Meşhur Topuz kebabın mucidi kimdir?
* Meşhur topuz kebabının mucidi kimdir? 
Topuz kebabını kim icat etmiştir? 
Topuz kebabı nasıl icad edilmiştir?
Meşhur topuz kebabı Türkiyede ilk defa nerede yapılmıştır? 
Ünlü topuz kebabı kime ve nereye aittir? 
Türkiyede ilk topuz kebab sunumları kime aittir? 
İlk topuz kebab sunumları hangi gazeteler ve televizyonlarda yayınlanmıştır? 
Türkiye'de ve dünya'da ilk topuz kebab sunumları kime aittir?
Türkiyede ilk topuz kebab sunum videoları kime aittir? 
İlk topuz kebab sunumları hangi gazeteler ve televizyonlarda yayınlanmıştır?
Ünlü topuz kebabı niçin icad edilmiştir?
Meşhur topuz kebabı nerelerde yapılmıştır? 
Topuz kebabının gazete kupürleri nelerdir?
Son gelişmeler ile birlikte "topuz kebabı" için düşüncelerim ve sonuç...
Meşhur topuz kebabının hikayesi nedir?
Topuz kebabın mucidi neyden esinlenerek bu icadı gerçekleştirmiştir?
Topuz nedir? Topuzun özellikleri nelerdir?
Topuz kebab yemeği nerelerde kullanılır?
Meşhur "Topuz Kebabı" marka ve patent hakkında resmi deliller ve bağlantılar,
Koord. Şef Ahmet ÖZDEMİR (has aşçıbaşı) kimdir?
 
*Meşhur Topuz kebabın mucidi(bkz.kimdir? Topuz kebabını kim icat etmiştir?
 
Meşhur Osmanlı ve Türk mutfağı için özel icat edilmiş topuz kebabının mucid 'i Koord. Şef (Has Aşçıbaşı) Ahmet ÖZDEMİR(bkz.)’dir. Bu konuda dünyada ve Türkiyede toplamda dergi, gazete ve televizyon sunumları olarak186 kaynak bulunmaktadır. Bu kaynakların 68 adeti dönemim Amasya valisi(bkz.), dönemin enerji bakanı(bkz.) ve ünlü gurmelerin de içinde olduğu Amasya ve Merzifon yazılı basınından oluşmaktadır. Tarafım ile ilgili bu Merzifon ve Amasya ile ilgili bu haberler 2009 ila 2013 yıllarını kapsar. Daha önceki Amasya'daki çalışmalarımda Anadolu ajansında 2011 yılında Topuz kebabı(bkz.)olarak yayınlanan haberde de olduğu gibi Amasya'dan öncesi ise 2006 yılından itibaren başlamaktadır. 
 
*Meşhur Topuz kebabı Türkiyede ilk defa nerede yapılmıştır?
 
Topuz kebabı son Amerika seyahatim dönüşünde ilk defa Ankara(bkz.)da 2009 yılında Filistin caddesinde ilgili videoda(bkz.da görüldüğü gibi açılılışını yaptığım "people fine dining lounge" restoranda Has Aşçıbaşı Ahmet Özdemir yani "şahsım" tarafından yapılmıştır. 2009 yılının ortalarında People fine dining lounge yemek menüsüne(bkz.de şahsım tarafından konumuştur. Daha sonra ikinci defa Amasya Merzifonda restoran danışmanı ve mutfak danışmanı(bkz.olarak tüm sistemlerini kurup mesleki eğitimleri(bkz.)ni vererek ilk açılışını gerçekleştirdiğim ve Belçikada(bkz.) bile tanıtımlarını yaptığım bedesten osmanlı mutfağında yapılmıştır. Halen orijinalini sakladığım sosyal başarılarım(bkz.) dan dolayı ilgili işletmenin 2012 takviminde(bkz.) dahi yer alarak bu konuda Fatih Altınay tarafından ödüller resim1(bkz.) resim2(bkz.) resim3(bkz.) resim4(bkz.resim5(bkz.verilen biri olarak biri olarak bu işletmede yaşamış olduğum talihsizlikleri ve hak kaybımı üzülerek halen hatırlamaktayım.
 
*Meşhur Topuz kebabı Kime ve Nereye Aittir?
 
Topuz kebab yemeği yöresel bir yemek değildir. En ünlü fuarlarda tanıttığım(bkz.) meşhur Topuz kebabı şahsımca 2008 yılında icad edilen bir yemektir. Dünya mutfak tarihinde daha önce böyle bir yemek yoktur. Yemeğim önemi pişirme tekniği ve sunum tarzı ile alakalıdır. Ama malesef üzülerek belirtmek isterimki Topuz kebabın hikayesini bilmeyen yerel yönetimler, bedesten restoranın ilk açılış menüsü(bkz.ve büyük açılıştan sonra her sayfasının altında ismimin yazdığı ikinci yemek menüsünü(bkz.yaparak mesleki eğitimlerini verdim. Tüm bunlara rağmen halen eğitimlerini benim verdiğim rol çalmaya çalışan şef müsvetteleri ile birlikte Topuz kebabı sahiplenme arzusu içerisinde olan restoran işletmeleri taklitçileri çoğalmaya devam ediyor.
 
*Merak ediyorum; kafalarınızı kuma gömünce saklandığınızı'mı sanıyorsunuz acaba? İlgili gurmelere ve sunuculara "biz yaptık" bizim yemeğimiz diye yalan söylerken hiçmi utanmıyorsunuz?
 
*Topuz kebabı Kesinlikle Yöresel Mutfaklara Ait Olan Bir Yemek Değildir!!! 
 
Özellikle Belirtmek İsterim ki; Topuz kebab asla Amasya yada Merzifon şehrine ait değildir!!! Sadece Ankaradan sonra Amasyada yaptığım için Türkiye basını Topuz kebabı oradaki televizyon sunumlarından tanımıştır. Topuz kebab "Has Aşçıbaşı Ahmet Özdemir" olarak "şahsıma münhasır" olmak ile birlikte ilk Topuz kebab sunumları(bkz.), tasarım tesciline ve Topuz kebab tarifname(bkz.) 'sine kadar şahsıma özeldir. Ama gördüğüm kadarı ile Topuz kebab yemeğinden benden başka herkes bir şeyler kazanmış?
 
*Topuz Kebabı Hakkında Resmi Haber Ajansları(bkz.)nda Dahi Topuz Kebabı Hakında Söylenen Yalanların Yaınlandığını Görüyorum;
 
Gördüğüm kadarı ile özellikle Amasya vilayeti ve sonrasında tüm Türkiyede; 
Topuz kebabı adına restoran işletmeleri bile açılmakla birlikte 20'den fazla işletme ve geçmişte yardımcım (bkz.) olan ilgili videoda (bkz.) ismi geçen yardımcım olduğunu göreceğiniz kişi de topuz eğitimlerini (bkz.) verdiğim ve günümüzün bir numaralı yalancı şefi (bkz.) ve diğerleri sunumlarında benim yemeğim, bizim yemeğimiz (bkz.) şekllinde televizyon ekranlarında görüyorum. Hiçbir televizyon kanalı, gurme, dergi, gazete yada ilgili basın organının sorumlusu olarak -bu Topuz kebabı ilk kim yapmış, nerede yapılmış diye nedense gerçek Topuz kebabın mucidi 'ni araştırmadan yayınlıyor. Hepsini mahkemeye verecek olsam kenarda 3-4 milyon para tutmam lazım. Allaha havale ediyorum. Yalancılık ve hayali sahtekarlığın zirvesini görmek üzücü tabiki. 
 
*Türkiye'de ve Dünya'da ilk Topuz Kebab Sunumları(bkz.) Kime Aittir?
 
Topuz kebab "Has Aşçıbaşı Ahmet Özdemir" olarak "şahsıma münhasır" olmak ile birlikte ilk Topuz kebab sunumları, tasarım tesciline ve Topuz kebabın hikayesinde de olduğu gibi tarifnamesine kadar özeldir. Daha sonraki Topuz kebab sunumları ise mesleki anlamda eğitim vererek yetiştirmiş olduğum ustalara yada şeflere ait olabilir. Günümüzde topuz kebab hakkında profesörlerin(bkz.) dahi tarafıma kaynak verdiği basın camiasında bilinmektedir. Geceler boyu tabak tasarımı için çalıştığım yemeğin ilgisiz kişiler tarafından pazarlanması tabiki şahsım için üzücü bir durum. Ayrıca Mucidi olduğum(bkz.) Topuz kebab ile ayakta duran ve Topuz kebab ile tanınan Merzifondaki bedesten osmanlı mutfağına'da Allah katında hak sahibi olarak hakkım helal değildir. Benim yemeğimden kazandıkları her kuruş bin misli haram olsun...
 
*Türkiyede İlk Topuz Kebab Sunum Videoları Kime Aittir?
*İlk Topuz kebab sunumları Hangi Gazeteler Ve Televizyonlarda Yayınlanmıştır? 
*Meşhur Topuz kebabı Nerelerde yapılmıştır? 
*Topuz Kebabının Gazete Kupürleri Kime Aittir?
 
Türkiyede İlk Topuz kebab sunumları merzifon pusula gazetesi(bkz.olmakla birlikte Amasya gazeteleri ile birlikte Milli gazete(bkz.), Milliyet gazetesi(bkz.), Hüriyet gazetesi ve Sabah gazete(bkz.lerinde yayınlanmıştır. Daha sonra 2010 yılı içerisinde örnek videolarım(bkz.)-1 ve videolarım(bkz.)-2'de yer aldığı gibi; samanyolu televizyonu, Kanal Türk, Tarım tv, Trt kanalları ve daha 12 televizyon kanalına tarafımca yapıldığı gibi yurt içinde ve yurt dışında ek-1(bkz.ek-2(bkz.ek-3(bkz.ek-4(bkz.ek-5(bkz.ek-6(bkz.) belirtilenlerdeki gibi Amasyanın tanıtımına ciddi anlamda katkıta bulundum. Yine 2010 yılı içerisinde Örnek gazete kupurlerim-1(bkz.)'de ve gazete kupurlerim-2(bkz.) de yer aldığı gibi Topuz kebab yemeğini; Amerika, Fransa, Umman, Belçika(bkz.), Almanya, Malezya, Nijerya, Lagos adaları(bkz.ve bir çok ülkede daha Tarafımca yapılmış ve ilgili ülkelerin yazılı ve görsel basınına yansımıştır. 
 
*Ünlü Topuz Kebabı Niçin İcad Edilmiştir?
*Topuz Kebabı Nerelerde Kullanılmaktadır?
 
Koord. Şef Ahmet ÖZDEMİR Uluslararası Ve Kıtalararası Restoran ve mutfak danışmanlığı(bkz.)mda yeni açmış olduğum Örnek Restoranların(bkz.)tanıtımlarına anlam kazandırmak amacını taşır. Ayrıca Türk mutfak tarihini(bkz.)ve kültürünü gün yüzüne çıkarmak, Osmanlı Ve Türk Mutfağı Dünya Gönül Elçisi olarak osmanlı ve Türk mutfağının dünyada restoran tanıtımına(bkz.hız kazandırma amacını taşır. Geçmiş mesleki çalışmalarımda Kuala Lumpur'da(bkz.)dahi tanıtımını yaptığım topuz kebab günümüzde "taklitçilerine"de halen beğeni kazandırmaya devam ediyor. Ayrıca uluslararası ve kıtalararası restoran danışmanlığımda ve Mutfak Danışmanlığımda Topuz kebab sunumlarıma devam ediyorum.
 
*Yukarıdaki ve Aşağıdaki İsmi Geçen Kişilerden Hakkımı Almak İçin Asla Vazgeçmeyeceğim;
 
Yaşadığım sürece bu hakkımı unutmayacağım bu konuda sahip olmam gereken tüm haklarım için elimden geleni yapıyorum ve yapacağım. Türkiye Cumhuriyeti adaleti emekçilerin haklarını savunabilmesi için mahkeme masraflarında 80-100 bin lira ücretler talep etmesi de enteresan bir durum. İlgili şikayetlerim "CİMER" aracılığı ile tarafımca tüm ıspat ve resmi belgelerde mucidi olduğumun delilleri(bkz.) ve marka hakkının reddi(bkz.) ile birlikte şu anda 4 ayrı devlet kurumuna şikayet edilmiştir. Bildiğim kadarı ile aşçılık üzerine bir mahareti bulunmayan Fatih Altınay kendi üzerine bu "Topuz Kebabı" haklarını nasıl aldı ve nasıl öldürdü? Elbet kanun banada bir cevap verecek ama Bakalım ne olacak? 
 
Ben yurt dışında uluslararası ve kıtalararası "Dünyada Türk Mutfağı(bkz.) mızı" tanıtarak yeni meslek gönüllüsü kardeşlerimizin daha iyi yetişmesi amacı ile Gastronomi ve Turzizm Trendleri(bkz.) ni yazarken ve uluslararası gastronomide Aranılan Bir Mutfak Şefi(bkz.) olarak mucidi olduğum "Topuz Kebab" yemeğimden benden başka herkes kazanç sağlamış! Türk Patent ve Marka Kurumu'da hiç araştırıp incelemeden emek hırsızı işadamlarına yardımcı olmuş ve hak vermiş! Söyleseler inanmam ama gerçek!!!
 
*"Topuz Kebab" Yemeğinden Hangi "EMEK HIRSIZI" İşadamları Haksız Kazanç Sağlamıştır?
 
Meşhur "Topuz Kebabı" marka ve patent hakkında resmi deliller ve bağlantılar olmasına rağmen resmi hakla ve ismi geçen şahısların haksız kazancı malesef devlet eli ile devam etmektedir. Her sayfasında imzam bulunan Topuz kebabı tarifname,  Topuz kebab mucid(bkz.), *delil-hak-1(bkz.)*delil-hak-2(bkz.)*delil-hak-3(bkz.)*delil-hak-4(bkz.) *delil-hak-5(bkz.)*delil-hak-6(bkz.)*delil-hak-7(bkz.)*delil-hak-8(bkz.)*delil-hak-9(bkz.)*delil-hak-10(bkz.)*delil-hak-11(bkz.) Topuz kebab'ın mucidinin ismini kayıtlarında olmasına rağmen Türk patent ve marka kurumu zanaatkarlarını yaşatmak ile değil yok etmekle mi görevli acaba? Bize büyüklerimiz; devlet zanaatkarlarını engellemez, yaşatır diye öğrettiler. Peki sonuç?
 
Daha öncede bahsetmiş olduğum benden başka benim yemeğimden herkes kazanç sağlamış(bkz.) ve ben yeni öğreniyorum. Türk patent kurumu(bkz.)da bu kişilere hak vermiş ama gerçek sahibinin talebini yani mucidinin talebini reddetmiş! Kamuoyuna bu "EMEK HIRSIZI" kişileriden ikisini yukarıdaki ve aşağıdaki delilleri ile birlikte ifşa ediyorum
 
*Şimdi "Topuz Kebab" İsminden ve "Topuz Kebab" Yemeğinden Haksız Kazanç Sağlayan Kişilerden "KÜBRA FERMANLI(bkz.)Sana Sesleniyorum ve Sizi "EMEK HIRSIZI(bkz.)" Olarak Suçluyorum; 
 
Kübra Fermanlı, Sizinle bir çalışmamız olduğunu sanmıyorum ve bundan eminim. Benim 2011 yılında(bkz.) resmi kayıtlarında isimim ve imzam olan Türkçe resmi tarifnamesini(bkz.) ingilizce tarifnamesini yazdığım(bkz.) ve icad ettiğim yemek Topuz kebab haklarını(bkz) neye dayanarak 2019 yılında aldınız Kübra Fermanlı? Benim kazançlarımı neye dayanarak engellediniz ve halen engellemeye çalışıyorsunuz Kübra Fermanlı? Bu yemek hakkında sizin emekleriniz, katkınız yada size ait olduğunun ıspatı ve delilleri nedir Kübra Fermanlı? Ben "Topuz Kebab" yemeğinin 2006 yılı itibarı ile bana ait olduğunun ıspat ve delillerini yukarıda ekledim. Sizi'de Allaha havale ediyorum emek hırsızı Kübra Fermanlı. İsminizi açıkladığım için beni "mahkeme"ye verirseniz mutlu olurum. Çünkü o zaman benim için bazı şeyler ıspat etmek çok daha kolay olacak ve adalet yerini bulacak...
 
*Şimdi "Topuz Kebab" İsminden ve "Topuz Kebab" Yemeğinden Haksız Kazanç Sağlayan Kişilerden (bir eylül restoran) "AHMET KARAHASAN(bkz.)" Sana Sesleniyorum ve Sizi "EMEK HIRSIZI(bkz)" Olarak Suçluyorum; 
 
Ahmet Karahasan Sizinle biz geçmişte asla çalışmadık. 2017 yılında "Topuz Kebab" ismimi almakla yetinmemişsin birde benim hakkımı çalarken yemeğim "Topuz Kebab" ismi ile belçika resmi vergi numarası(bkz.) sahibi olarak Belçikada açtığım ve resmi ortağı olduğum(bkz.) Hünkar osmanlı ve Türk mutfağı restoranın tabelasını(bkz.) çalarak logon yapmışsın(bkz.Ahmet Karahasan! Hem benim resimlerimi(bkz.) hem benim tabelamı(bkz.) hemde haklarımı almayı nasıl becerdin Ahmet Karahasan? Benim her yaptığımı ve değerimi çalmaktan hiçmi utanmadın Ahmet Karahasan!!! Bu nasıl insanlık anlayışı? Bu nasıl(bkz.)bir hırsızlık(bkz) sayın Ahmet Karahasan? 
 
Türkiyede taptıklarım yetmemiş ve adam Belçida bile benim yaptıklarımı takip etmiş! Bu hırsızlığın başka bir örneği varmı acaba merak ediyorum Ahmet Karahasan!.  Benim 2011 yılında(bkz.) resmi kayıtlarında isimim ve imzam olan resmi tarifnamesini(bkz.) yazdığım ve icad ettim yemeğin haklarını neye dayanarak 2017 yılında(bkz.) aldınız Ahmet Karahasan? Bu yemek hakkında sizin emekleriniz yada size ait olduğunun ispatı ve delilleri nedir Ahmet Karahasan? Ben "Topuz Kebab" yemeğinin 2006 yılı itibarı ile bana ait olduğunun ıspat ve delillerini yukarıda ekledim. Sizi'de Allaha havele ediyorum "Ahmet Karahasan." İsminizi açıkladığım için beni mahkemeye verirseniz mutlu olurum. Çünkü o zaman benim için bazı şeyler çok daha kolay olacak...
 
*Önemli not:
Şimdi ben birilerini net bir şekilde "emek hırsızlığı" ile suçladığım için rahatım. 2006 yılı itibarı ile bu konudaki tüm çalışmalarım ve Yerli, yabancı basındaki tüm gazeteler, dergiler, resimler ve diğer çalışmalarım bir bütün olarak halen arşivimde duruyor...
 
*Günümüzde Son Gelişmeler İle Birlikte "Topuz Kebabı" İçin Düşüncelerim Ve Sonuç;
 
Türkiye'de ve dünyada bulunan yerel yönetimler, restoran işletmesi sahipleri, şefler ve Geçmişte Bu Konudan Hapis Cezası Alarak Cezaevinde Yatan "emek hırsızı" işadamına ve diğer işadamlarına larına tavsiyem; 
 
Merzifondaki tarihi binanın kemerli kapısının altında 2011 yılında bana bu konudaki ortaklık teklif eden ve daha sonra konuşmamızdan farklı bir şekilde patent haklarını üzerine aldıktan sonra  beni devre dışı bırakıp patent hakkınıda öldürerek egosunu tatmin etmiştir (Ama bitmedi). Resmi belgelerde de ismi geçen sözde zengin ama geçekte "zavallı" kişi sözlerini çabuk unuttuğu hatta gerçekleri bile kaşe basıldığı halde iki yılı aşan sürede sigortalarım yatmadığı için  imzalayamayan(bkz.) Plasform Plastik Ve Metal Endüstri A.Ş. nin de sahibi olan "FATİH ALTINAY" benim de şahitlik yaptığım "FETO" ile ilgili davada Türkiye cumhuriyeti adaletinde ve Allahın adaletinde mahkum oldular.
 
Ama malesef derslerini iyi almadıkları her şekilde ortada olduğu gibi "tarihi binanın" kemerli kapısının altında tarafıma verdiği sözleri unutup, hatta onurdan bahsederek "şeref" ve "haysiyet sözü" verdiğinide unutmayan ama unutmuş gözüken Fatih Altınay, bir aşçının emeğine ve ekmeğine göz dikecek kadar "gözünü hırs bürümüş" ve sonrasında çaresiz durumlara düşmüştür. Özellikle "silahlı terör örgütü "FETO" yani fethullahçı terör örgütü yöneticisi olduğu söylenen ve "FETO" cemaatinden birine açtığınız davada "hükmen" mağlüp" oluyorsunuz!!! Ama neden?
 
*Bunların bizim adalet sistemimizden ve devlet kurumlarımızdan temizlendiği Sn. Başkan RECEP TAYYİP ERDOĞAN tarafından söylenmedimi? Fetocular halen Türk adaletinde hüküm sürüyor olabilirmi? İşte anlamadığım noktalardan birisi de budur. Bu kadar ıspata ve delile rağmen Türk patent ve marka kurumu halen Topuz kebab yemeğine yöresel yemek benzetmesi yapıyor ve isim hakkı daha önce alınmış olmasına rağmen bunu yenilemiyor!!!
 
Geçmişte Topuz patenti hakkında bana söylediği yalanlar ile haklarımı resmi bir şekilde gasp eden, Fabrikası "Merzifon"da bulunan PLASFORM(bkz.)'un sahibi "Fatih Altınay" bu konuda 6 yıldan fazla hapis cezası yatmış birisi olarak geçmişte ilgili patent kurumunda tüm bunları engellediğini düşünüyorum. İlgili kurum yetkilileri bana ortada bulunan bu kadar evraka rağmen pişkin pişkin 80-100 bin lira öde ve mahkemeye ver diyorlar!!! Umarım ilgili kişi olan Plasform Plastik Ve Metal Endüstri A.Ş. nin de sahibi olan "Fatih Altınay" beni mahkemeye verir ve bende haklarımı ispat etme hakkına sahip olurum.
 
Çünkü her sayfasında imzamın ve ismimin bulunduğu evrakların gerçekliğini Türk adaletinde ispat edebilmek için birilerinin seni dava etmesine ihtiyaç var. Sizin kişisel olarak açtığınız davalar pek fazla işe yaramıyor. Eğer, yani "LÜTFEN" emek hırsızı olarak net bir şekilde suçladığım ve yüce devletime olan inancım ve sadakatim ile ilgili "FETOdavasında defalarca şahitliğini yaptığım silahlı terör örgütü Fethullah gülen cemaatine desteğinden dolayı 6 yıldan fazla hapis cezası yatan PLASFORM'un sahibi "Fatih Altınay" beni dava ederse amacıma kavuşmam ve maddi, manevi tazminat haklarımı almam çok daha "KISA" bir zaman alabilir.
 
*Fatih Altınay ve Diğer Emek Hırsızı İşadamları veya Kişler Bu "Hak Gaspı" Gücünü Nereden Alıyor?
 
Bu konuda Cumhurbaşkanlığımıza ve ilgili devlet kurumlarımıza defalarca yazılar yazdım ve halen cevabını beklemekteyim... Türkiye adalet sisteminde ve Türk patent kurumunda dahi hiç bir delili, bilgiyi, itiraz belgesini(bkz.) dahi dikkate almadan daha önce alınmış olmasına rağmen marka hakkının reddi(bkz.) verilen kararların arkasındaki gücün kaynağı nedir? Türk patent ve marka kurumundaki görevlilere soruyorum; Benden habersiz topuz kebab haklarını alan diğer emek hırsızları(bkz.)na nasıl izin verdiniz o zaman? Tek bahaneniz Amasya kütür ve turizm müdürlüğü(bkz.)nün web sitesinde yemeğin yer alması ama oradaki kaynakta benim!!! başka baneniz nedir? Sn. Başkan RECEP TAYYİP ERDOĞAN ve ilgili devlet yetkililerimiz tarafından yok edildiği söylenen "Fetoşçular" mı acaba diye merak ediyorum... Ama ben bu sorunun cevabını Allah nasip ederse sonuna kadar takip ederek bulacağıma ve hakkımı bir şekilde kazanacağıma inanıyorum...
 
*Sevgili "Topuz Kebabı" Taklitçileri ve Topuz Kebabının Yalancı Sahipleri "Unutmayınız";
 
Uzun yıllardan bu yana meşhur Topuz kebabı resmi web sitesinin sahibi, (wwww.topuzkebab.com) aynı zamanda Topuz kebabın gerçek "hak sahibi" ve "mucidi" olarak belirtirim ki; Kanunların da ötesinde "ilahi adalet" diye bir manevi kavram var ve mutlaka bir şekilde ve bir gün "tecelli" eder. Bu vesile ile "Topuz Kebabı"ndan haksız kazanç sağlayan ve sağlayacak olan hiç kimseye kanunlarında ötesinde hakkımı helal etmediğimi ve benimle "helalleşene" kadarda onlara hakkımı helal etmeyeceğimi bildirmek isterim...
 
Benim bidiğim zamanlarda "FETO" cemaatine yani PLASFORM(bkz.)"FETO yani fethullahçı terör örgütüne destekleri ile bilinen ve bu konuda 6 yıldan fazala hapis cezası yatan, Plasform Plastik Ve Metal Endüstri A.Ş. nin de sahibi olan eski merzifon ticaret odası başkanı "Fatih Altınay" başka bir çalışma içerisine girdiyse yada şu anda ilgili fabrika ve şirket ile ilişiği yok ise haberdar değilim. Çünkü Topuz kebabın ilk kalıplarını bizzat benim Topuz kebab tarifim(bkz.) ile ilk defa Veysel usta ile bu fabrikada çıkardık.
 
*Bu konuda Yüce Allahtan ve Türk Adaletinden Temennim;
 
2013 yılında merzifondan evimi taşırken aşağıdakiler geçti aklımdan. Benim emeklerimi, mesleki bilgimi, mucidi olduğum yemekten doğabilecek hakedişlerimi engelleyen, bu konuda kazançlarımı sıfırlayan, imkanlarımı kısıtlayan bu Fatih Altınay, yaşamında tüm değer verdikleri ile birlikte bir ömür boyu tüm hayatında yaşadığı en büyük felaketlerin "binlerce katı" daha'da beterini görmesini diledim. Merzifondaki bu işletmenin emek hırsızı sahibi ve "seviyesiz" müdürü tarafından "tarafıma" yapılan şahsiyetsizliklerin tamamını karakterim icabı burada yazamıyorum...
 
Topuz Kebabını benden izinsiz kullanan ve emeğimi sahiplenerek ondan kazanç elde etmek istiyenler; en azından onu icad eden kişinin ismini zikretme nezaketini gösteriniz. Daha doğrusu sahibini (tarafımı) arayarak benden "müsade" isteyiniz. Bu Allah katında sizi rahatlatabilir veya kazancınızı arttırabilir. En azından aynaya bakınca rahat ederseniz diye düşünüyorum. Siz de bilirsinizki, herhangi bir şeye "benim" demekle sizin olmaz! Yüce Türk adaletinin elbet bu işin sonunda Topuz kebab haklarını tarafıma teslim edeceğine inanıyorum. 
 
Koord. Şef (Has Aşçıbaşı) Ahmet ÖZDEMİR
Uluslararası Ve Kıtalararası 
Restoran Danışmanı Ve Mutfak Danışmanı
Osmanlı Ve Türk Mutfağı Dünya Gönül Elçisi
 
Önemli not:
Dünyaca ünlü Topuz Kebab® Tabaklarını yasal haklarımdan dolayı şahsımın haricinde hiçbir kişi yada şirket veya kurum yapamaz, yaptıramaz ve satamaz... Kanunlarımıza göre arka tescili, tasarım tescili ile ilgili detaylar buna engeldir. Topuz Kebab tabakları hakkında farklı boyut, renk ve diğer seçenekler için aşağıda belirtilen iletişim bilgilerimden bana ulaşabilirsiniz.
 
Not -1:
*** Yukarıdaki Yazı içeriğinde etiketlenerek belirtilmiş olan konular ile ilgili alanlarda daha fazla bilgi ve gastronomi danışmanlığı hususunda hizmet alanlarım(bkz.) içerisinde bulunan başlıklarda destek almak için iletişim bilgilerimden(bkz.)tarafım ile bağlantıya geçebilirsiniz. ***
 
Not -2:
*** Bir Osmanlı ve Türk markası olarak Topuz Kebabının, Uluslararası vip standartları taşıyan restoranlara mesleki eğitimini ve satışını yapmaktayım. İsteyen kişi yada kurumlar aşağıda bulunan iletişim bilgilerimden topuz tabakları için bana ulaşabilirler. 
 
Önemli not -3:
*** Zaman zaman gastronomi ve turizm trendleri(bkz.) üzerine kaleme aldığım mesleki yazılarımı'da inceleyebilirsiniz. Ayrıca Uluslararası Ve Kıtalararası Restoran Danışmanlığı(bkz.) Ve Mutfak Danışmanlığı(bkz.) verdiğim resmi ingilizce web sitemide "alttaki resmi tıklayarak" inceleyebilirsiniz.
 

Coord. Chef Ahmet ÖZDEMİR International And Intercontinental Restaurant Consultant and Kitchen Consultant World Ambassador of Ottoman and Turkish Cuisine

 

Topuz Kebabın Mucidi Kimdir?

 

 

Topuz Kebabın Mucidi Kimdir?

 

Topuz Kebab İlgili Patent, Topuz Kebab Tasarım Tescili Ve Topuz Kebabın Diğer Resmi Çalışma Evrakları Aşağıdaki Gibidir:

Topuz Kebab ingilizce pcd tarifname uluslararası -patent kurumu;

Topuz Kebab Türkçe tarifname ve tasarım tescil -patent kurumu;

Topuz Kebab et pişirme örneği -patent kurumu

Topuz Kebab patent başvuru ve Topuz Kebab mucidi resmi evrakı

 

 
 
 

yiyecek ve icecek isletmenizi denetlettirin_osmanli ve turk mutfagi_has ascibasi

Bedesten osmanlı mutfağında mesleki eğitimlerini vererek yaptığım aynı zamanda topuz kebabını koyduğum ve her sayfasının altında ismimin yazdığı birinci yemek menüsü;

Bedesten osmanlı mutfağında mesleki eğitimlerini vererek yaptığım aynı zamanda topuz kebabını koyduğum ve her sayfasının altında ismimin yazdığı ikinci yemek menüsü;

yiyecek ve icecek isletmenizi denetlettirin_osmanli ve turk mutfagi_has ascibasiyiyecek ve icecek isletmenizi denetlettirin_osmanli ve turk mutfagi_has ascibasiyiyecek ve icecek isletmenizi denetlettirin_osmanli ve turk mutfagi_has ascibasiyiyecek ve icecek isletmenizi denetlettirin_osmanli ve turk mutfagi_has ascibasiyiyecek ve icecek isletmenizi denetlettirin_osmanli ve turk mutfagi_has ascibasi