenir ama kendiniz yapmak isterseniz bu konuda düşüncelerimi paylaşırım. Sonuçta karar sizindir. 
 
Çalışma Şekli -04-
Butik Oteller Ve Yıldızlı Oteller (Şehir İçi Oteller Veya Turistik Oteller)
 
Uluslararası standartlara sahip Asya ülkeleri, Avrupa ülkeleri ve Türkiye’de hizmet veren butik oteller ve yıldızlı oteller (şehir içi oteller veya turistik oteller)
 
Mutfak danışmanlığı, yiyecek ve içecek danışmalığı hizmet alanlarım içerisinde bulunan butik ve yıldızlı otellerde vermiş olduğum hizmet arasındadır. Bu hizmetlerim arasında sadece ana mutfak kurulumu, alakart mutfaklar kurulumu, ilgili menülerin tasarımı, uygulamalı eğitimi ve menünün yapımı da yer almaktadır.
 
Herhangi bir otel bünyesinde kendi misafirlerine ve dışarıdan gelebilecek misafirlere ’de hizmet verecek olan aşağıdaki belirtmiş olduğum mutfaklara ait yemekleri sunan özel bir restoran isteyebilir.
 
Bunun için büyük bütçelere ya da sadece o restorana özel standart aylık personel giderlerine gerek yoktur. Çalışma prensiplerimde bana verilen mutfağa sadece tek başıma gelirim. Mutabık kalınan menüye göre sizin tercih ettiğiniz personellerden sizin kadronuzu oluştururum.
 
Oluşturacak olduğumuz menünün zenginliğine bağlı yetiştirilmesi istenilen personellerin mesleki eğitimleri en fazla 4-5 aylık bir süreyi kapsar. Daha öncede belirtmiş olduğum gibi ben ekip ile çalışmam. İşletmenin kendi mutfak ekibini seçmiş olduğu kişilerden yetiştirerek kendim oluştururum. Tarafım ve söz konusu işletmenin ortak belirlemiş olduğu menüye hâkim kadroları oluşturmak işletmeler için de uzun vadede çok daha karlı olduğu ispatlanmış çalışmalardır. Daha fazla detay karşılıklı görüşmelerde verilecektir.
 
Unutmayınız;
Size gereken usta ya da şef her şeyi ve her mutfağı bilmesi gerekmiyor. Sizin menünüzde bulunan yemekleri 4/4’lük bilmesi ve misafirlerinizi 4/4’lük mutlu etmesi sizin için yeterli olacaktır…
 
Çalışma Konseptim Hangi Mutfaklardır?
Osmanlı Saray Mutfağı (menü yapımı, tasarımı ve uygulamalı mesleki eğitimi)
Eski İstanbul Mutfağı (menü yapımı, tasarımı ve uygulamalı mesleki eğitimi)
Geleneksel Türk Mutfağı (menü yapımı, tasarımı ve uygulamalı mesleki eğitimi)
Akdeniz Mutfağı (menü yapımı, tasarımı ve uygulamalı mesleki eğitimi)
Vejetaryen Mutfağı (menü yapımı, tasarımı ve uygulamalı mesleki eğitimi)
Anadolu Mutfağı (menü yapımı, tasarımı ve uygulamalı mesleki eğitimi)
Steak Restoranı (menü yapımı, tasarımı ve uygulamalı mesleki eğitimi)
Arap Mutfakları (menü yapımı, tasarımı ve uygulamalı mesleki eğitimi)
Hindistan Mutfağı (menü yapımı, tasarımı ve uygulamalı mesleki eğitimi)
 
mutfak danışmanlığı, işletmeci körlüğü konularında mesleki eğitim ve danışmanlık
Çalışma Şekli -05-
Özel Devlet Yemekleri, Holding Yönetim Kurulları, Kurumsal Şirketler (Ziyafet, Protokol, Organizasyon)
 
Bu konuda gerekli açıklamalar mail, telefon ya da karşılıklı görüşme yöntemi ile paylaşmak çalışma prensiplerimdedir. İlgili örnek görseller, sunumlar ve menü detayları özel güvenlik ve gizlilik kurallarını kapsamaktadır. Detaylar için tarafım ile bağlantıya geçebilirsiniz.
 
Avrupa ve Asya ülkelerinde Yeni restoran açacak ya da restoran alacak kişi yada kuruluşlar ilgili şehirler hakkında bilgi almak isteyebilir… dünyada bu güne kadar 30’un üzerinde ülke ve 400.000 km’lik seyahat bilgilerim dahilinde sorularınızı cevaplayabilirim.
 
Yiyecek İçecek konularında bilgi almak isteyenler için sadece telefon veya görüntülü konuşma ile danışmanlık isteyenler için “saat ücretim” 1.000 TL’dir. (Türkiye saati ile ÖÖ-12;00 ila ÖS- 22;00 saatleri arasında) işin sonunda anlaşma sağlanarak beraber çalıştığım takdirde alınan danışmanlık ücretleri iade edilecektir. “bu konuda fikir soran çok olduğu için bilgim dahilinde tam manası ile hizmet vermek isterim”

Uluslararası Yiyecek Ve İçecek Danışmanlığı Amaç ve Hedeflerim ; 

Yüzyılımızda ülkeler, sahip oldukları tarihi kültür değerleri , medeniyetleri, teknolojik ve ekonomik güçlerinin yanında mutfak kültürleri ile de değerlendirilmektedir. Günde 3 öğün yemek yiyen bir insan ve insanlar Dünyada artık farklılıklar aramaya başlamışlardır. 
 
Bizim mutfağımız, tarihimizden gelen lezzet miraslarımız ve bu alandaki zenginliğimiz ile de ülke tanıtımımıza ciddi katkılar kazandırabileceğimiz bir zamandayız. 
 
Şu an gerek ülkemizde gerekse yurt dışında bir çok restoran bizim mutfaklarımıza ait olduklarını ısrar etseler de, gerçekte Osmanlı ve Türk mutfağı kültürünü yansıtmamaktadırlar. 
 
Özellikle uzak doğu ve Avrupa ülkelerinden misafirlerimiz Türkiye’ye geldikleri zaman söz konusu restoranlarda Osmanlı ve Türk mutfağını arayıp umut ederken yine şaşkınlık verici bir durum olarak kendi mutfaklarının farklı versiyonları ile karşılaşmaktadırlar. 
 
Oysa bu insanlar tatile geldikleri ülkenin, kültür, mimari ve sosyal yaşam tarzı itibari ile birlikte mutfak kültürünü de keşfetmeye gelmişlerdir.  Bizi tercih etmelerindeki Anadolu kelimesi onlar için çok büyük beklentilere sahiptir. 
 
Bu kelimenin anlamını ülke misafirlerimize örf ve anene ‘lerimiz, sofra kültürümüz, tarihi lezzetlerimiz ve manevi değerlerimizi de göstererek yaşamak ve yaşatmak söz konusu alandaki işletmelerin ülkelerine karşı en büyük görevleridir. 
 
Yiyecek Ve İçecek Danışmanlığı
Mevcut işletmelerimizin gerçek Dünya standartlarında ve orijinal değerlerimizi, menüsü, dekorasyonu, konuya vakıf kişiler ve firmalar tarafından yapıldığı takdirde her alanda ülke Tanıtımlarımızı doğru bir şekilde daha da hızlandıracaktır.
 
Bu konuda tarihi kültür miraslarımızın sergilendiği restoranların özellikle ilk etapta ülkemizin turizm şehirlerinde daha sonra ise Asya ve Avrupa ülkelerinde açılmasına ve mevcut işletmelerin gerekli eğitimlerle hizmet kalitesinin yükseltilerek menülerinin de mutfağımızdan Türkçe yemekler ile donatılmasına zaruretle ihtiyaç vardır.
 
Hem Asya’da hem de Avrupa’da fiziki ve kültürel olarak sınırları bulunan ülkemiz  birçok imparatorluğun kurularak yıkıldığı, dünyadaki kültür medeniyetlerinin başkentleri bulunan bizim coğrafyamız dünya ülkeleri tarafından da kıskanılarak hayranlıkla bakılan ve paha biçilemez bir değerdir.
 
Tarihten gelen bu değerlerimizin farkında olarak gerçek zenginliğimiz ile Anadolu kimliğimizi hak etmiş olduğu bir şekilde ön planda tutarak “uluslararası yiyecek ve içecek danışmanlığı” adı altında hizmet vermekteyim. 
 
Yurt İçinde Ve Yurt Dışında İhtiyac Duyan Kişi Ve Kurumlara;
Yiyecek ve içecek alanlarında restoran ve konaklama ve işletmelerine belirtilen konularda Osmanlı ve Türk mutfağı, Osmanlı saray mutfağı, Anadolu mutfağı, Akdeniz mutfağı, menü planlama, konsept belirleme, mesleki eğitim alanlarında uluslararası konumda has aşçıbaşı Ahmet Özdemir olarak;
 
Yiyecek ve içecek danışmanlığımutfak danışmanlığıişletmeci körlüğüYeni Restoran Açarken Nelere Dikkat Etmeliyim?, Kesin Başarı İçin Restoran Danışmanlığı Almalımıyım?, Menü DanışmanlığıRestoran YönetimiGastronomi Danışmanlığıkonsept danışmalığıŞehrin En İyi Restoranlarına Nasıl Sahip Olabilirim?, Yeni Restoran Açmak İsteyenlerin En Çok Sorduğu Sorular?, Kalıcı Bir Restoran Sahibi Olabilmek İçin Dikkat !!! konularında mesleki eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermekteyim. İlgili projeler için mesleki bilgilerime ihtiyac duyan kişi ve kurumlar Türkiye saati ile sabah 10:00 ila aksam 22:00 saatleri arasında tarafım ile İLETİŞİM bilgilerimden bağlantıya geçebilirler...
 
SATIN ALABİLECEĞİNİZ YADA FİNANSINI SAĞLAMAK KAYDI İLE BERABER YAPABİLECEĞİMİZ YENİ RESTORAN PROJELERİ
 
Yurt İçi Ve Yurt Dışında ;

VIP Restoran, Hotel Açılışları, Konsept Menüler ile bire bir Kadro oluşturma eğitimleri konusundaki Resmi, gayri resmi festival ve organizasyonlar, dernek, kurum, kuruluş ve vakıf yemekleri, özel ve resmi mülklerde kokteyl, protokol, ziyafet ve iş yemekleri ve catering hizmetleri gibi oluşumlardaki istenilen konseptlerde bu boşluğu sahip olduğumuz profesyonel personel kadrosu, hizmet kalitemiz ile; 

 

3 kıta, 26 ülke, 101 metropol ‘de ve 350 bin km‘yi aşan  yaşanmış mesleki tecrübelerimiz  ile ülke mutfağımıza, kimliğimize ve Anadolu’nun tanıtımına yakışan Dünya standartlarına sahip işletmeler kazandırma çabası içeresindeyim. 

 

Maliyetler ana demirbaşlar olarak vardır ama genel maliyetler işletmenin fiziksel alanları belli olduktan sonra tespit edilecektir.

 

Gastronomi sektöründe Şehrin En İyi Restoranlarına Nasıl Sahip Olabilirim ve Kalıcı Bir Restoran Sahibi Olabilmek neler yapmalıyım diyenler için Restoran projelerimin bazı duyları aşağıdaki gibidir:
 
Yeni Restoran Açmak İsteyenlerin En Çok Sorduğu Sorulardan ve gastronomi sektöründe ilgili danışmanlıklardan olan Gastronomi DanışmanlığıMutfak DanışmanlığıYiyecek Ve İçecek DanışmanlığıRestoran DanışmanlığıMenü DanışmanlığıRestoran Konsept Tasarımı ve Danışmanlığı tarafıma ait olmak üzere yeni Restoran Nasıl Açılır ve Yeni Restoran Açarken Nelere Dikkat Etmeliyim? Dediğinizde birçok hataya düşmeyeceğinizi garanti ediyorum. 
 
Yeni restoranınızda yada restoran zincirinizde Luzumsuz ve gereksiz bir çok demirbaşı depolarınızda çürütmeyeceğinizi, restoran malzemelerinde bir çok gereksiz malzemeye boşu boşuna para ödemeyeceğinizi ve gereksiz personel değişimi yapmayacağınızı garanti ediyorum. Yeni açacağınız Restoran Konsepti ve konsept tasarımı "tayin edeceğiniz" iç mimar ve diş mimar ile birlikte hazırlanacaktır. 
 
Tarafımca hazırlanan Hizmet Alanlarım içerisindeki Restoran Projelerim:  fizibilite, sunum tarzı, Yönetim SirküleriYönetim RaporlarıMutfak YönetimiOrganizasyonCost - MaliyetAnket ve FormlarÇizelge ve TutanaklarRestoran Yönetimi ve fikirden ibarettir ve restoran projesi ücreti içerisindedir. Birebir operasyonun içerisinde başında olduğum takdirde işverenim olan kişi yada kurum ile konuşulan ve karşılıklı mutabakat ile ekstra bir ücret alırım.
 
Yeni restoran projelerinin süresi proje detaylarına sadık kalındığı takdirde takribi 6-7 ay olarak hesaplanmıştır. Şehrinizde kalıcı bir restoran olacak olan restoran projesinin ödemeleri 3 parça olarak hesaplanmıştır.
 
1.ödeme: karşılıklı mutabakat ile anlaşılarak işe başlandığı zaman.
 
2.ödeme: küçük açılış yapıldığı zaman.
 
3.ödeme: büyük açılış yapılarak tüm eğitimlerin bittiği ve yeni açılan restoranın karşılıklı mutabakat ile konmuş "kalite yönetimi, personel eğitimleri ve aylık ciro" hedeflerine ulaştığı zaman.
 
Açılacak olan Yeni restoran projesinin ücretini içerisinde olan Aktivite & Banquet MenüleriÖrnek Restoran MenüleriMenü ÇeşitleriMenü PlanlamasıSeçenekli MenülerMenü Analizi ve Menü Yönetimi belirtilmiş olan ücretin içerisindedir...
 

Hiç bir yerde olmayan yemek sunumları, alternatifsiz yemek menüsü, soyutlanmış uyumlu deKorasyon, konsept tasarımı, şaşırtıcı hizmet portföyü, hayret verici fiyat politikası ve çok daha fazlası restoran projelerimin içerisindedir....

 

"Korona Virus’ten Sonraki Yeme İçme ve Gastronomi Sektöründe Yeni İş Fırsatları"

 

Yeni Restoran Projesi Dubai :

Korona virüs tedbirleri dikkate alınarak Bağışıklık sistemi ve Akdeniz mutfağı konsepti üzerine” 50.000 $

 

Yeni Restoran Projesi Jakarta :

Korona virüs tedbirleri dikkate alınarak Osmanlı ve Türk mutfağı konsepti üzerine” 50.000 $

 

Yeni Restoran Projesi Tokyo :

Korona virüs tedbirleri dikkate alınarak uluslararası mutfakları konsepti üzerine”  50.000 $

 

Yeni Restoran Projesi Londra :

Korona virüs tedbirleri dikkate alınarak uluslararası mutfaklar konsepti üzerine” 50.000 $

 

Yeni Restoran Projesi İstanbul :

Korona virüs tedbirleri dikkate alınarak Bağışıklık sistemi ve Akdeniz mutfakları konsepti üzerine 50.000 $

 

"Bu projelerde konsept içerisinde konsept ve sunum tarzı vardır. Şu an İlgili şehirlerde böyle bir konsept yoktur."

 

Tarafım ile beraber çalışma düşüncesi olan kişi yada kurumlar için mevcut iş anlaşma metnimi inceleyebilirsiniz.

 
** Profesyonel Olarak Kısa Vadeli Veya Uzun Vadeli Beraber Çalıştığım Yada Danışmanlık Verdiğim Yerli Ve Uluslararası Firmalardan Bazıları...
 

Gastronmi ve mutfak danışmanlığı- restoran danışmanlığı

 Restaurant Consulting Menu Consulting Gastronomy Consulting Culinary Consulting How to Open a Restaurant Food and Beverage Consulting Concept Consulting