Yeni Açılan Bir Restoran Nasıl Başarılı Olur?

Yeni restoran açmadan önce restoran konseptinizi ve misafirlerinize sunmak istediğiniz Mutfak konseptinizi ve yiyecek menüsünü çok iyi seçmek. Şehrin en iyi restoranlarından birine sahip olabilmek için misafirler için kolay kullanıma sahip Sipariş Verme Opsiyonları kurmak ve gruplara özel memnuniyet odaklı farklı seçenekli menüler Sunmak. Kişiler ve gruplara özel Organize programlarda alternatifsiz en iyi seçenekleri hazırlamak ve restoran yönetiminde bire bir hizmet seçenekleri ile...
11/24/2021 12:00:00 AM
Yeni Açılan Bir Restoran Nasıl Başarılı Olur?
 
Yeni Açılan Bir Restoran Nasıl Başarılı Olur? Yeni Bir Restoranı Başarılı Yapan En Önemli Özellikler Nelerdir?
 
Restoranın İnşaat Kısmı Bittikten Sonra "Misafir Hizmetine Açılmadan Önce" Restoran Konsept Tasarımında İç Dekorasyon Yapılırken Dikkate Alınacak Olan Husulardır...
 
*** Yeni restoranı açmadan ve hedeflerinizi ilan etmeden önce Yeni Restoran Bütçesini dikkate alarak resmi kurumlardan hizmet portföyündeki özelliklerin ruhsatlarını, (açık alan, kapalı alan, masa sayısı, alkol ruhsatı, çalışma saatleri, vb.) alıp alamayacağınızı önceden kontrol edin.
 
*** Yeni restoranınızda Kesin başarı için önce kendiniz bir bütçe oluşturun. Daha sonra gastronomi danışmanlığında bir bilene yeni restoranın özelliklerini anlatarak yeni bir bütçe oluşturmasını isteyin. Size sunulan restoran bütçesini konuya vakıf olan kişiler ile (mimar, mühendis, demirbaş giderler, vb.) doğrulayınız.
 
*** Yeni Restoran Açarken En Çok Yapılan Hatalara düşmemek için kendi hazırladığınız bütçe ile diğer bütçelerin doğruluk oranlarını kıyaslayınız. _+ %20 yanılma payı koyarak maddi durumunuzu ayarlayarak yeni restoran projenize başlayınız. 
 
*** Yeni restoran projenize başlamadan önce mutlaka toplam bütçenizin % 10'nunu açılıştan sonraki ilk 6 ay için kasanızda bulundurunuz.
 
*** Tedarik zincirinde ödemelerinizi mutlaka 15 günde bir yada ayda 1 olarak ayarlayınız ve mutlaka zamanında yapmaya çalışınız. Personel maaşlarını ise kesinlikle belirttiğiniz tarihte yapınız. Ticari ödemelerinizden personellerinize asla bahsetmeyiniz ve bahsettirmeyiniz...
 
*** Yeni restoran açmadan önce Restoran Konseptinizi ve misafirlerinize sunmak istediğiniz Mutfak konseptinizi ve yiyecek menüsünü çok iyi seçiniz.
 
*** Şehrin en iyi restoranlarından birine sahip olabilmek için misafirler için kolay kullanıma sahip Sipariş Verme Opsiyonları kurmak ve gruplara özel memnuniyet odaklı farklı seçenekli menüler Sununuz.
 
*** Kişiler ve gruplara özel Organize programlarda alternatifsiz en iyi seçenekleri hazırlamak ve restoran yönetiminde bire bir hizmet seçenekleri ile vazgeçilmez olmayı başarınız.
 
*** Yeni Bir Restoran Açmadan önce şehirde eksik olan Restoran Konseptini keşfetmek ve en başarılı restoranlardan olabilmek için daha önceden hedeflediğiniz hizmet alanlarınızda ve resmi, Ticari Boyutlarının resmi gayri resmi araştırınız.
 
*** Yeni restoran için ilk baştan Aktivite & Banquet MenüleriÖrnek Restoran Menüleri, Kış Menüsü ve Menü Çeşitlerinde gruplar için Organizasyon Anlaşma Metnini hazırlayınız.
 
*** Şehrin en iyi restoranları arasına girebilmek için Mutfak Planlaması ve Restoran İşletmeciliği ve restoran yönetimi sirkülerinde Sosyal Medyada için kişi yada kişiler görevlendiriniz.
 
*** Yeni restoranınızın hizmet standartlarında Mevcut Mutfak Trendlerini, yeni gastronomi Trendlerini, restoran Trendlerini ve yemek Trendleri ile Pazarlama Trendlerini Takip Ediniz veya ettiriniz.
 
*** Yeni restoranınızın Restoran Yönetimini ve Mutfak Yönetimi ile Restoran İşletmeciliğinde Misafir Memnuniyeti odaklı Menü Planlamasını da dikkate alarak mutfak eğitimlerine öncelik veriniz.
 
*** Yeni restoranınızın mutfak çeşitleriMutfak Bölümleri ve pişirme ekipmanları gibi mevcut özelliklerini ve konseptini ön planda tutarak Alternatif Getiri ve kazanç sağlayabileceğiniz departmanlar oluşturunuz. (paket catering hizmetleri, ziyafet organizasyonu, Paket Siparişler)
 
Yeni restoranınızda başarılı olmanın sırları sadece yukarıda yazılı olanlardan ibaret olmadığı gibi daha fazla dikkat edilecek hususlarda mevcuttur. Bu detaylar restoranların konumları, hizmet alanları, çalışan sayısı ve konseptleri ile ilgili önemli konulardır...
 
Yukarıda belirtilmiş olan ve yazı içeriğindeki diğer etiketlenmiş konular ile ilgili alanlarda daha fazla bilgi isteyenler, gastronomi danışmanlığı alanında hizmet almak ve daha fazlası için iletişim bilgilerimden tarafım ile bağlantıya geçebilirsiniz.
 
Restoran Mutfağı Nasıl Kurulur?
 
Profesyonel Mutfaklarda Aşağıdaki Kaynak Olarak Gördüğüm Diğer Yazıları 'Da Okumak İsteyebilirsiniz...
 
Yeni Restoran Açarken En Çok Yapılan Hatalar Nelerdir?
Uluslararası Gastronomi Danışmanlığı Nedir?
Uluslararası Yiyecek Ve İçecek Danışmanlığı Alailirmiyim?
Şehrin En İyi Restoranlarına Nasıl Sahip Olabilirim?