Restoran İşletmeciliğinde "Anket ve Formlar" Nelerdir?Restoran İşletmeciliğinde "Anket ve Formlar" Nelerdir?
Koord. Şef Ahmet ÖZDEMİR
 
Bir yiyecek ve içecek işletmesinin sisteminin istenildiği gibi ilerlemesi için raporlama teknikleri, anket ler ve tutanaklar çok önelidir. Söz uçar yazı kalır... peki bu sistem nasıl kurulur?
 
Sistemi kurmak bir yana sistemin işlemesini sağlamak için neler yapılmalıdır? Departmanlar arası yazışma nasıl sağlanır? Restoran işletmesinde yönetim sirkülerinin uygulamasında dikkat edilecekler nelerdir?
 
Yiyecek ve içecek işletmelerinden özellikle Yeni Restoran Açarken Nelere Dikkat edilecek konulardan en önemlisi sistemin nasıl işlemesi gerektiğini restoran yönetimi, mutfak yönetimi kuralları ile Yönetim Raporlarında ilgili maddeler işlenmiştir.
 
Bu maddeler her restoran işletmesi için farklıdır. Restoranların hizmet alanları, çalışan sayısı ve restoran konsepti bu konularda rol belirleyici unsurlardır.
 
Günümüzde Şehrin En İyi Restoranlarına sahip olabilmek için restoran sisteminde olması gereken dökümanlardan biri de Cost - Maliyet hesap yönetimi ile birlikte dışarıdan gelecek talepler doğrultusunda restoranın maddi ve prensip anlamında güvenliğini sağlayacak olan Organizasyon Anlaşma Metni 'dir.
 
Misafir memnuniyetini Anket ve Formlar ile belgeleyen dökümanlar söz' den öte yazılı bir delildir.
 
Yeni Restoran Açarken En Çok Yapılan Hatalardan biri de departmanlar arasında kullanılacak olan görev dağılımları yada yapılan işlerin yapılıp yapılmadığına dair çalışmaları belgeleyen Çizelge ve Tutanaklar' dır.
 
Gastronomi sektöründe Kalıcı Bir Restoran Sahibi Olabilmek İçin Dikkat edilecek konulardan biri de Kesin Başarı İçin Restoran Danışmanlığında anket ve formların departmanlar arası ilişkilerini kontrol altına alan bu dökümanların uygulanması, takibi, saklanması ve yazışmaların kontrolüdür.
 
Her İşletmeye Göre ilgili Formlar Maddeler Ve Raporlama Teknikleri Değişir. Aşağıdakiler Sadece "Örnektir" ihtiyaç duyulan tüm evraklar grafik, tasarımı, hazırlanması ve masrafları ilgili danışmanlık hizmetinde şef Ahmet Özdemir’e aittir. 
 
Koord. Şef Ahmet ÖZDEMİR
Uluslararası Ve Kıtalararası 
Restoran Danışmanı Ve Mutfak Danışmanı
Osmanlı Ve Türk Mutfağı Dünya Gönül Elçisi 

restoran-yonetimi-raporlar

Anket ve Formlar, yiyecek-icecek-danismanligi-mutfak-danismanligi

Anket ve Formlar,Anket ve Formlar, yiyecek-icecek-danismanligi-mutfak-danismanligi

restoran-yonetimi-raporlar

restoran-yonetimi-raporlar

restoran-yonetimi-raporlar

restoran-yonetimi-raporlar

restoran-yonetimi-raporlar

 

restoran-yonetimi-raporlar-0814

 restoran-yonetimi-raporlar-0814

restoran-yonetimi-raporlar-0814

yiyecek-icecek-danismanligi-mutfak-danismanligi

Yurt İçinde Ve Yurt Dışında İhtiyac Duyan Kişi Ve Kurumlara;
Yiyecek ve içecek alanlarında restoran ve konaklama ve işletmelerine belirtilen konularda Osmanlı ve Türk mutfağı, Osmanlı saray mutfağı, Anadolu mutfağı, Akdeniz mutfağı, menü planlama, konsept belirleme, mesleki eğitim alanlarında uluslararası konumda has aşçıbaşı Ahmet Özdemir olarak;
 
Yiyecek ve içecek danışmanlığımutfak danışmanlığıişletmeci körlüğüYeni Restoran Açarken Nelere Dikkat Etmeliyim?, Kesin Başarı İçin Restoran Danışmanlığı Almalımıyım?, Menü DanışmanlığıRestoran YönetimiGastronomi DanışmanlığıŞehrin En İyi Restoranlarına Nasıl Sahip Olabilirim?, Yeni Restoran Açmak İsteyenlerin En Çok Sorduğu Sorular?, Kalıcı Bir Restoran Sahibi Olabilmek İçin Dikkat !!! konularında mesleki eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermekteyim. İlgili projeler için mesleki bilgilerime ihtiyac duyan kişi ve kurumlar Türkiye saati ile sabah 10:00 ila aksam 22:00 saatleri arasında tarafım ile İLETİŞİM bilgilerimden bağlantıya geçebilirler...