Türk Mutfağı Danışmanlığı
* Uluslararası Ve Kıtalararası Restoran ve Otel "Türk Mutfağı" Danışmanlığı...
* Alakart Restoranlar İçin Deneyimli Türk Mutfağı Şefleri İletişim Bilgileri Nerede?
* Restoran Mutfaklarında Tecrübeli Türk Mutfağı Şefleri Kimlerdir?
* Otel Mutfaklarında Danışmanlık Yapabilecek Türk Mutfağı Şefleri Varmı?
* Profesyonel Türk Mutfağı Şeflerini Nasıl Bulurum?
* Yeni Açılacak Restoranım İçin "Danışman" Türk Mutfağı Şeflerine Nasıl Ulaşırım?
* Yeni Açacağım Restoran İçin Uzman Ve Başarılı Türk Mutfağı Şefleri Kimlerdir?
* Yurt Dışında Türk Mutfağı Hakkında Danışmanlık Yapabilecek Şefler Varmıdır?
* Asyada Yeni Restoran İçin Türk Mutfağı Danışmanlığı Arıyorum Diyenler,
* Avrupada Yeni Restoran Açılışı İçin Danışman Türk Mutfağı Şefleri Arayanlar....
 
Uluslararası Ve Kıtalararası hizmetlerim bazen Otel Mutfağı Danışmanlığı, bazen yüksek mutfaklarda restoran danışmanlığı yada mutfak mutfak danışmanlığı olarak "Hizmet alanlarımı" Aşağıdaki "KIRMIZI" Olarak Kabartılmış başlıklar'da bulabilirsiniz. Aynı zamanda ilgili kelimeleri "TIKLA"yarak o alandaki makalelerimi incelediğiniz takdirde daha geniş bilgiye sahip olabilirsiniz.
 
Uluslararası Ve Kıtalararası Türk mutfağı danışmanlığında öncü isimlerden biri olarak, geniş kapsamlı ve uluslararası deneyimlerimle mutfak ve restoran sektöründe fark yaratıyorum. İşte Otel Mutfağı Danışmanlığı, yüksek mutfaklarda restoran danışmanlığı yada mutfak danışmanlığı şeklinde danışmanlık hizmetindeki deneyimlerimin ve hizmetlerimin bir özeti:
 
Mutfak Danışmanlığı:
2024 Dünya Gastronomi Ve Turizm Trendleri makalemde de bahsettiğim yemek sanatının inceliklerini ve mutfak tasarımının önemini bütünleştirerek, her türlü mutfak ihtiyacına yönelik danışmanlık hizmeti sunuyorum. Modern teknikler ve geleneksel lezzetler arasında köprü kurarak mutfakların potansiyelini maksimize ediyorum.
 
Restoran Danışmanı:
Restoran işletmelerine, 2024 otel trendleri ve konaklama trendleri yazımda da değindiğim gibi marka oluşturma ve işletme stratejileri geliştirme konularında kapsamlı danışmanlık yapıyorum. Misafir memnuniyeti ve operasyonel verimlilik, danışmanlığımın temel taşları arasındadır.
 
Menü Danışmanlığı:
Uluslararası menü danışmanlığı hizmetlerimde de belirttiğim gibi, bir restoranın kalbi olduğunun bilinciyle, yenilikçi ve lezzet odaklı menü tasarımları yapmaktayım. Yerel damak zevklerinden uluslararası mutfaklara kadar geniş bir yelpazede menü planlama ve geliştirme konusunda hizmet veriyorum.
 
Restoran Konsepti ve Tasarımı:
Şehrin en iyi restoranlarından olabilmek için Restoran Konsept Tasarımı detayları ve püf noktaları ile restoran konsept danışmanlığımda, Restoran konsepti ve tasarımı alanında, markanın kimliğini yansıtacak yaratıcı ve yenilikçi çözümler sunuyorum. Her detayın, misafirler için unutulmaz bir deneyim yaratmasına odaklanıyorum.
 
Gastronomi Danışmanlığı:
Uluslararası gastronomi danışmanlığımda, Gastronomi dünyasının derinliklerine hakim olarak, mutfak sanatlarının tüm yönleriyle ilgili danışmanlık sağlıyorum. Lezzet, sağlık ve estetik arasında mükemmel dengeyi bulma konusunda rehberlik ediyorum.
 
Konsept Danışmanlığı:
Yeni restoran açmak isteyenler, Yeni restoran mutfağı nasıl kurulur sorusunun cevabını arayanlar, Yeni restoran nasıl açılır yada Yeni restoran açarken nelere dikkat etmeliyim diyenler için Yeni restoran projeleri için özgün ve çekici konseptler geliştiriyorum. Marka değerini artırma ve hedef kitleye ulaşma konusunda stratejik planlamalar yapıyorum.
 
Restoran Açılış Süreçleri:
Restoran açılışı sürecinde A'dan Z'ye rehberlik ediyorum. Yer seçiminden, iç tasarıma, menü planlaması,  örnek restoran menüleriMenü Çeşitleriseçenekli menülermenü tasarımı, personel eğitimine kadar tüm süreçlerde danışmanlık yapıyorum.
 
Yeni Mutfak Kurulumu:
Gerekli incelemelerden sonra mutfak ve servis çalışanlarında personel hiyerarşisi ve personel görevlerinden itibaren profesyonel mutfak tasarımı ve yapımında, işlevsellik ve estetik arasında ideal bir denge kuruyorum. Modern Mutfak Teknolojilerini kullanarak, verimli ve kullanışlı mutfak alanları yaratıyorum.
 
Menü Analizi ve Yönetimi:
Yeni restoran işletmelerinde menü analizinde kontroller yaparak, maliyet-etkinlik ve müşteri memnuniyetini optimize ediyorum. menü yönetimi konusunda stratejik önerilerde bulunarak, işletmelerin başarısını artırıyorum.
 
Restoran İşletmeciliği:
Gastronomide Restoran İşletmeciliği alanında, finansal planlamadan Yeni restoran bütçesi ve restoran açılış bütçesinden personel yönetimine kadar kapsamlı danışmanlık hizmeti veriyorum. İşletmelerin Sürdürülebilir Restoran Standartlarını sağlaması için gerekli tüm araçları sağlıyorum.
 
Mutfak ve Restoran Teknolojileri:
En son mutfak ve Restoran Teknolojilerini takip ederek, işletmelerin verimliliğini artıracak yenilikçi çözümler sunuyorum. Teknolojinin, mutfak sanatları ve restoran işletmeciliği ile entegrasyonuna büyük önem veriyorum.
 
Misafir Sadakati ve Memnuniyeti:
Misafir Sadakati odaklı gastronomide hizmet kalitesinin yükseltilmesi veya verilen hizmetlerin Sürdürülebilir hale getirilmesi ve Misafir Memnuniyetini zirveye taşıması için stratejik planlar yaparak, müşteri deneyimini üst düzeye çıkarmayı hedefliyorum. İşletmelerin marka değerini ve müşteri tabanını genişletmelerine yardımcı oluyorum.
 
2024'de restoran trendlerini dikkate alarak 2024 gastronomi trendlerinde geleceğin menü trendlerinde Gastronomide Geleceğin Restoranları için
bu danışmanlık hizmetlerim, restoran ve mutfak sektöründe sürdürülebilir başarı ve yenilikçilik için temel taşlar oluşturmakta. Uzmanlık alanım, Restoran Mutfağı Trendleri, 2024 Yemek Trendleri ve Yeni Gastronomi Trendlerindeki geleneksel lezzetleri bir araya getirerek, her müşterinin ihtiyaçlarına özel, kişiselleştirilmiş çözümler sunmaktır. Bu hizmetlerle, mutfak ve Restoran İşletmeciliğinde potansiyellerini en üst düzeye kriz yönetimi ve risk yönetiminide dikkate alarak Acil Durum PlanıRisk Analizi ve Maliyet Kontrolü detayları ile başarı hedeflerini en üst zirvelere çıkarmalarını sağlıyorum.
 
Türk Mutfağı Danışmanlığı
 
Bilgilendirme Notu:
Uluslararası Ve Kıtalararası Otel Ve Restoran Danışmanlık Paketlerim içerisinde bulunan ve Farklılıklar Taşıyan;
1- Seçeneklerin belirlendiği "Standart" Danışmanlık Paketi seçeneği,
2- Daha geniş hizmetler taşıyan "Gümüş" Danışmanlık Paketi alternatifi,
3- Eğitim ve şeflerin yetştirildiği "Altın" Danışmanlık Paketi seçeneği,
4- En baştan tüm sistemlerin hazırlandığı ve departmanların oluşturulduğu "Anahtar Teslimi" Danışmanlık Paketi alternatifi,
5- Otel ve Restoran İşletmelerinde Kriz Yönetimi Ve Risk Değerlendirme Danışmanlığı
6- Gastronomide Hizmet alanlarım içerisinde ve uzmanlık alanımda bulanan makalelerini yazdığım konularda "sınırsız seçimin" yapılabileceği "Platin" Danışmanlık Paketi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz...
7- Gastronomide Yatırım Ve gelişim danışmanlığı "Restoran Ve Oteller"
8- Mutfak ve restoran eğitimi danışmanlığı...
 
Önemli Not:
İnşaat aşamasından büyük açılışa kadar koordinatörlüğünü yaptığım "son çalışmam olan" Lagos şehrindeki son çalışmam olan Elysium LAGOS çalışmalarımı inceleyebilirisiniz... Lagos Elysium grup bünyesindeki fine dining menüler, bahçe restoran menüleri, bistro restoran menüleri ve degüstasyon menülerinide görmek sizin için önemli olabilir...
 
 
Önemli not:
*** Zaman zaman gastronomi ve turizm trendleri üzerine kaleme aldığım mesleki yazılarımı'da inceleyebilirsiniz. Ayrıca Uluslararası Ve Kıtalararası Restoran Danışmanlığı Ve Mutfak Danışmanlığı verdiğim resmi ingilizce web sitemide "alttaki resmi tıklayarak" inceleyebilirsiniz.
 
International And Intercontinental Restaurant Consultant and Kitchen Consultant
 
Profesyonel mutfaklarda aşağıdaki kaynak olarak gördüğüm diğer yazıları 'da okumak isteyebilirsiniz...
 
* 2023 dünya gastronomi trendleri nelerdir?
* 2022'de Yeni Yemek Trendleri & Restoran Trendleri Nelerdir?
* Dünyada Mutfağın Tarihsel Gelişimi, Nelerdir?
* Yiyecek–İçecek Departmanı Organizasyon Şeması nedir?
* Gastronomi ve Mutfak Bilimi Nedir?
* Profesyonel Mutfaklarda Mutfak Bölümleri Nelerdir?
* Yemek Fotoğraflarına Ve Yemek Stilistliğine Eleştirel Bir Bakış
* Gastronomi Araştırmalarında Yemeğin Kültürel Tarihi Nedir?
* Modern Mutfaklarda Sous Vide Pişirme Yöntemi Nedir?
* Günümüzde Fine Dining Restoranlarda Türk Mutfağının Yeri
* Yüksek Mutfak, Avangard Mutfak ve Rafine Mutfak Nedir?
* Profesyonel Mutfaklarda moleküler mutfak ve Moleküler Gastronomi Konusundaki Görüşler Nelerdir?
 
-Ve Mutfaklarında 3 kıta ve 400 bin km' yi Aşan Uluslararası Mesleki Çalışmalarım'da Belirttiğim gibi Koord. Şef Ahmet ÖZDEMİR olarak mesleki özgeçmişime dayanarak öncelikte şahsen, ama gerektiğinde profesyonel ekibim ile uluslararası ve kıtalararası istenilen konumlarda yukarıda kırmızı kabartılmış kelimeler ile belirtilen alanlarda danışmanlık hizmetleri vermekteyim.
 
Tüm danışmanlıklarımda tavsiyem ve tercih ettiğim çalışma düzeninde işletmelerin kendi buldukları personellerini işletmenin kendi ekibi olarak istenilen düzeyde mesleki anlamda yetiştirmek ve istenilen özelliklerde mesleki anlamda eğitmektir...
 
 
Aşağıda belirtilmiş olan mutfaklarda örnek restoran menüleri yapımı, analizi, tasarımı veya A'dan Z' ye işyerinin desteğe ihtiyaç duyduğu bire bir mesleki eğitim uygulamalı hizmetlerimde uluslararası ve kıtalararası mutfaklar alanında restoran ve mutfak konsept çeşitleri nelerdir?
 
* Zengin ve Köklü Osmanlı Saray Mutfağı Konsepti,
* Eski İstanbul Mutfağı Konsepti,
* Geleneksel Türk Mutfağı ve Milli Mutfak Hareketi Konsepti,
* Akdeniz Mutfağı ve Akdeniz Mutfakları,
* Vegan ve Vejetaryen Mutfağı,
* Geleneksel Anadolu Mutfağı Konsepti,
* Özel Tercihler İle Steak Restoranı Nasıl Açılır? "Dry Aged & Steakhouse" yaptırmak isyetenler,
* Asya ve Arap Mutfakları Konsepti,
* Hindistan Mutfağı Konsepti,
* Ünlü dünya mutfaklarından Nijerya Mutfak Kültürü hakkında çalışma yapmak isteyenler,
* Meşhur Avrupa mutfaklarından İspanya Mutfağı hakkında restoran açmak isteyenler,
* Ünlü mutfaklardan Rus Mutfağı hakkında çalışma yapmak isteyenler,
* Bilinen dünya mutfaklarından İtalyan Mutfağı hakkında menü yaptırmak isteyenler,
* Ünlü dünya mutfaklarından Fransız Mutfağı hakkında çalışma yapmak isteyenler,
* Kıtalararası Mutfak konsepti (Örnek: Ünlü Türk Şefi Ahmet Özdemir "Elysium" Lagos Restoranlarını Açtı)
 
 
* Yurt içinde veya yurt dışında yeni açılan bir restoran grubu için konsepte göre demirbaş listesi çıkarmak  isteyenler,
* Yurt içinde veya yurt dışında ziyafet yada protokol yemeği vermek isteyenler,
* Geleneksel Türk mutfağından örnek yemek sunumları ve osmanlı saray mutfağından Özel Yemek Sunumları isteyenler,
* Osmanlı saray mutfağında Osmanlı tarihimizde olduğu gibi Şerbet yapımı ve Şerbet sunumları isteyenler, 
* Türk mutfağında tecrübeli Türk aşçıları ve Türk Mutfağı Şeflerine ulaşmak isteyenler,
* Geleceğe yönelik organizasyonlar için Nasıl Gastronomi Şehri Olunur araştırması yapan yerel yönetimler,
* İmparatorluğun son döneminde istanbul ve osmanlı saray mutfak kültürü hakkında bilgi almak isteyenler,
* Otel işletmelerinde Mutfak Yönetiminde Üretimde dikkat edilecekler hakkında bilgi almak isteyenler,
 
 
* En baştan zincir marka restoran kurmak isteyenler,
* Otel restoran konseptlerinde örnek açık büfe konseptleri hakkında bilgi almak isteyenler,
* Gastronomide Mevlevi mutfağı hakkında çalışma yapmak isteyenler,
* Restoran ve otel işletmeciliğinde gizli müşteri uygulamalarını test etmek isteyenler,
* Yeni restoran bütçesi hazırlatmak isteyenler,
* Yeni restoran açılış bütçesi hazırlatmak isteyenler,
* Yurt içi ve yurt dışı Otel mutfağı nasıl yapılır hakkında danışmanlık almak isteyenler,
* Yeni açılan bir restoran nasıl başarılı olur sorusunun cevabını arayanla
* En yeni trendler ile Gastronomide görselliğin önemi ve kullanımı hakkında bilgi almak isteyenler,
 
Uluslararası Ve Kıtalararası Restoran Danışmanlığımda Ve Mutfak Danışmanlığı
 
* Konseptinin artık eskidiğini düşünerek restoran konsepti nedir? Nasıl oluşturulur? Diye araştırma yapanlar,
* Yeni restoran nasıl açılır? diyerek kendini gastronomi sektöründe bulmak isteyenler,
* Yeni restoran açarken nelere dikkat etmeliyim sorularının cevabını arayanlar,
* Yeni restoran açarken en çok yapılan hatalara kendileri ‘de düşmek istemeyenler,
* Otel ve restoran mutfak yönetiminde depolama işlemleri hakkında danışmanlık almak isteyenler,
* Otel işletmelerinde hijyen kuralları hakkında destek isteyenler,
* Otel ve restoran mutfak yönetiminde teslim alma işlemleri hakkında danışmanlık,
* Restoran mutfak yönetiminde üretimde dikkat edilecekler hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler,
* Yeni çalışmalarda şehir içi otelleri yada sezonluk otellerde otel mutfağı organizasyonu yaptırmak isteyenler.
 
 
* Alakart restoranlar için deneyimli Türk mutfağı şefleri iletişim bilgilerine nasıl ulaşabilirim?
* Restoran mutfaklarında tecrübeli Türk mutfağı şefleri kimlerdir?
* Otel mutfaklarında danışmanlık yapabilecek Türk mutfağı şefleri var mı?
* Profesyonel Türk mutfağı şeflerini nasıl bulabilirim?
* Yeni açılacak restoranım için "danışman" Türk mutfağı şeflerine nasıl ulaşırım?
* Yeni açacağım restoran için uzman ve başarılı Türk mutfağı şefleri kimlerdir?
* Yurt dışında Türk mutfağı hakkında danışmanlık yapabilecek şefler var mıdır?
 
Türk Mutfağı Danışmanlığı

 
 
* Asya'da yeni restoran için Türk mutfağı danışmanlığı arıyorum diyenler nasıl iletişim kurabilir?
* Avrupa'da yeni restoran açılışı için danışman Türk mutfağı şefleri arayanlar nerede bulabilir?
* En iyi Türk mutfağı danışmanları kimlerdir?
* Uluslararası otellerde Türk mutfağı danışmanlığı yapabilecek şefler kimlerdir?
* Restoranım için Türk mutfağı konsept danışmanlığı nasıl alabilirim?
* Yurt dışında Türk mutfağı eğitimi veren şefler kimlerdir?
* Kıtalararası Türk mutfağı danışmanlık hizmetleri nelerdir?
* Türk mutfağı danışmanlığı hizmeti alırken nelere dikkat edilmelidir?
* Restoran ve oteller için Türk mutfağı şeflerine nasıl ulaşılır?
* Profesyonel Türk mutfağı şeflerinin başarı hikayeleri nelerdir?
* Türk mutfağı şeflerinden hangi alanlarda danışmanlık alabilirim?
* Türk mutfağı şeflerinin uluslararası deneyimleri nelerdir?
* Türk mutfağı danışmanlık firmaları ve hizmetleri nelerdir?
 
Not:
*** Yukarıdaki Yazı içeriğinde etiketlenerek belirtilmiş olan konular ile ilgili alanlarda daha fazla bilgi ve gastronomi danışmanlığı hususunda hizmet alanlarım içerisinde bulunan başlıklarda destek almak için iletişim bilgilerimden tarafım ile bağlantıya geçebilirsiniz. ***
 
Koord. Şef Ahmet ÖZDEMİR
Uluslararası Ve Kıtalararası 
Restoran Danışmanı Ve Mutfak Danışmanı
Osmanlı Ve Türk Mutfağı Dünya Gönül Elçisi