Yeni Açılan Bir Restoran Nasıl Başarılı Olur?

Yeni restoran açmadan önce restoran konseptinizi ve misafirlerinize sunmak istediğiniz Mutfak konseptinizi ve yiyecek menüsünü çok iyi seçmek. Şehrin en iyi restoranlarından birine sahip olabilmek için misafirler için kolay kullanıma sahip Sipariş Verme Opsiyonları kurmak ve gruplara özel memnuniyet odaklı farklı seçenekli menüler Sunmak. Kişiler ve gruplara özel Organize programlarda alternatifsiz en iyi seçenekleri hazırlamak ve restoran yönetiminde bire bir hizmet seçenekleri ile...
11/24/2021 12:00:00 AM
Yeni Açılan Bir Restoran Nasıl Başarılı Olur?
 
Uluslararası Ve Kıtalararası hizmetlerim bazen Otel Mutfağı Danışmanlığı, bazen yüksek mutfaklarda restoran danışmanlığı yada mutfak danışmanlığımda "Hizmet Alanlarım" içerisinde bulunan gastronomi ve turizm, otelcilik ve restoran işletmeciliği, mutfak ve mutfak çeşitleri alanında ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü başlığı Aşağıdaki "KIRMIZI" Olarak Kabartılmış kelimelerde bulabilirsiniz. Aynı zamanda kırmızı kelimeleri "TIKLA"dığınızda ilgili konuda yazmış olduğum makaleleri inceleyebilirsiniz.
 
Yeni Açılan Bir Restoran Nasıl Başarılı Olur? Yeni Bir Restoranı Başarılı Yapan En Önemli Özellikler Nelerdir?Yeni Açılan Bir Restoran Nasıl Başarılı Olur? Yeni Bir Restoranı Başarılı Yapan En Önemli Özellikler Nelerdir?
 
Restoranın İnşaat Kısmı Bittikten Sonra "Misafir Hizmetine Açılmadan Önce" Restoran Konsept Tasarımında İç Dekorasyon Yapılırken Dikkate Alınacak Olan Husulardır...
 
Yeni restoranı açmadan ve hedeflerinizi ilan etmeden önce Yeni Restoran Bütçesini dikkate alarak resmi kurumlardan hizmet portföyündeki özelliklerin ruhsatlarını, (açık alan, kapalı alan, masa sayısı, alkol ruhsatı, çalışma saatleri, vb.) alıp alamayacağınızı önceden kontrol edin.
 
Yeni restoranınızda Kesin başarı için önce kendiniz bir bütçe oluşturun. Daha sonra gastronomi danışmanlığında bir bilene yeni restoranın özelliklerini anlatarak yeni bir bütçe oluşturmasını isteyin. Size sunulan restoran bütçesini konuya vakıf olan kişiler ile (mimar, mühendis, demirbaş giderler, vb.) doğrulayınız.
 
Yeni Restoran Açarken En Çok Yapılan Hatalara düşmemek için kendi hazırladığınız bütçe ile diğer bütçelerin doğruluk oranlarını kıyaslayınız. _+ %20 yanılma payı koyarak maddi durumunuzu ayarlayarak yeni restoran projenize başlayınız. 
 
Yeni restoran projenize başlamadan önce mutlaka toplam bütçenizin % 10'nunu açılıştan sonraki ilk 6 ay için kasanızda bulundurunuz.
 
Tedarik zincirinde ödemelerinizi mutlaka 15 günde bir yada ayda 1 olarak ayarlayınız ve mutlaka zamanında yapmaya çalışınız. Personel maaşlarını ise kesinlikle belirttiğiniz tarihte yapınız. Ticari ödemelerinizden personellerinize asla bahsetmeyiniz ve bahsettirmeyiniz...
 
Yeni restoran açmadan önce Restoran Konseptinizi ve misafirlerinize sunmak istediğiniz Mutfak konseptinizi ve yiyecek menüsünü çok iyi seçiniz.
 
Şehrin en iyi restoranlarından birine sahip olabilmek için misafirler için kolay kullanıma sahip Sipariş Verme Opsiyonları kurmak ve gruplara özel memnuniyet odaklı farklı seçenekli menüler Sununuz.
 
Kişiler ve gruplara özel Organize programlarda alternatifsiz en iyi seçenekleri hazırlamak ve restoran yönetiminde bire bir hizmet seçenekleri ile vazgeçilmez olmayı başarınız.
 
Yeni Bir Restoran Açmadan önce şehirde eksik olan Restoran Konseptini keşfetmek ve en başarılı restoranlardan olabilmek için daha önceden hedeflediğiniz hizmet alanlarınızda ve resmi, Ticari Boyutlarının resmi gayri resmi araştırınız.
 
Yeni restoran için ilk baştan Aktivite & Banquet MenüleriÖrnek Restoran Menüleri, Kış Menüsü ve Menü Çeşitlerinde gruplar için Organizasyon Anlaşma Metnini hazırlayınız.
 
Şehrin en iyi restoranları arasına girebilmek için Mutfak Planlaması ve Restoran İşletmeciliği ve restoran yönetimi sirkülerinde Sosyal Medyada için kişi yada kişiler görevlendiriniz.
 
Yeni restoranınızın hizmet standartlarında Mevcut Mutfak Trendlerini, yeni gastronomi Trendlerini, restoran Trendlerini ve yemek Trendleri ile Pazarlama Trendlerini Takip Ediniz veya ettiriniz.
 
Yeni restoranınızın Restoran Yönetimini ve Mutfak Yönetimi ile Restoran İşletmeciliğinde Misafir Memnuniyeti odaklı Menü Planlamasını da dikkate alarak mutfak eğitimlerine öncelik veriniz.
 
Yeni restoranınızın mutfak çeşitleriMutfak Bölümleri ve pişirme ekipmanları gibi mevcut özelliklerini ve konseptini ön planda tutarak Alternatif Getiri ve kazanç sağlayabileceğiniz departmanlar oluşturunuz. (paket catering hizmetleri, ziyafet organizasyonu, Paket Siparişler)
 
Yeni restoranınızda başarılı olmanın sırları sadece yukarıda yazılı olanlardan ibaret olmadığı gibi daha fazla dikkat edilecek hususlarda mevcuttur. Bu detaylar restoranların konumları, hizmet alanları, çalışan sayısı ve konseptleri ile ilgili önemli konulardır...
 
Önemli Not:
İnşaat aşamasından büyük açılışa kadar koordinatörlüğünü yaptığım "son çalışmam olan" Lagos şehrindeki son çalışmam olan Elysium LAGOS çalışmalarımı inceleyebilirisiniz... Lagos Elysium grup bünyesindeki fine dining menüler, bahçe restoran menüleri, bistro restoran menüleri ve degüstasyon menülerinide görmek sizin için önemli olabilir...
 
 
Anahtar Kelimeler:
* Yeni restoran nasıl başarılı olur
Restoran başarı stratejileri
Restoran işletme ipuçları
Restoran yönetim danışmanlığı
Restoran pazarlama teknikleri
Restoran müşteri memnuniyeti
Restoran menü planlama
Restoran dekorasyon fikirleri
Restoran personel eğitimi
Restoran verimliliği artırma
Restoran konum seçimi
Restoran sosyal medya kullanımı
Restoran mali yönetim
Restoran değerlendirme siteleri
Restoran müşteri ilişkileri
Restoran açılış stratejileri
Restoran inovasyonları
Restoran tedarik zinciri yönetimi
Restoran trendleri
Restoran hizmet kalitesi
 
Sorular:
Yeni açılan bir restoran nasıl başarılı olabilir?
Restoran başarı stratejileri nelerdir?
Restoran işletmesinde başarıyı artırmak için hangi ipuçları kullanılabilir?
Restoran yönetim danışmanlığı nasıl yardımcı olabilir?
Yeni bir restoran için etkili pazarlama teknikleri nelerdir?
Restoran müşteri memnuniyeti nasıl sağlanır?
Başarılı bir restoran menüsü nasıl planlanır?
Restoran dekorasyonu nasıl yapılmalıdır?
Restoran personelinin eğitimi neden önemlidir ve nasıl yapılmalıdır?
Restoran verimliliğini nasıl artırabilirsiniz?
Restoran konum seçimi nasıl yapılmalıdır?
Restoranın sosyal medya hesapları nasıl etkin bir şekilde yönetilir?
Restoran mali yönetimi nasıl yapılmalıdır?
Restoran değerlendirme sitelerinde yüksek puan almak için ne yapılmalıdır?
Restoran müşteri ilişkileri nasıl yönetilmelidir?
Restoranın açılış stratejileri nelerdir?
Restoranda hangi inovasyonlar uygulanabilir?
Restoran tedarik zinciri nasıl yönetilir?
Restoran trendlerini nasıl takip edebilirsiniz?
Restoran hizmet kalitesini nasıl artırabilirsiniz?
 
Koord. Şef Ahmet ÖZDEMİR
Uluslararası Ve Kıtalararası
Restoran Danışmanı Ve Mutfak Danışmanı
Osmanlı Ve Türk Mutfağı Dünya Gönül Elçisi
* www.hasascibasiahmetozdemir.com
* www.gastronomyconsultation.com
* www.topuzkebab.com
 
Yukarıda belirtilmiş olan ve yazı içeriğindeki diğer etiketlenmiş konular ile ilgili alanlarda daha fazla bilgi isteyenler, gastronomi danışmanlığı alanında hizmet almak ve daha fazlası için iletişim bilgilerimden tarafım ile bağlantıya geçebilirsiniz.
 
Önemli not:
*** Zaman zaman gastronomi ve turizm trendleri üzerine kaleme aldığım mesleki yazılarımı'da inceleyebilirsiniz. Ayrıca Uluslararası Ve Kıtalararası Restoran Danışmanlığı Ve Mutfak Danışmanlığı verdiğim resmi ingilizce web sitemide "alttaki resmi tıklayarak" inceleyebilirsiniz.
 
International And Intercontinental Restaurant Consultant and Kitchen Consultant
 
 
Restoran Mutfağı Nasıl Kurulur?