Konsept Tasarım Lezzet Ve Kalite

Menü Danışmanlığı - Yiyecek ve İçecek Danışmanlığı, Osmanlı ve Türk Mutfağı, Restaurant Danışmanlığı Tarihi İstanbul Mutfağı, Gastronomi Danışmanlığı, Yeni Restoran Konsept Danışmanlığı_ Kalıcı Bir Restoran, Yeni Mutfak Danışmanlığı Restoran Nasıl Açılır? Restoran Açmak

İşletmeci Körlüğü

yiyecek ve içecek danışmanlığı, mutfak danışmanlığı, işletmeci körlüğü

 
İngiltere, Almanya, Fransa ve Diğer Avrupa Ülkeleri İçin Özel Not:
Hizmetlerimiz arasında bulunan Uluslararası konumda "gastronomi "danışmanlığı için; İngiltere, Almanya, Fransa ve diğer Avrupa ülkelerinde belirtilen danışmanlık konularında uzman çalışma ortaklarımız ve çalışma ofisilerimiz mevcut bulunmaktadır. Talepleriniz için "İLETİŞİM" e geçebilirsiniz.
 

İşletme ve İşletmeci Körlüğünde En Önemli Kural !!!

 

Sadece işleriniz KÖTÜYE gittiği zaman düşünüp, suçlu aramayınız !

 

İşleriniz İYİ iken de neden iyi oldugunu araştırınız !

 

Negatif yada pozitif gelişmelerin sebebini bilmiyorsanız işletmenize HAKİM DEĞİLSİNİZ demektir !!!

 

İşletme ve İşletmeci Körlüğü Nedir?

 

Çalışanların zamanla işletmelerinde bulundukları ortamdaki eksiklikleri görmesini önleyen bir durumun oluşması ve gördüğü eksikliklerden, hatalardan yeterince rahatsızlık duymaması, eksikliklerin ve hataların olduğu biçimde itirazsız olarak kabullenmesidir.

 

İşletme körlüğünde, çalışanlar bulundukları ortamda yapılmakta olan işler ile ilgili farklı bakış açılarını, problem arama ve problemlere çözüm bulma ve motivasyonlarını zaman içinde kaybederler.

 

Geçmiş dönemlere ait işletmede tespit edilen sorun var mı ve bu sorunların ortadan kaldırılması için yapılan çözüm önerileri var mı?

 

İşletme içinde yenilik veya üretimde verimliliği arttırmak, kaliteyi arttırmak için yapılan öneriler ve özel çalışmalar var mı?

 

İşletme içerisinde veya ofislerde, kullanılan veya kullanılmayan malzemeler, parçalar ne kadar süredir olduğu yerde durmakta ve kimse tarafından el değmeden yanından geçip gidiliyor?

 

Dışarıdan bir uzman bir danışmanın farklı bakış açısı ile işletmenizi değerlendirmesini isteyebilirsiniz.

 

Çalışanların ve yöneticilerin öncelikle işletme körlüğü üzerine bilgilendirme yapılması gerekir. Bilgilendirme sonrasında çalışanlardan ve yöneticilerden içinde bulundukları alanları alışmış oldukları bakış açısı ve mevcut yerleşim şekillerine aykırı olarak bakmaları ve düşüncelerini bildirmelerini isteyiniz.

 

Bulunduğunuz alandaki fazlalıkları temizledikçe düşünce gücünüzün de genişleyeceğini fark edeceksiniz.

 

Bakmak ve Görmek, Farkı Fark edebilmek;

Burada soru neden insanlar baktıkları halde problemleri ve çevredeki temizlik ihtiyacını görmemektedir?  Bunun cevabı, bakmakla görmek arasındaki farktır. Her insanı aynı şeye bakmakla birlikte farklı hususları görebilir. Dolayısı ile görmek öğrenilebilir.

 

Bunun için iş yerinde gözlerinizin hat ve sorun tespit edecek şekilde tarama yapması ve bunu zihninizin buna uygun yorumlaması gerekir. Peki görmek öğrenilebilir mi? Cevap tabi ki evettir. O zaman şirkette çalışanların fark yaratabilmesi için öncelikle görmeyi öğrenmesi gerekir. Bakmak ve görmek, “farkı fark edebilmeyi başarma sanatıdır.”

 

Çalışanlar yaptıkları işlere yöneticilerinden daha fazla vakıftırlar. Bunun işlerinin daha güvenilir ve sağlıklı şekilde yapılması için en doğru teklifi onlar yapabilirler.

 

Çalışanlar işin yapılış şekli veya tespit edilen sorunların çözümü, verimliği ve maliyetleri etkileyebilir. Bu tekliflerin sözlü ve yazılı yapılması mümkündür. Sözlü teklifleri yöneticinin yapıcı bir şekilde dinlemesi son derece yararlı olur.

 

Yönetici geçen dönem içinde şirkette ne kadar teklif yapıldığını ve bunlardan kaçının hayata geçirildiğini düşünmeli ve bu rakamları gözden geçirmelidir. Eğer şirket içinde hiç bir teklif yapılmadı ise işletme ve  işletmeci körlüğü mevcuttur.

 

Eğer şirkette teklifler mevcut ve hiçbir tanesi kısmen veya tamamen uygulanmadı ise, yönetici yeniliklere karşı direnç göstermektedir. Diğer bir yaklaşımla yöneticide, işletme körlüğü ve sistemi, ortamı kabullenme söz konusudur.

 

Sorunları tespit edemeyen ve bunları ortadan kaldırmak için çaba sarf etmeyen bir şirketin zaman içinde rekabet şansını kaybedeceği ve rakip firmalardan geri kalacağı kesindir.

 

“YİYECEK, İÇECEK ve KONAKLAMA” işletmenizin veya işletmelerinizin gizli misafirler ile işletme kalitesi, personel özveri, ürün kalitesi, servis ve mutfak detayları hakkında  kontrolünü tetkik ettirebilirsiniz. Bu konuda uzman çalışma arkadaşlarımıza yönlendirerek 1 haftalık süre zarfında ilgili raporumuzu sizlere sunarız. 

 

isletmeci körlügü nedir? isletmenizi denetlettirin

Has Aşçıbaşı Ahmet Özdemir Olarak Yurt İçinde Ve Yurt Dışında İhtiyac Duyan Kişi Ve Kurumlara;
 
Yiyecek ve içecek alanlarında restoran ve konaklama ve işletmelerine belirtilen konularda Osmanlı ve Türk mutfağı, Osmanlı saray mutfağı, Eski İstanbul mutfağı, Anadolu halk mutfağı, Akdeniz mutfağı, Restoran konsept belirleme, mesleki eğitim alanlarında uluslararası konumda;
 
 
Kesin Başarı İçin Restoran Danışmanlığı Almalımıyım? 
 
Uluslararası Restoran projeleriYeni Restoran Açmak İsteyenlerin En Çok Sorduğu Sorular? Kalıcı Bir Restoran Sahibi Olabilmek İçin Dikkat !!!
 
Gastronomi sektöründe Restoran Konsept Tasarımı ve DanışmanlığıÖrnek Restoranlar, Restoran Menüleri, Menü Çeşitleri, Menü Planlaması, Menü Analizi, Menü Yönetimi konularında mesleki eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermekteyim.
 
İlgili projeler için mesleki bilgilerime ihtiyac duyan kişi ve kurumlar Türkiye saati ile sabah 10:00 ila aksam 22:00 saatleri arasında tarafım ile İLETİŞİM bilgilerimden bağlantıya geçebilirler...

 

THE MOST PRIORITY RULE !!!

Don't just think and look for guilty when your business is BAD! When your business is GOOD, find out why it is good! If you do not know the reason for negative or positive developments, it means you DO NOT JUDGE your business !!!
 
What is Business and Business Blindness?
 
It is the emergence of a situation that prevents the employees from seeing the deficiencies in the environment in their business, not being disturbed by the deficiencies and mistakes they see, and accepting them as they are without objection.
 
In business blindness, employees lose their different points of view, problem-seeking and finding solutions to problems, and their motivation over time. Are there any problems detected in the business of the previous periods and are there any solution suggestions to eliminate these problems? Are there any suggestions and special studies made to increase the productivity and quality in innovation or production within the company?
 
How long are the used or unused materials and parts in the business or in the offices, and are they passed by without human touch? You can ask an outside expert consultant to evaluate your business from a different perspective. Employees and managers should first be informed about business blindness. After the information, ask the employees and managers to view their areas in contradiction with the perspective they are used to and their current placement patterns and to report their opinions.
 
You will notice that as you clean up the excess in your area, your thinking power will expand.
 
Looking and Seeing, Noticing the Difference;
 
The question is why people do not see the problems and the need for cleanliness in the environment even though they are looking? The answer is the difference between looking and seeing. Each person can see different aspects, although looking at the same thing. Therefore, seeing can be learned. food and beverage consultancy, kitchen consultancy, business blindness
 
For this, your eyes need to scan in a way to detect lines and problems at work and your mind should interpret it accordingly. Well seeing can be learned? The answer is of course yes. Then, in order for the employees in the company to make a difference, they must first learn to see. Looking and seeing is "the art of being able to notice the difference."
 
Employees are more familiar with the work they do than their managers. They can make the right offer for this to be done in a more reliable and healthy way.
 
Employees can affect the way the work is done or the solution of problems identified, productivity and costs. These offers can be made orally and in writing. It is extremely helpful for the manager to listen to verbal proposals in a constructive way.
 
The manager should consider how many offers have been made in the company in the past period and how many of them have been implemented and review these figures. If no offer has been made within the company, there is a business and operator blindness.
 
If there are proposals in the company and none of them are partially or fully implemented, the manager is resistant to innovation. In another approach, there is a business blindness and acceptance of the system and environment in the manager.
 
It is certain that a company that cannot identify the problems and does not make an effort to eliminate them will lose the chance to compete over time and fall behind competitors.
 
"FOOD, BEVERAGE and ACCOMMODATION", you can have your business or businesses inspected by secret guests and business quality, staff dedication, product quality, service and kitchen details. We present our report to you within 1 week by directing it to our colleagues who are experts in this field.
 
What is the business protection, have your business inspected. People and institutions in need at home and abroad;
 
As chef Ahmet Özdemir, who has an international position in the concepts of Ottoman and Turkish cuisine, Ottoman palace cuisine, Anatolian cuisine, I provide vocational training and consultancy services on food and beverage consultancy, kitchen consultancy, operator blindness. Individuals and institutions need to hear for professional knowledge related projects with Turkey clock 10:00 in the morning to evening can contact with my hand until 22:00 ..
 
Profesyonel mutfaklarda aşağıdaki kaynak olarak gördüğüm diğer yazıları 'da okumak isteyebilirsiniz...
 
 
Uluslararası yiyecek ve içecek danışmanlığı üzerine profesyonel mutfaklar ve yeni restoran açılışları ve gastronomi danışmanlığı üzerine diğer yazılarıda okuyabilirsiniz..
 
Yeni Restoran Açarken En Çok Yapılan Hatalar Nelerdir?
Yeni Restoran Konsepti Nedir? Nasıl Oluşturulur?
Uluslararası Gastronomi Danışmanlığı Nedir?
Uluslararası Yiyecek Ve İçecek Danışmanlığı Alailirmiyim?
Şehrin En İyi Restoranlarına Nasıl Sahip Olabilirim?
Şehrimde Kalıcı Bir Restoran Sahibi Olabilmek İçin Dikkat !!!
Kesin Başarı İçin Restoran Danışmanlığı Almalımıyım?
Dünyaya Örnek Olabilecek Yeni Restoran Projeleri Nelerdir?
Yeni Restoran Açmak İsteyenlerin En Çok Sorduğu Sorular?
Yeni Restoran Açarken Nelere Dikkat Etmeliyim?
Yemek Fotoğraflarına Ve Yemek Stilistliğine Eleştirel Bir Bakış
Gastronomi Araştırmalarında Yemeğin Kültürel Tarihi Nedir?
Modern Mutfaklarda Sous Vide Pişirme Yöntemi Nedir?
Profesyonel Mutfaklarda Pişirme Teknikleri Nelerdir?
Yüksek Mutfak, Avangard Mutfak ve Rafine Mutfak Nedir?
Parofesyonel Mutfaklarda Moleküler Gastronomi Konusundaki Görüşler Nelerdir?
 
Restoran Mutfağı Nasıl Kurulur?

 

 Restoran Danışmanlığı Menü Danışmanlığı Gastronomi Danışmanlığı Mutfak Danışmanlığı Restoran Nasıl Açılır Yiyecek Ve İçecek Danışmanlığı Konsept Danışmanlığı