Topuz Kebab® Lisans Anlaşması
 
 
 
 
 
Topuz Kebab® Lisans Anlaşması
 
Topuz Kebab® Lisans Anlaşma Metni...
 
Bir Osmanlı Ve Türk Markası Olarak Topuz Kebabının, Uluslararası Vıp Standartları Taşıyan Restoranlara 1-3-5 Yıllık Lisanslı Kullanıcı Hakkı İle Satısını Da Yapmaktayız. İsteyen Kişi Yada Kurumlar İletişim Bilgilerimizden Bize Ulaşabilirler. 
 
Meşhur Osmanlı ve Türk mutfağı için özel icat edilmiş topuz kebabının mucid'i Has aşçıbaşı Ahmet Özdemir’ dir.
 
Topuz kebap, içerik tedarikçileri, patent hakları, tasarım tescilli, marka tescilli uluslararası yasalarınca korunmaktadır. Sahiplerinden izinsiz üretilmesi, servis edilmesi ve satışa sunulması yasaktır. 
 
ihlal edenler yasalar gereği paraya çevrilemeyen 2 yıl hapis cezası ile cezalandırılırlar…!
Lisans Anlaşma metni ve ücretler aşağıdaki gibidir:
Topuz Kebab® Lısans Anlasmasıdır
 
01-
Mucid 'i Ahmet Özdemir olup lisans verilen kişi ve kuruluşlar üçüncü kişi ve kurumlara lisans veremez. Verilecek olan patent lisansı 3.kişilere lisans yolu ile verilemeyecek, devredilemeyecektir. aynı kişi yada kuruma ait başka işyerlerinde de kullanılamaz, lisans sadece verildiği işletmede kullanılabilir.
 
02-
Topuz kebabında kullanılan bütün görsel ekipmanlar Endüstriyel tasarım tescili ile korunmaktadır. Verilecek olan tasarım lisansı lisans süresi boyunca geçerli olup sure bitişi ile birlikte ürünlerin kullanım hakkı sona erecektir. 
 
03-
Mucid'i Ahmet Özdemir olan marka, patent ve Endüstriyel Tasarım tescili hakları ve bu hakların koruma sağladığı içerikler 3. Kişi ve kurumlarla paylaşılamaz. Paylaşıldığı taktirde lisans alan kurum/kişi 100 bin TL para cezasını ödemeyi taahhüt eder.
 
04-
Lisans alan kişi/kurum lisans süresince marka patent ve tasarım tescillerine ait ürün, içerik ve isim hakları kullanım zorunluluğu mevcut olup yan ürünler veya farklı pişirme yöntemleri kullanılamaz.
 
05-
Lisans alan kişi/kurum lisans süresince reklam amaçlı bastıracağı sureli süresiz tüm yayınlarında, menülerinde, vereceği sözlü yazılı tüm demeçlerinde Sınai Hakların tamamının Has Aşçıbaşı Ahmet Özdemir’e ait olduğunu belirtmek zorundadır.
 
06-
Ürün pişirme yöntemi Patent koruması altında olup 20 yıl sure ile tescillidir. Pişirme yönteminde kullanılan usul ve esaslar Lisans alacak firmaya lisans süresi boyunca kullanma hakkı sağlayacak olup lisans süresi sonunda bu hak sona erecektir.
 
07-
Lisans almak isteyen kişi ya da kuruluş sigortalı aşçısını ilk etapta 15 gün ikinci etapta ise yetersiz görüldüğü takdirde ikinci bir 15 gün Ahmet Özdemir’e' na denetiminde eğitime göndermek zorundadır. Yine basarisiz olduğu takdirde Üçüncü bir defa başka bir aşçı tayin etmek zorunluluğu vardır. Eğitim suresince söz konusu personelin kalacak ev masrafları lisans almak isteyen kişi ya da kuruluşa aittir. Yiyecek masrafları ise Ahmet Özdemir’ ait alacaktır.
 
08-
Topuz Kebap’ın özel tabağı üretme ve satma hakki sadece Ahmet Özdemir’e aittir. Tabakların yetersiz kalması durumunda lisans hakki olan işletme sadece Ahmet Özdemir’e' na den tabak satın alabilir. kendisi sahip olduğu imkanlarda başka yerlerden topuz tabağı alamaz, yaptıramaz, temin edemez.
 
09-
Lisans hakki olan isletme Topuz kebab hakkında; eğitim verme, tabakta fiziksel değişiklik yapma, urun yelpazesini değiştirme, belirtilen işletme haricinde kendisine ait olan veya olmayan başka bir işletmede servis etme veya bulundurma haklarına sahip değildir. Lisans sadece verildiği işletmede ve belirtilmiş olan kurallarla geçerlidir. Aksi takdirde ikinci ve üçüncü kişiler Topuz kebab ve lisansı hakkındaki sahip oldukları hakları kaybederler.
 
10-
Lisans hakki olan kişi yada kuruluş yapmış olduğu yemeğin (Topuz kebab) her turlu sağlık ve hijyen kurallarından sorumludur. Bu konuda ortaya çıkabilecek (gıda zehirlenmesi) maddi manevi tazminat davası yada mahkemelik durumlarda kendileri bizzat sorumludurlar.
 
11-
Topuz kebabı:
Dana bonfile, antrkot, kuzu pirzolası, tavuk göğsü ve tavuk budu olarak 5 çeşit etten oluşur. garnitor olarak ise geleneksel iç pilavı ızgarada pişirilmiş domates, kırmızı ve yeşil taze biber piyaz soğandır. Yanında verilen sosları ise kahverengi sos, acili domates sos ve hardallı sos olarak üç çeşittir. Topuz kebab ta kullanılacak olan her üç sosu da has aşçıbaşından almak zorundadır. Ürünün üzerinde bulunan et ve sos çeşitlerinde de herhangi bir değişikliğe gidemez.
 
12-
Topuz kebab en az 2 tabak olarak lisanslandırılır. Lisans talep eden işletme sandalye ve masa sayısına göre daha fazla tabak talep edebilir.  Fiyatlandırmalar aşağıdaki gibidir. tabak fiyatları lisans ücretine dahil değildir.
 
13-
Lisans hakkına sahip olan işletme:
 a)-2 yıl sonra  lisansını yenilediği takdirde ayni fiyata 2.5 yıllık lisans hakki verilecektir.
 b)-2.5 yıl sonra  lisansını yenilediği takdirde ayni fiyata 3 yıllık lisans hakki verilecektir.
 c)-3 yıl sonra  lisansını yenilediği takdirde ayni fiyata 3.5 yıllık lisans hakki verilecektir.
 d)-3.5 yıl sonra  lisansını yenilediği takdirde ayni fiyata 4 yıllık lisans hakki verilecektir.
 
 ...................................... ‘ne …………..KULLANILMAK UZERE ................ YILLIGINA .......................... YE TOPUZ KEBAB LISANSI VERILMISTIR.
 
iş bu anlaşma 4 sayfadan ve 13 maddeden oluşur.
Tüm anlaşmazlıklarda Antalya-Alanya mahkemeleri yetkilidir.
 
Yurt İçinde Ve Yurt Dışında İhtiyac Duyan Kişi Ve Kurumlara;
Yiyecek ve içecek alanlarında restoran ve konaklama ve işletmelerine belirtilen konularda Osmanlı ve Türk mutfağı, Osmanlı saray mutfağı, Anadolu mutfağı, Akdeniz mutfağı, menü planlama, konsept belirleme, mesleki eğitim alanlarında uluslararası konumda has aşçıbaşı Ahmet Özdemir olarak;
 
Yiyecek ve içecek danışmanlığımutfak danışmanlığıişletmeci körlüğüYeni Restoran Açarken Nelere Dikkat Etmeliyim?, Kesin Başarı İçin Restoran Danışmanlığı Almalımıyım?, Menü DanışmanlığıRestoran Yönetimi, Şehrin En İyi Restoranlarına Nasıl Sahip Olabilirim?, Yeni Restoran Açmak İsteyenlerin En Çok Sorduğu Sorular?, Kalıcı Bir Restoran Sahibi Olabilmek İçin Dikkat !!! konularında mesleki eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermekteyim. İlgili projeler için mesleki bilgilerime ihtiyac duyan kişi ve kurumlar Türkiye saati ile sabah 10:00 ila aksam 22:00 saatleri arasında tarafım ile İLETİŞİM bilgilerimden bağlantıya geçebilirler...