Kesin Başarı İçin Restoran Danışmanlığı Almalımıyım?

Yeni restoran açmak isteyen profesyonel kişi ya da kurumlar Yiyecek Ve İçecek Danışmanlığı ve İşletmeci Körlüğü konusunda İş Anlaşma Metnimi soruyorlar. Açıkçası çok mutlu oluyorum. Gerçi ben Yönetim Sistemi’mde bu hazırlıklarımı 10 yıl önce yapmıştım ama daha yeni yeni soranlara rastlayınca gastronomi sektörüne daha da güvenmeye başladım. Ama yeni restoran açmak isteyenlerin resmi web sitem üzerinden iletişim bilgilerimi temin ederek her şeyden önce -ne kadar para istiyorsun diyenler ’de var.
9/15/2020 12:00:00 AM
Kesin Başarı İçin Restoran Danışmanlığı Almalımıyım?
Kesin Başarı İçin Restoran Danışmanlığı Almalımıyım? 
 
Son zamanların en popüler mesleklerinden biri gastronomi… 2020 yılında gastronomi sektörü Koronavirüs rağmen adeta insanların basını döndürmeye devam ediyor. Kimisi popüler bir meslek olduğu için tercih ediyor gastronomiyi, belki de popüler insanlarla tanısmayı seviyor.
 
Kimisi şehri tanımanın en iyi yöntemlerinden biri olduğu düşünüyor yeni bir restoran açmayı. Bazı popüler iş insanları ise:
-Zaten her gün misafirlerime yemek ikram etmek için on binlerce lira ödüyorum, en azından kendi misafirlerimi ağırlarım düşüncesi ile şehrin en iyi restoranını açmayı hedefliyor. 
 
Hatta Restoran açma hayali kuran sayılı girişimcilerden bazıları yiyecek ve içecek sektöründe yasamış olduğu sıkıntılardan kurtulabilmek amacı ile bölgenin en iyi yemek yenilebilecek, misafirlerini kusursuz ağırlayabileceği en iyi Konsepte sahip yeni bir restoran açmayı kendisi için bir sınıf atlama vesilesi olarak görüyor.
 
Kesin Başarı İçin Restoran Danışmanlığı Almalımıyım?
 
Şehrin en iyi restoranını acarken kusursuz bir mutfak istemek elbette düşünülmesi gereken en önemli konulardan birisi. Peki yeni restoranımda en iyi mutfak ekibine sahip olmanın yolları ve bu konuda en çok sorulan sorulardan bazıları nelerdir?
 
İlk basta söylememde fayda var yeni bir restoran acarken sadece mutfak konusunu dikkate almak doğru değildir. İnsanların yemek yemek yada is konuşmak için geldikleri bir restorandan bastan sona kadar tüm hizmetler kusursuz olmalıdır ve tüm restoran departmanları dikkate alınarak dizayn edilmelidir.
 
Bu konuda daha önce yazmış olduğum yazıları belki incelemek isteyebilirsiniz;
 
Kalıcı Bir Restoran Sahibi Olabilmek İçin Dikkat !!!
Yeni Restoran Açmak İsteyenlerin En Çok Sorduğu Sorular?
 
Ama restoran danışmanlığı ile ilgili olan bu yazımda Restoran Yönetiminde sadece mutfak yönetimi ve Mutfak Danışmanlığı konularında en çok sorulan sorulardan bahsetmek istiyorum.
 
Kesin Başarı İçin Restoran Danışmanlığı Almalımıyım?
 
Yeni restoran açmak isteyen bir çok kişi yapacak olduğu yatırımın karşılığını hem maddi kazanç olarak, hem de yaptığı isten yeni restoranını tercih eden insanların mutluluğu ile mutluluk duyarak manevi boyutta tatmin olmayı hedeflemektedirler.
 
Bazı girişimcilerin yıllarca biriktirdikleri yatırımı sağlama almak için yiyecek ve içecek sektöründe Danışmanlık Sisteminden faydalanmak istediklerini görüyorum. Özellikle Gastronomi sektöründe Hizmet Alanlarım dikkate aldığımda Bilinçli yatırımcıları gördüğüm zaman açıkçası mutlu oluyorum.
 
Yeni restoran açmak isteyen profesyonel kişi ya da kurumlar Yiyecek Ve İçecek Danışmanlığı ve İşletmeci Körlüğü konusunda İş Anlaşma Metnimi soruyorlar. Açıkçası çok mutlu oluyorum. Gerçi ben Yönetim Sistemi’mde bu hazırlıklarımı 10 yıl önce yapmıştım ama daha yeni yeni soranlara rastlayınca gastronomi sektörüne daha da güvenmeye başladım. 
 
Ama yeni restoran açmak isteyenlerin resmi web sitem üzerinden iletişim bilgilerimi temin ederek her şeyden önce -ne kadar para istiyorsun diyenler ’de var. Bu tur yaklaşımlara verdiğim cevap ise:
 
Kesin Başarı İçin Restoran Danışmanlığı Almalımıyım?
 
--önümüzdeki 5 yılım doludur, üzgünüm, demekten kendimi alamıyorum. 
Yani bir insan yeni açacak olduğu restoranda Yönetim Sirkülerini, departmanların nasıl Raporlar vermesi gerektiğini, en önemli konulardan yeni restoranının geleceğini düşünerek;
 
--madem kendinize bu kadar güveniyorsanız acaba  kusursuz vadettiğiniz restoranınız icin Organizasyon Anlaşma Metniniz, Cost – Maliyet hesaplarınız, misafirler için Anket ve Formlar’ ınız, örnek Restoran Menüleriniz, Çizelge ve Tutanaklar ve Menü Planlamasına dair çalışmalarınız varmı? diye sormaz mı?
 
Dünyada ileri gelen ve tanınan popüler mutfakların sermayesinin kaynağı olan  insanlığın, imparatorlukların ve medeniyetlerin var olup yok olduğu ispatlanan 15.000 yıllık geçmişi ile Anadolu ve Mezopotamya olduğunu hatırlatarak, coğrafyamızın değerlerini dünyaya tanıtmak ve yasatmak isteyen yabancı özentisinden uzak, kendi kimliğinin ve kültür zenginliğinin farkından olan  girişimciler ile karşılaşma umudunu yaşıyorum.
 
Kesin Başarı İçin Restoran Danışmanlığı Almalımıyım?
 
Coğrafyamızdan ve kültür zenginliğimizden çaldıkları öz değerlerimiz ile dünyada popüler olan mutfaklara niye özeniyorsunuz ki? Onların “aslı” bizim coğrafyamızın mutfağı…  binlerce yıldır bu coğrafyada yasayan dinleri, dilleri, ırkları ve medeniyetleri bir düşünürmüşsünüz lütfen…
 
Önemli olan bir lezzeti konsepti ve gerçek değerleri ile ortaya çıkararak çağa ve aslına uygun özel bir sunum tekniği ile misafirlere sunabilmektir… kendi kültürünüze vesilesi ile kendinize güvenemiyorsanız size tavsiyem bu işi yapmayınız!!! Kendine özgüveni olmayan gerçek basariyi yakalayamaz. Geçici popülerlik ile Gerçek başarıyı yakaladığını sansa da o sadece bir “saman alevi” edasında yabancı hayranlığı ile bağlantılı gerçek hayatın boşa harcandığı “zaman boşluğu” dur…
 
Türkiye’de gastronomi sektörünün ve gastronomi turizminin gelişmiş dünya Ülkeleri’nden ve mutfaklarından daha ustun hale geldiği günleri görmek ümidi ile. İlgili Yiyecek Ve İçecek Danışmanlığı ve Mutfak Danışmanlığı konularında hizmet almak isteyen kişi yada kurumlar tarafım ile iletişim bilgilerimi kullanarak bağlantıya geçebilirler...
 
 
Should I Get Restaurant Consultancy For Definite Success?
 
Gastronomy is one of the most popular professions of recent times… In 2020, the gastronomy sector continues to turn people's press despite the coronavirus. Some people prefer gastronomy because it is a popular profession, maybe they like meeting popular people.
 
Some think that it is one of the best ways to get to know the city, to open a new restaurant. Some popular business people are:
- I pay tens of thousands of liras every day to offer food to my guests, at least it aims to open the best restaurant in the city with the thought of hosting my own guests.
 
In fact, some of the few entrepreneurs who dream of opening a restaurant consider opening a new restaurant with the best concept where the best food in the region can be eaten and its guests can be perfectly accommodated in order to get rid of the troubles they have experienced in the food and beverage sector.
 
 
Of course, one of the most important issues to consider is to want a perfect kitchen while opening the best restaurant in the city. So what are some of the most frequently asked questions and ways to have the best kitchen team in my new restaurant?
 
It is worth mentioning at first that it is not right to consider only the kitchen issue when opening a new restaurant. From a restaurant where people come to eat or talk business, all services should be perfect from start to finish and should be designed by considering all restaurant departments.
 
But in this article about restaurant consultancy, I would like to mention only the most frequently asked questions about kitchen management and Kitchen Consultancy in Restaurant Management.
 
Many people who want to open a new restaurant aim to be satisfied in a spiritual dimension by being happy both in terms of financial gain and the happiness of the people who prefer the new restaurant.
 
I see that some entrepreneurs want to benefit from the Consultancy System in the food and beverage sector in order to secure the investment they have accumulated over the years. Especially when I consider my Service Areas in the Gastronomy sector, when I see Conscious Investors, I am clearly happy.
 
Professional persons or institutions that want to open a new restaurant ask my Business Agreement on Food and Beverage Consultancy and Business Blindness. Frankly, I am very happy. Although I made these preparations 10 years ago in my Management System, I started to trust the gastronomy sector even more when I came across people who asked.
 
But first of all, there are those who want to open a new restaurant by providing my contact information on my official website and saying "how much money do you want?" My answer to such approaches is:
 
- I have the next 5 years, I can't help but say I'm sorry.
In other words, a person thinks about the Management Circular in the restaurant he is going to open, how the departments should give Reports, and one of the most important issues is the future of his new restaurant;
 
- If you are so confident in yourself, do you have any work on your Organization Agreement Text, Cost - Cost calculations, Surveys and Forms for guests, sample Restaurant Menus, Schedules and Minutes and Menu Planning for your restaurant that you have promised perfectly? doesn't he ask?
 
Reminding that humanity, empires and civilizations, which are the source of the capital of the prominent and well-known popular cuisines in the world, are Anatolia and Mesopotamia with their 15,000-year history, and with entrepreneurs who are aware of their own identity and cultural richness, away from the foreign desire to introduce and live the values ??of our geography to the world. I live the hope of meeting.
 
Why do you admire the kitchens that are popular in the world with our core values ??stolen from our geography and cultural wealth? Their "origin" is the cuisine of our geography… Please think about the religions, languages, races and civilizations that have lived in this geography for thousands of years.
 
The important thing is to reveal a taste with its concept and real values ??and present it to the guests with a special presentation technique suitable for the era and its original ... If you cannot trust yourself with your own culture, I recommend you do not do this job !!! Without self-confidence, he cannot achieve real success. Although he thinks he has achieved real success with temporary popularity, he is simply a "time gap" in which real life is wasted in connection with foreign admiration in the form of a "straw flame" ...
 
Turkey in gastronomy tourism and gastronomy sectors of the developed world to see the days when you become more States.The us from the kitchen and with hope. Persons or institutions who want to receive services in the related Food and Beverage Consultancy and Kitchen Consultancy can contact me using my contact information.