Konsept Tasarım Lezzet Ve Kalite

Menü Danışmanlığı - Yiyecek ve İçecek Danışmanlığı, Osmanlı ve Türk Mutfağı, Restaurant Danışmanlığı Tarihi İstanbul Mutfağı, Gastronomi Danışmanlığı, Yeni Restoran Konsept Danışmanlığı_ Kalıcı Bir Restoran, Yeni Mutfak Danışmanlığı Restoran Nasıl Açılır? Restoran Açmak

Amac Ve Hedeflerim

Amac Ve Hedeflerim
 
Uluslararası Yiyecek Ve İçecek Danışmanlığı Amaç ve Hedeflerim ;
 
***yüzyılımızda ülkeler, sahip oldukları tarihi kültür değerleri , medeniyetleri, teknolojik ve ekonomik güçlerinin yanında mutfak kültürleri ile de değerlendirilmektedir. Günde 3 öğün yemek yiyen bir insan ve insanlar Dünyada artık farklılıklar aramaya başlamışlardır. 
 
Bizim mutfağımız, tarihimizden gelen lezzet miraslarımız ve bu alandaki zenginliğimiz ile de ülke tanıtımımıza ciddi katkılar kazandırabileceğimiz bir zamandayız. 
 
***Şu an gerek ülkemizde gerekse yurt dışında bir çok restoran bizim mutfaklarımıza ait olduklarını ısrar etseler de, gerçekte Osmanlı ve Türk mutfağı kültürünü yansıtmamaktadırlar. 
 
Özellikle uzak doğu ve Avrupa ülkelerinden misafirlerimiz Türkiye’ye geldikleri zaman söz konusu restoranlarda Osmanlı ve Türk mutfağını arayıp umut ederken yine şaşkınlık verici bir durum olarak kendi mutfaklarının farklı versiyonları ile karşılaşmaktadırlar. 
 
***Oysa bu insanlar tatile geldikleri ülkenin, kültür, mimari ve sosyal yaşam tarzı itibari ile birlikte mutfak kültürünü de keşfetmeye gelmişlerdir.  Bizi tercih etmelerindeki Anadolu kelimesi onlar için çok büyük beklentilere sahiptir. 
 
Bu kelimenin anlamını ülke misafirlerimize örf ve anene ‘lerimiz, sofra kültürümüz, tarihi lezzetlerimiz ve manevi değerlerimizi de göstererek yaşamak ve yaşatmak söz konusu alandaki işletmelerin ülkelerine karşı en büyük görevleridir. 
 
 
***Mevcut işletmelerimizin gerçek Dünya standartlarında ve orijinal değerlerimizi, menüsü, dekorasyonu, konuya vakıf kişiler ve firmalar tarafından yapıldığı takdirde her alanda ülke Tanıtımlarımızı doğru bir şekilde daha da hızlandıracaktır. Bu konuda tarihi kültür miraslarımızın sergilendiği restoranların özellikle ilk etapta ülkemizin turizm şehirlerinde daha sonra ise Asya ve Avrupa ülkelerinde açılmasına ve mevcut işletmelerin gerekli eğitimlerle hizmet kalitesinin yükseltilerek menülerinin de mutfağımızdan Türkçe yemekler ile donatılmasına zaruretle ihtiyaç vardır.
 
***Hem Asya’da hem de Avrupa’da fiziki ve kültürel olarak sınırları bulunan ülkemiz  birçok imparatorluğun kurularak yıkıldığı, dünyadaki kültür medeniyetlerinin başkentleri bulunan bizim coğrafyamız dünya ülkeleri tarafından da kıskanılarak hayranlıkla bakılan ve paha biçilemez bir değerdir. Tarihten gelen bu değerlerimizin farkında olarak gerçek zenginliğimiz ile Anadolu kimliğimizi hak etmiş olduğu bir şekilde ön planda tutarak “uluslararası yiyecek ve içecek danışmanlığı” adı altında hizmetinizdeyim. 
 
Yurt içinde ve yurt dışında gerek bize ait markalar ile gerekse yiyecek, içecek ve konaklama alanında işletmelere bünyemizde belirtilen hizmetleri vermekteyim.
 
Uluslararası Standartlara Sahıp V-I-P Restoranlar;
 
*** Yeni işletmeleri Konum ve konsept belirleyerek hizmete açmak
*** Servis ve mutfak kadrolarını oluşturmak.
*** İşletme sahibi tarafından istenilen personeli ihtiyaç duyulan alanda yetiştirmek.
*** Büyük açılışlarını yaparak 6 ay sure ile bizzat operasyonu yönetmek.
*** Zorda olan işletmeler için Mevcut sistemin üzerine servis ve mutfak alanında hizmet kalitesini yükseltmek için gerek duyulan değişiklikleri yapmak ve gerekli eğitimleri vermek.
 
5 Yıldızlı Oteller Ve De Lüks Tatıl Köylerı ;
 
*** Yiyecek ve içecek kadrolarını oluşturmak. 
*** Calışma sistemine göre ana mutfak kurmak. 
*** Servis mutfaklarını ve servis alanlarını oluşturmak.
*** Mutfak ve servis hizmet personellerinin mesleki ve kariyer eğitimlerini vermek. 
*** Tesisin ihtiyaç duyduğu tüm yiyecek ve içecek menülerini konsepte göre oluşturmak. 
*** Mevcut sistemin üzerine servis ve mutfak alanında hizmet kalitesini yükseltmek için gerek duyulan eğitimleri vermek.
 
Yurt İçı Ve Yurt Dışında ;
 
*** Resmi, gayri resmi festival ve organizasyonlar, dernek, kurum, kuruluş ve vakıf yemekleri, özel ve resmi mülklerde kokteyl, protokol, ziyafet ve iş yemekleri ve catering hizmetleri.
 
-gibi oluşumlarda istenilen konseptlerde bu boşluğu sahip olduğumuz profesyonel personel kadrosu, hizmet kalitemiz ile ; 3 kıta, 26 ülke, 101 metropol ‘de ve 350 bin km ‘yi aşan  yaşanmış mesleki tecrübelerimiz  ile ülke mutfağımıza, kimliğimize veAnadolu’nun tanıtımına yakışan Dünya standartlarına sahip işletmeler kazandırma çabası içeresindeyiz...
 
Benimle Kimler Çalışmak İster? Mutfak Danışmanlığı Ve Yiyecek İçecek Danışmanlığında Hizmet Alanlarım Nerelerdir?
 
Yeni Restoran Açacak Olanlar, Tüm Restoranın Sistem Ve Operasyonu (Küçük Açılış Ve Büyük Açılış Min. 6-7 Ay)
Tüm Mutfak Ve Servis Mesleki Eğitimleri
Daha Önce Restoran Açmış Ama İstediği Başarıyı Yakalayamamış Yiyecek Ve İçecek İşletmeleri,
Cazip Fiyatlar İle Hazır Bir Restoran Alarak Konsept Değiştirmek Amacı Taşıyanlar,
Yeni Bir Restoran Alarak Hizmet Kalitesini Yükseltmek İsteyenler,
Uluslararası Standartlara Sahip Butik Oteller
Uluslararası Standartlara Sahip Yıldızlı Oteller (Şehir İçi Veya Turistik)
İlk Mutfak Kurulumları
Yiyecek Ve İçecek Menü Tasarımları (Menü Degiştirmek  İsteyenler,
Sadece İlgili İşletmeye Özel Patentli Yemekler İsteyenler, 
Sadece İlgili İşletmeye Özel Pişirme Teknikleri İsteyenler, 
Sadece İlgili İşletmeye Özel Yeni Emsalsiz Yemek Tasarımları İsteyenler,
Sadece O İşletmeye Farkindalik Yaratmak İcin Özel Sunum Teknikleri İsteyenler,
Özel Devlet Yemekleri,
Özel Holding Yönetim Kurulu Yemekleri,
Kurumsal Şirketler (Ziyafet, Protokol, Organizasyon)
 

osmanli ve turk  mutfagi danismanlik hizmetleri

 

osmanli ve turk  mutfagi danismanlik hizmetleri

 

osmanli ve turk  mutfagi danismanlik hizmetleri

 

 

SATIN ALABİLECEĞİNİZ YADA BERABER YAPABİLECEĞİMİZ PROJELER

 

Yurt İçi Ve Yurt Dışında ;

VIP Restoran, Hotel Açılışları, Konsept Menüler ile bire bir Kadro oluşturma eğitimleri konusundaki Resmi, gayri resmi festival ve organizasyonlar, dernek, kurum, kuruluş ve vakıf yemekleri, özel ve resmi mülklerde kokteyl, protokol, ziyafet ve iş yemekleri ve catering hizmetleri gibi oluşumlardaki istenilen konseptlerde bu boşluğu sahip olduğumuz profesyonel personel kadrosu, hizmet kalitemiz ile; 

 

3 kıta, 26 ülke, 101 şehir ‘de ve 350 bin km‘yi aşan  yaşanmış mesleki tecrübelerimiz  ile ülke mutfağımıza, kimliğimize ve Anadolu’nun tanıtımına yakışan Dünya standartlarına sahip işletmeler kazandırma çabası içeresindeyim. 

 

Yurt İçinde Ve Yurt Dışında İhtiyac Duyan Kişi Ve Kurumlara;
Yiyecek ve içecek alanlarında restoran ve konaklama ve işletmelerine belirtilen konularda Osmanlı ve Türk mutfağı, Osmanlı saray mutfağı, Anadolu mutfağı, Akdeniz mutfağı, menü planlama, konsept belirleme, mesleki eğitim alanlarında uluslararası konumda has aşçıbaşı Ahmet Özdemir olarak;
 
Yiyecek ve içecek danışmanlığımutfak danışmanlığıişletmeci körlüğüYeni Restoran Açarken Nelere Dikkat Etmeliyim?, Kesin Başarı İçin Restoran Danışmanlığı Almalımıyım?, Menü DanışmanlığıGastronomi DanışmanlığıRestoran Yönetimikonsept danışmalığıŞehrin En İyi Restoranlarına Nasıl Sahip Olabilirim?, Yeni Restoran Açmak İsteyenlerin En Çok Sorduğu Sorular?, Kalıcı Bir Restoran Sahibi Olabilmek İçin Dikkat !!! konularında mesleki eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermekteyim. İlgili projeler için mesleki bilgilerime ihtiyac duyan kişi ve kurumlar Türkiye saati ile sabah 10:00 ila aksam 22:00 saatleri arasında tarafım ile İLETİŞİM bilgilerimden bağlantıya geçebilirler...

 

yiyecek ve içecek danışmanlığı, mutfak danışmanlığı, işletmeci körlüğü konularında
Korona Virüs'ten Sonra Uluslararası Projelerim;

Projelerimde işletmenin “yönetim, servis ve mutfak” personel altyapısı, konsepti, menüleri, metrekare olarak departmanların ölçüleri, kullanacak malzeme envanteri, ana demirbaşlar, servis alanları, temel dekorasyon, yer ve zemin, aydınlatma örnekleri, kapalı ve açık alanlar, VIP salonlar, banket salonları yönetim sirküleri, is akışı görevlendirme ve ilgili raporlar ve matbu evraklar mevcuttur...

 

Maliyetler ana demirbaşlar olarak vardır ama genel maliyetler işletmenin fiziksel alanları belli olduktan sonra tespit edilecektir.

 

"Korona virus’ten sonraki gastronomi sektöründe iş fırsatları"

 

Proje Dubai Korona virüs tedbirleri dikkate alınarak Bağışıklık sistemi ve Akdeniz mutfağı konsepti üzerine” 80.000 TL

Proje Jakarta “Korona virüs tedbirleri dikkate alınarak Osmanlı ve Türk mutfağı konsepti üzerine” 50.000 TL

Proje Tokyo “Korona virüs tedbirleri dikkate alınarak uluslararası mutfakları konsepti üzerine”  100.000 TL

Proje Londra “Korona virüs tedbirleri dikkate alınarak uluslararası mutfaklar konsepti üzerine” 120.000 TL

Proje İstanbul “Korona virüs tedbirleri dikkate alınarak Bağışıklık sistemi ve Akdeniz mutfakları konsepti üzerine 150.000 TL

 

"Bu projelerde konsept içerisinde konsept ve sunum tarzı vardır. Şu an İlgili şehirlerde böyle bir konsept yoktur."

 

Projeyi paylaşmak isteyenler iletişim bilgilerimden tarafıma ulaşarak ilgili ödemeyi yaptıktan sonra şifrelerini alabilirler. Projeyi tarafım ile beraber yaptıkları takdirde ödemeleri iade edilecektir... 

 

Tarafım ile beraber çalışma düşüncesi olan kişi yada kurumlar için mevcut iş anlaşma metnimi inceleyebilirsiniz.

 

International Food and Beverage Consulting Goals and Goals;
 
*** In our century, countries are evaluated with their culinary cultures as well as their historical cultural values, civilizations, technological and economic powers. A person and people who have 3 meals a day have started to look for differences in the world.
 
We are at a time when we can make serious contributions to our country's promotion with our cuisine, our heritage of flavor from our history and our wealth in this field.
 
*** Although many restaurants both in our country and abroad now insist that they belong to our kitchens, they do not actually reflect the Ottoman and Turkish cuisine culture.
 
Especially our guests from the Far East and European countries in the restaurants concerned when they come to Turkey hoping to call the Ottoman and Turkish cuisine as a condition astonishing still are faced with different versions of your own kitchen.
 
*** However, these people have come to discover the culinary culture of the country where they come on holiday, as well as the culture, architecture and social lifestyle. The word Anatolia in their choice of us has great expectations for them.
 
Living and keeping the meaning of this word by showing our country guests our customs, traditions, table culture, historical tastes and spiritual values ??is the biggest duty of the businesses in the field to their countries.
 
 
*** If our existing businesses are made by real world standards and our original values, menu, decoration, people and companies who are aware of the subject, it will accelerate our country promotions in every field. In this regard, it is absolutely necessary to open restaurants where our historical cultural heritage is exhibited, especially in the tourism cities of our country, then in Asian and European countries, and to increase the service quality of existing businesses with the necessary training and to equip their menus with Turkish dishes from our kitchen.
 
*** Our country, which has physical and cultural boundaries both in Asia and Europe, is an invaluable value envied by the countries of the world and envied by the countries of the world, where many empires were established and collapsed and the capitals of cultural civilizations in the world. Being aware of these historical values, I am at your service under the name of "international food and beverage consultancy" by prioritizing our real wealth and our Anatolian identity as it deserves.
 
I provide the services specified in our structure to businesses in the field of food, beverage and accommodation, both with our own brands and abroad.
 
V-I-P Restaurants with International Standards;
 
*** Opening new businesses by determining the location and concept
*** To create service and kitchen staff.
*** To train the personnel requested by the business owner in the required field.
*** Managing the operation personally for 6 months by making big openings.
*** For businesses in difficulty, to make the necessary changes to the existing system to increase the service quality in the field of service and kitchen and to provide the necessary training.
 
5 Star Hotels And Luxury Holiday Villages;
 
*** To form food and beverage staff.
*** To establish a main kitchen according to the working system.
*** To create service kitchens and service areas.
*** To provide professional and career training of kitchen and service personnel.
*** To create all the food and beverage menus that the facility needs according to the concept.
*** To provide the trainings needed to increase the service quality in the field of service and kitchen over the existing system.
 
Domestic and Abroad;
 
*** Official and informal festivals and organizations, meals of associations, institutions, organizations and foundations, cocktail, protocol, banquet and business meals and catering services in private and official properties.
 
- with our professional staff, service quality, which we have this gap in the desired concepts in formations such as; We are in an effort to bring world-class businesses that are worthy of our country's cuisine, our identity and the promotion of Anatolia, with our professional experience exceeding 350 thousand km in 3 continents, 26 countries, 101 metropolises.
 
Goals and Goals
Who Wants To Work With Me? What Are My Service Areas In Kitchen Consultancy And Food And Beverage Consultancy?
 
• Those Who Will Open New Restaurant, System And Operation Of The Whole Restaurant (Small Opening And Large Opening Min. 6-7 Months)
• All Kitchen and Service Vocational Trainings
• Food and Beverage Businesses That Opened Restaurants Before But Failed To Achieve The Success They Desired,
Those Who Aim To Change The Concept By Buying A Ready Restaurant With Attractive Prices,
• Those Who Want To Increase Their Service Quality By Buying A New Restaurant,
Boutique Hotels with International Standards
• Starred Hotels with International Standards (Local or Touristic)
• First Kitchen Installations
• Food and Beverage Menu Designs (Those Who Want to Change the Menu,
• Only Those Who Require Patented Meals for the Related Business,
• Only Those Who Require Cooking Techniques Specific to the Related Business
• Those Who Want New Unique Food Designs Only For the Related Business,
• Those Who Only Want Special Presentation Techniques to Raise Awareness for That Business,
• Special State Meals,
• Private Holding Board of Directors Dinners,
Corporate Companies (Banquet, Protocol, Organization)
 
PROJECTS THAT YOU CAN BUY OR DO TOGETHER
 
Domestic and Abroad;
 
VIP Restaurant, Hotel Openings, Concept Menus and one-on-one staff formation training in formal and informal festivals and organizations, associations, institutions, organizations and foundations meals, cocktails, protocols, banquets and business meals and catering services in private and official properties. With our professional staff, our service quality, this gap in concepts;
 
I am in an effort to bring in world-class businesses that are worthy of our country cuisine, our identity and the promotion of Anatolia, with our professional experience in 3 continents, 26 countries, 101 cities and over 350 thousand km.
 
People and institutions in need at home and abroad;
 
As chef Ahmet Özdemir, who has an international position in the concepts of Ottoman and Turkish cuisine, Ottoman palace cuisine, Anatolian cuisine, I provide vocational training and consultancy services on food and beverage consultancy, kitchen consultancy, operator blindness. Individuals and institutions need to hear for professional knowledge related projects with Turkey clock 10:00 in the morning to evening can contact with my hand until 22:00 ..
 
My International Projects After Corona Virus;
 
In my projects, the "management, service and kitchen" personnel infrastructure, concept, menus, dimensions of departments in square meters, material inventory to use, main fixtures, service areas, basic decoration, ground and floor, lighting samples, indoor and outdoor areas, VIP halls, banquets. halls management circular, work flow assignment and related reports and printed documents are available.
 
Costs exist as main fixtures, but general costs will be determined after the physical areas of the business are determined.
 
"Job opportunities in the gastronomy sector after the corona virus"
 
Proje Dubai "On the immune system and Mediterranean cuisine concept, taking into account the corona virus measures" 80.000 TL
 
Proje Jakarta "On the concept of Ottoman and Turkish cuisine by taking corona virus measures into consideration" 50,000 TL
 
Proje Tokyo "On the concept of international cuisines by taking corona virus measures into consideration" 100.000 TL
 
Proje Londra "On the concept of international cuisines by taking corona virus measures into consideration" 120.000 TL
 
Proje İstanbul “Considering the corona virus measures, 150.000 TL on the immune system and Mediterranean cuisine concept
 
"There is a concept and presentation style within the concept in these projects. There is no such concept in the relevant cities at the moment."
 
Those who want to share the project can access my contact information and get their passwords after making the relevant payment. If they make the project with me, their payments will be refunded.
 
You can review my current business agreement text for people or institutions that have an idea to work with me.

 Restoran Danışmanlığı Menü Danışmanlığı Gastronomi Danışmanlığı Mutfak Danışmanlığı Restoran Nasıl Açılır Yiyecek Ve İçecek Danışmanlığı Konsept Danışmanlığı