Konsept Tasarım Lezzet Ve Kalite

Menü Danışmanlığı - Yiyecek ve İçecek Danışmanlığı, Osmanlı ve Türk Mutfağı, Restaurant Danışmanlığı Tarihi İstanbul Mutfağı, Gastronomi Danışmanlığı, Yeni Restoran Konsept Danışmanlığı_ Kalıcı Bir Restoran, Yeni Mutfak Danışmanlığı Restoran Nasıl Açılır? Restoran Açmak

Restoran Nasıl Açılır? How to Open a Restaurant?

 
Restoran Nasıl Açılır? How to Open a Restaurant?
 
İngiltere, Almanya, Fransa ve Diğer Avrupa Ülkeleri İçin Özel Not:
Hizmetlerimiz arasında bulunan Uluslararası konumda "gastronomi "danışmanlığı için; İngiltere, Almanya, Fransa ve diğer Avrupa ülkelerinde belirtilen danışmanlık konularında uzman çalışma ortaklarımız ve çalışma ofisilerimiz mevcut bulunmaktadır. Talepleriniz için "İLETİŞİM" e geçebilirsiniz.
 
Son Zamanlarda Gastronomi Sektöründe En Popüler İşlerden Biri; "Yeni Restoran Nasıl Açılır?"
 
İşin başında söylemem gerekirse özellikle pandemi sürecinden sonra restoran açma fikri tüm dünyada gündeme gelmese de Türkiye’de maşallah yeni restoranlar ardı ardına açılıyor. Bunlardan bazılarını dikkate alacak olursak ünlü şeflerin restoranları, ünlü işadamlarının restoranları, sanatçıların restoranları yada popüler kişiliklerin yeni açmış oldukları restoranlar…
 
Uluslararası standartlarda Yeni restoran açma konusundaki Bu makaleyi inşaat masrafları ve ana dekorasyon maliyetleri hariç olmak üzere sadece idari ofisler, mutfak ve servis departmanları envanteri üzerinden Türkiyede 1.500.000 TL, Asya ülkelerinde 200.000 $ ve Avrupa ülkelerinde 250.000 $ ve daha fazlası bütçelerde dikkate almanızı öneririm...
 
Ama incelenmesi gereken konulardan biri olan “son yıllarda yeni açılan restoranların kaç tanesi halen açık? Yine son yıllarda açılan restoranların kaç tanesinin isleri yolunda? Mesela 2 yıllık süre içerisinde oturmuş bir misafir portföyü var mı? Gerçekten yeni restorana gelen misafirler giderken aldıkları hizmetten ve yedikleri yemekten memnunlar mı? İşin finansman boyutunda ise yatırımcı halen personel maaşları ve kirayı ödemeye devam ediyor mu?
 
Kalıcı Bir Restoran Açabilmek İçin En Çok Sorulan Sorulardan Bazıları;
 
Peki bir restoran nasıl açılır? Restoran açmanın püf noktaları nelerdir? Yeni restoran acarken nelere dikkat edilir? Şehrin en iyi restoranlarına sahip olabilmek için nasıl bir kurumsal restoran altyapısı inşa edilmelidir? İyi bir restoran açabilmek için sadece finansman yeterlimi dir? 
 
Bu yazım biraz uzun olacak çünkü yeni restoran açma konusunda anlatılması gereken çok şey var… mevcut bilgilerim dahilinde kısa kısa konulara değinmeye çalışacağım. Ayrıca yeni restoran açma konusunda ip uçları vermeye çalışacağım.
 
Yeni restoran açmanın en önemli kurallarından biri bu isten anlamanız. Yani yiyecek ve içecek sektöründe servis veya mutfak bölümlerinde en az 10 yıllık bir deneyime sahip olmanız sizi uğrayacak olduğunuz bir çok zarardan kurtaracak ve başarıya daha çabuk ulaşmanızı sağlayacaktır.
 
Eğer bu konuda belirli bir deneyiminiz yok ise restoran işletmesinden ve restoran yönetiminden anlayan biri ile beraber yeni restoran çalışmalarına başlamanız ayni ölçüde olmasa da yine de size birçok boyutta faydalı olacaktır. Bu kişi maaşlı çalışan müdürünüz, ortağınız ya da kar ortağınız olabilir. Ama onun elini de sizinki ile birlikte çekicin altına koymayı unutmayın. 
 
Yeni Restoran Açma Konusunda İlk Başlangıç; Yeni Açacak Olduğunuz Restoranın Fizibilite Detay ve Bütçe Çalışmaları… (Bu Restoran Bütçesi Değildir)
 
Birçok konuda olduğu gibi bu konuda da gömleğin ilk düğmesini yanlış ilikleyenler olmuştur. Tabi ki ilk düğme yanlış iliklenince diğerleri de ardı sıra gelecektir. Bu yanlışlıklar gole atılan bir taşın suda çıkardığı halkalar gibidir ve sonsuzluğa doğru ilerler. Buradaki sonsuzluk sizin bütçenizin büyüklüğü ile ilgilidir. 
 
Yatırımınızı Kalıcı Ve Başarılı Bir Restoran Haline Dönüşmesini İstiyorsanız Şayet;
 
İlk etapta kafanızda tahmini olarak ve hayat tecrübenizi dikkate alarak yeni restoranın kalitesi, büyüklüğü, konsepti, mülk size ait yada kira, hangi şehirde olmalı seklide tahminlerinizi yaptıktan sonra restoran danışmanlığı konusunda bu isi daha önce yapmış olan bir uzmana danışarak düşüncelerinizi anlatınız. Eğer isinde uzman bir kişi ise aşağıdaki vermiş olduğum bazı ip uçlarında daha fazla ayrıntıyı "Çerçevesini çizdiğiniz sınırlar dahilinde" size detaylı olarak bir fizibilite halinde ilgili belgeleri ile hazırlayarak sunacaktır. Hazırlanmış olan fizibilite size yeni restoran açma konusunda bir ışık tutacaktır… (şayet layıkı ile hazırlanmış ise…)
 
Yeni Restoran Açma Fizibilitesinde Olması Gereken Detaylardan Bazıları Aşağıdaki Gibidir;
 
Restoran açmak istediğiniz şehirde toplam kaç restoran vardır? Aklınızdan geçen konseptte şehirde kaç restoran var? Bu restoranların misafir kapasiteleri ve çalışan sayıları nelerdir? Bu restoranlar kaç yıldan bu yana hizmet vermektedirler? Dikkate alınan restoranların misafir portföyleri hangi gruptadır? İncelenen restoranların şehre Uzaklıkları nedir? İlgili bölgelerin ekonomik durumları hangi gruptadır? Restoranların olduğu semtlerin nüfusu nedir? 
 
Bu bölgede kaç tane şirket binası, banka, kamu dairesi, otel vs. vs. bulunmaktadır? Eğer bölge turizm kentinde ise orada yasayan kaç yerleşik yabancı vardır? Kış aylarında ve yaz aylarında değişen nüfusu nedir? Nüfusun ülkelere göre oranı nedir? Aklınızdan gecen büyüklükte bir mülkün değeri ya da yıllık kirası (metrekare fiyatları)  ne kadardır?
 
Bölge ya da şehir yazlık ‘mıdır? Kışlık ‘mıdır?  Yoksa hem yaz hem kış aylarında sabit statüde ‘midir? Gibi bazı soruların cevaplarını mutlaka bilmelisiniz ve atacağınız adımları bu verilere göre hesaplamalısınız.
 
Yeni Restoran Açma Konusunda Şimdi Karar Verme Zamanı. Şimdi Bu Bölümü Sorular Seklinde Oluşturacağım. Düşüncesinde Samimi Olanlar Mutlaka Beni Anlayacaklardır…
 
Restoran Nasıl Açılır?
 • Acaba biraz daha küçük bir restoran mı açsam?
 • Bu şehirde benim düşüncemdeki restoranlar çok fazla ama “balık restoranı” yok, acaba balık restoranımı açsam?
 • Sanırım bütçem bu kadarına yetmez restoran mimarisini değiştirmem mi gerekiyor?
 • Şehrin gece hayatına ve aksam yemeğine göre bahçeli bir restoran açsam daha mı iyi olur?
 • En çok is yapan restoranlar benim düşündüğüm konseptte. Yeni açacağım restorana “…………” özelliklerini de koyarsam şehrin en iyi restoranına sahip olabilir miyim?
 • Şehrin nüfus sayısını dikkate alırsam sadece yazlık bir restoran açmam acaba daha mantıklımı?
 • Acaba hem uygun fiyat hem zengin bir menü ile beyaz yakalıların geldiği bir restoran açsam nasıl olur?
 • ………………….restoranın yeri çok güzel ama sahibinin maddi imkânı yok. Ortak olsam ve o restorana ciddi bir yatırım yapsam, konseptini ve ismini değiştirerek bölgenin en iyi aksam yemeği restoranı haline getirebilir miyim?
 • Yeni restoran için Mutfak Danışmanlığı aldım, benim çok iyi bir şefim ve mutfak ekibim yeni restoranım şehirden biraz uzak sakin bir yerde olsun sadece lezzetim için geleceklerdir.
 •  
 • Bunların hiçbirine gerek yok zaten benim bir misafir portföyüm var, yeni restoranımı “…………” açacağım ama belki bu konuda sadece Menü Danışmanlığı ve İşletmeci Körlüğü hakkında araştırma yapmalıyım.
 •  
 • Kendi tecrübenizi ve sizin talimatlarınız doğrultusunda hazırlanmış olan ayrıca restoran yönetimi, yiyecek ve içecek danışmanlığında uzman kişi tarafından tavsiyelerinde bulunduğu Yeni Restoran Açarken Nelere Dikkat Etmeliyim? Konularında çok daha sağlıklı bir karar verebileceksiniz. Bu araştırma konuya vakıf biri tarafından yapıldığı takdirde yapacağınız yatırımı dikkate alırsanız şayet sizin için cüzi bir rakam olacaktır.
 
Şimdi kişi ya da kurum olarak Yeni restoranınız için karar verme zamanı. Yeni restoranınızın konsepti ne olmalı…
 
Sizin için hazırlanmış olan fizibiliteyi dikkate alarak, hatta kafanıza takılan detayları 2. Ya da 3. Kişiler ile inceledikten sonra yapmanız gereken ilk çalışma yeni açacak olduğunuz restoranınızın konseptinin kararını vermeniz. Restoran konseptinizin kararını verdikten sonra “İtalyan mutfağı, Fransız mutfağı, Türk mutfağı, Osmanlı saray mutfağı, uluslararası mutfaklar” vs. vs. isin mimari boyutuna gelmişsiniz demektir.
 
Yeni açacak olduğunuz restoranı nerede açacağınızın kararı yani restoran mülkünün yerine karar vermek….
 
Restoran Nasıl Açılır?
Yeni restoranınızın yerine karar vermek yine bu konuda hazırlanmış olan fizibilite ya da şahsi kararlarınız doğrultusunda tayin edilmelidir. Çünkü binanın sekli restoranı inşa edeceğiniz semt ya da şehir ile bağlantılı olması gerekir. 
 
İç mimar ve dış mimarlar tarafından konsepte uygun dekorasyon ve binanın sekli önemli…
 
Kendi mülkünüzde yeni bir bina, şehir merkezinde kiralık bir mülk ya da bos bir alan… her ne ise… mutlaka bir mimariniz olmalı. İç mimar, dış mimar, dekorasyon gibi konularda konuya vakıf insanlar ile çalışmanız bir isi defalarca yaparak boşa harcanan hatırı sayılır harcamalardan sizi kurutacaktır. Ayrıca menü konseptiniz ile dekorasyonunuz birbiri ile daha uyumlu olacaktır. Özellikle bu konuda kendi rakibiniz olabilecek Örnek restoranlar mutlaka incelemelisiniz ve yeni restoranınızın mimarisinden tutunuz tüm özelliklerinde mutlaka kendinizi büyük ölçüde onlardan soyutlamalısınız.
 
Kendi akranınızdaki restoranlardan asla örnek almamalısınız. Yeni açacağınız restoranınızda Yapacaklarınız ile eski restoranlar sizden örnek almalı.
 
Adım Adım Yeni Restoran Açma Planlarınızda Menü Planlaması Ve Restoran Menülerinizi Oluşturma Geçirme Zamanı Geldi…
 
Diyeceksiniz ki şefim ortada daha restoran yok ne menüsünden bahsediyorsunuz? Peki yeni restoranın mutfak ve mutfak servis envanteri hakkındaki bu konuyu da bazı sorular ile cevaplama istiyorum…
 
 • Yeni restoranım inşa edilirken mutfak neye göre inşa edilecek?
 • Yeni açacak olduğum restoranda mutfak ekipmanlarının boyutları ne olacak?
 • Yemek menüsüne göre mutfakta hangi ekipmanlar bulunacak?
 • Acaba yeni restoranımda fırın olmalı mı? 
 • Acaba mutfak envanterindeki demirbaşlar için kaç metrekare mutfak olmalı?
 • Yeni restoranımın masaları hangi ölçülerde olmalı?
 • Restoranımda lounge bölümü olacak mı?
 • Restoranıma gelen her insan illaki yemek almak zorunda mı?
 • İş insanları iş konuşmak yada toplantı veya anlaşma yapmak içinde restoranıma gelebilir mi?
 • Yeni restoranımda bekleme salonu kaç kişilik olmalı?
 • Eğer şehrin en iyi restoranını açıyorsam servis bölümünde oturma grupları olmalı mı?
 • Yeni restoranımda özel gruplara yönelik Aktivite & Banquet Menülerini servis edebileceğim birbirinden bağımsız yemek salonlarından kaç tane yaptırmalıyım?
 • Özel yemek salonları kaçar kişilik olmalı? 
 • Eğer yeni restoranımda Seçenekli Menüler ’den isteyen olursa hangi salonları bu gruplara verebilirim?
 • Acaba yeni restoranımda VIP düğün yapmak isterler ise Düğün Menülerini rahatlıkla servis edebileceğim tüm özel salonları portatif olarak birleştirebileceğim şekilde yaptırmam gerekmez mi?
 • Özel organizasyonlarda restoran demirbaşlarımı Organizasyon Anlaşma Metni İle maddi zararlara karsı nasıl korum altına alırım?
 • Şehrin en iyi restoranını yapıyorsam eğer holding yönetimleri, vip yemekler, özel aile yemeklerine verebileceğim kaç özel yemek salonu inşa etmeliyim?
 • Acaba restoranım kamuoyunda hangi özelliği ile ön plana çıkmalı?
 
Restoran Nasıl Açılır?
Bizim meslekte bir söz vardır. Öküzü kesmek için bıçağın yanına götürmeyiz. Bıçağı öküzün olduğu yere getiririz. Çünkü bu daha kolay. 
 
Yazının başında söylediğim gibi ilk düğme yanlış iliklenirse diğerlerinin de yanlış iliklenecektir. Dolayısı ile anlatmak istedim. Restoran mevcut menülerini satarak hayatta kalacaksa eğer her şey menülere göre inşa edilmek zorunda. Mutfağa alınacak her ekipman mevcut menülere göre alınacaksa eğer, mutfak ölçüleri ekipmanların ölçülerine göre inşa edilmeli. Restoranın servis envanteri ve demirbaşları menülere göre alınacaksa eğer menülerde kullanılacak demirbaşların ölçülerine göre yapılmalı…
 
Ama Nedense Üzülerek Söylüyorum Bizim Memlekette Bir Restoranın En Önemli Kaynağı Olan Yiyecek Ve İçecek Menüsü En Son Yapılır !!!
 
Şehrin en iyi restoranı olma yolunda çıkmış olduğunuz bu yolda restoranınız açılmadan en az 2 ay önce restoranınızın tanıtımlarını yemek menüleriniz, yeni restoranınızın özellikleri gibi konularda restoran müdürünüz, halkla ilişkiler müdürünüz ve mutfak şefinizin yer aldığı yazılı ve görsel başında tanıtımlar yapmaya çalışın. Bu restoran tanıtımları ilgili makaleler, köşe yazılar, yemek tarifleri, röportajlar seklinde olabilir. Yöneticilerin mesleki geçmişleri ön planda tutularak mesleki kariyerine burada devam edeceği lanse edilerek yapılırsa daha güven verici olabilir.
 
Yeni restoranınızın hizmete açılması bir başarı olabilir. Ama esas iş hatta zor olanı operasyon boyutunda şimdi başlıyor. Küçük açılış, büyük açılış ve kusursuz misafir memnuniyeti, hizmet politikaları ve çok daha fazlası… detaylar için tarafım ile İletişim’e geçebilirsiniz.
 
Yeni restoranınızı açmadan 1 ay önce tüm personellerinizi alin ve kendi konseptinizi görerestoran Yönetim Sirküleri, Raporlar, Mutfak Yönetimi, Organizasyon Anlaşma Metni, Cost – Maliyet, Anket ve Formlar, Çizelge ve Tutanaklar, Restoran YönetimiGastronomi Danışmanlığıkonsept danışmalığı ve restoran prensipleriniz konusunda tecrübeli kişiler tarafında eğitim verilmesini sağlayın. 
 
Bir örnek verecek olursak gelen misafirlerden biri sipariş vereceği yemeğin için menü açıklamasına dikkat etmeden garsona yemeğin içeriğinde ne olduğunu sorarsa “bilmiyorum” demesin?
 
Eğitim vereceğiniz kişileri çok iyi değerlendirmelisiniz. Unutmayınız bilgi eksikliği giderilebilir, ama karakter eksikliği giderilemez. Eğitimlerden sonra sizi bırakmaması için mutlaka en az 2 yıllığına kontrat yapmanızı tavsiye ederim.
 
Şahsi tavsiyem yeni restoranınızın servis bölümüne yada mutfak bölümüne hazır bir ekip almanızı tavsiye etmiyorum. Kendi ekibinizi kendi standartlarınız, prensipleriniz ve kendi menünüze göre bu ise meyilli kişilerden yetiştirerek oluşturmanızı tavsiye diyorum. Kısa süreli (2-3 aylık) mesleki eğitimler için konuya vakıf kişilerin tecrübelerinden faydalanabilirsiniz. Personel kadronuzda uzun vadede çalışabileceğiniz kişileri tercih etmeye çalışınız. 
 
Yeni restoran açma konusunda mutlaka 3 defa düşünün ve 1 defa yapmaya çalışınız…
 
Sakın ha sakın “göç yolda düzelir” sözüne uyarak haydi restoran açıyoruz diyerek başlatmayın işlerinizi. Mutlaka her şeyi önce kâğıt üzerinde bir gözden geçirin. Aksi takdirde yapmış olduğunuzun duvarların birçoğunu kıracak ve yeniden yaptıracak olduğunuz gibi almış olduğunuz birçok demirbaş malzemeyi de ihtiyacınız olmadığı için depoya çürümeye bırakmak zorunda kalacağınızı şimdiden hatırlatırım size.    
 
Bu konuda daha söylenecek çok sözüm var. Ama burada belirteceğim bazı detaylar bu kadardır. Daha fazlası için tarafım ile bağlantıya geçmelisiniz. Bilgi paylaştıkça güzeldir ve çoğalır. Ülkemde dünyaya örnek restoranların olması şahsi arzumdur. Çünkü hem Asya ‘da hem de Avrupa’da sınırları bulunan dünyanın incisi bizim ülkemiz Gastronomi sektöründe de dünyanın en iyi restoranlarına sahip olmayı hak ediyor...
 
Restoran Nasıl Açılır?
How to Open a Restaurant?
One of the Most Popular in the Gastronomy Sector Recently; "How To Open New Restaurant?"
 
If I have to say at the beginning, especially after the pandemic process, the idea of ??opening a restaurant is not coming all over the world, but hopefully new restaurants are opening one after another in Turkey. If we consider some of these, it is the restaurants of famous chefs, restaurants of famous businessmen, restaurants of the arts or restaurants where popular people have become new names.
 
Consider this article on building a new restaurant in international standards, excluding construction costs and main decoration costs, only on the inventory of administrative offices, kitchen and service departments for 2.500.000 TL in Turkey, 250.000 $ in Asian countries and 400.000 $ in European countries and more. I recommend ...
 
But, which is one of the subjects that needs to be examined, how many of the restaurants that have recently opened in recent years are still open? Again, how many of the restaurants opened in recent years are on the way? For example, is there a guest portfolio that has been settled for a period of 2 years? Are the guests who come to the new restaurant really satisfied with the service and the food they eat? In the financing aspect, does the investor still pay staff salaries and rent?
 
How to Open a Lasting Restaurant Some of the Most Frequently Asked Questions;
 
So how do you open a restaurant? What are the main points of the restaurant? What should be considered when opening a new restaurant? What kind of corporate restaurant infrastructure should be built in order to have the best restaurants in the city? Is only financing sufficient to open a restaurant?
 
This article will be a little longer, because there are many things to explain about the new restaurant phase, I will try to address short, short topics within my current knowledge. I will also get used to giving tips about opening a new restaurant.
 
One of the most important rules for a new restaurant is your understanding. In other words, having at least 10 years of experience in service or kitchen parts in the food and beverage industry will save you a lot of damage and enable you to reach success faster.
 
If you do not have any particular experience in this area, it will still be very useful to you to start new restaurant purchases with someone who understands restaurant business and restaurant management, although not in the same way. This person can be your paid earner, your partner or your profit partner. But remember to put his hand under the planter with yours.
 
Country Start for New Restaurant Opening; Feasibility, Detail and All Work of the Restaurant You Have New Home (This Restaurant Is Not A Whole Item)
 
As with many other subjects, there have been people who incorrectly fastened the first button of their shirt on this subject. Of course, once the first button is incorrectly stitched, the others will follow one after the other. These inaccuracies are like the rings of a stone thrown into the water, and it moves towards infinity. Infinity here is related to the greatness of your whole.
 
If you want your investment to transform into a permanent and successful restaurant.
 
After making your estimates about the quality of the new restaurant, the size, the concept, the location or the rent, the city in which the new restaurant should be in your mind and taking into account your life experience, you can consult an expert who has done this job before, about the restaurant consultancy. If a person who is an expert in his / her job will provide you with more details on some of the threads I have given below, "within the boundaries you have followed the house of", in a detailed form of feasibility, with the relevant documents. The prepared feasibility will shed a light on the new restaurant opening (if prepared properlyÉ)
 
Some of the details that should be in the feasibility of the new restaurant are as follows;
 
How many restaurants are there in the city where you want to open a restaurant? There are ka restaurants in the city with the concept that came to your mind? What are the guest capacities and numbers of these restaurants? These restaurants have been in service for many years? Which group is the guest portfolio of the restaurants considered? What are the distances of the highlighted restaurants to the city? Which group is the economic situation of the countries in question? What is the population of the districts where there are restaurants?
 
In this region, how many company buildings, banks, public offices, hotels etc. etc. are there? If it is in the tourism city of the region, are there any foreigners living there? What is the population that changes in the winter and summer? What is the ratio of the population to the countries? What is the value of a large property or the annual rent (square meter prices) in your mind?
 
Is the region or city summer? Is mankind mÝm? Or is it stable in both summer and winter? You should definitely know the answers to some questions, and calculate the steps to take based on these data.
 
Now is the Time to Decide on the New Restaurant Acquisition. Now I'll Make This Part As Questions. Those who are sincere in their thoughts will surely understand me
 
How to Open a Restaurant?
I wonder if it is a slightly smaller restaurant?
There are a lot of restaurants in this city like me but there is no fish restaurant, I wonder if he can overtake my fish restaurant?
I guess that's not enough. Do I need to change the restaurant architecture?
Would it be better to open a restaurant to enjoy the city's nightlife and dinner?
The restaurants that do the most work are in the concept that I think. Can I have the best restaurant in the city if I put the ÒÉÉÉÉ specialties in my new tree restaurant?
Considering the number of inhabitants of the city, would it make more sense if I just opened a summer restaurant?
How about a restaurant where white-collar workers come with both an affordable price and a rich menu?
The location of the ÉÉÉÉÉÉ. Restaurant is very nice, but the owner has no financial means. If I am a partner and make a serious investment in that restaurant, can I change the concept and name to make it the best dinners restaurant in the region?
I have a Kitchen Consultant for my new restaurant, my very good chief and my kitchen team will come to my new restaurant just for my taste, if it is in a quiet place a little far from the city.
 
I don't need any of these, I already have a portfolio of guests, I will open my new restaurant to start up, but maybe I just need to do some research on the Menus Consultant and Operator KrilŸÛŸ.
 
The New Restaurant Arken, which has been prepared in line with your own experience and your instructions, was also advised by a specialist in restaurant management, food and beverage consultancy. What Should I Pay Attention To? You will be able to make a much healthier decision on your issues. If you take into account the investment you will make if this research is carried out by someone who is well-versed in the subject, it will be a decisive figure for you.
 
Now is the time to decide as a person or an institution for your new restaurant. What should be the concept of your new restaurant?
 
Considering the feasibility that has been prepared for you, and even after examining the details on your mind with the 2nd or 3rd persons, the first thing you need to do is to decide on the concept of your restaurant that you will start new. After deciding on your restaurant concept, "Italian cuisine, French cuisine, Turkish cuisine, Ottoman palace cuisine, international cuisines, etc." etc. You have come to the architectural dimension of the business.
 
It was the decision of where to open the restaurant you are going to open, that is, to decide where the restaurant is located.
 
How to Open a Restaurant?
Deciding on the location of your new restaurant should also be based on the feasibility or personal decisions you have prepared. Because the form of the building must be connected with the district or city where you will build the restaurant.
 
The decoration and the shape of the building were important to the concept by three architects and external architects.
 
Whether it's a new building in your own property, a rental property in the city center or an empty space, you must have an architect. Getting used to matters such as three architects, external architects, and decoration with people who are familiar with the subject will save you from wasted commemorative expenses by doing a job repeatedly. In addition, your menu concept and decoration will be more compatible with each other. … Especially in this regard, you should examine sample restaurants that may be your own competitors… and hold on to the architecture of your new restaurant, and you should definitely isolate yourself from them in all their features.
 
You should never sample restaurants from your peers. Old restaurants should take your example with what you will do in your new restaurant.
 
It is Time to Start Menu Planning and Creating Your Restaurant Menus in Your New Restaurant Opening Plans, Step by Step.
 
You will say, Chief, there is no restaurant yet. What menu are you talking about? Well, I would like to answer this issue about the kitchen and kitchen service inventory of the new restaurant with some questions.
 
How will the kitchen be built while my new restaurant is being built?
What will be the dimensions of the kitchen equipment in the restaurant I will open to?
What equipment will be found in the kitchen in terms of the food menu?
I wonder if there should be an oven in my new restaurant?
I wonder if there should be square meter of kitchen for the fixtures in the kitchen inventory?
Which sizes should the tables of my new restaurant be?
Will there be a lounge section in my restaurant?
Does every person who comes to my restaurant have to buy food?
Can three people come to my restaurant to talk business or to have a meeting or agreement?
Should the waiting room in my new restaurant be for people?
If I am opening the best restaurant in the city, should there be seating groups in the service section?
How many independent dining halls should I have in my new restaurant where I can serve Activity & Banquet Menus for private groups?
… The private dining halls should be more people?
In my new restaurant, which halls can I give to these groups if anyone wants to choose from the Selected Menus?
If they want to make a VIP in my new restaurant, should I not have it done so that I can easily combine all the private halls where I can serve their Religious Menus?
… How can I protect my restaurant fixtures against financial damages in private organizations with the Organization Agreement?
If I am building the best restaurant in the city, should I build a special dining hall that I can serve for holding managements, VIP meals, special family meals?
I wonder, with what feature should my restaurant stand out in public?
 
How to Open a Restaurant?
There is a word in our profession. … We do not take the girl next to a network to cut her. We bring the mouth to where it is. Because this is easier.
 
As I said at the beginning of the article, if the first button is incorrectly buttoned, the others will also be incorrectly. So I wanted to tell. If the restaurant is to survive by selling its existing menu, everything has to be built according to the menu. If every equipment to be taken into the kitchen is to be purchased according to the existing menus, the kitchen should be built according to the names of the equipment. If the service inventory and fixtures of the restaurant are to be taken according to the menu, it should be made according to the names of the fixtures to be used in the menus.
 
But for some reason, I say with a high spirits The Food and Drink Menu, which is the most important source of a restaurant in our country, is made last !!!
 
On this road you have set out to become the best restaurant in the city, at least 2 months before your restaurant opens, you can introduce your restaurant with your restaurant menu, the features of your new restaurant. These restaurant promotions can be in the form of related articles, kšße articles, recipes, interviews. It may be more reassuring if it is built by keeping the professional background of the managers in mind and it is announced that they will continue their professional career here.
 
The launch of your new restaurant could be a success. But the real work, even the hardest part, starts now in the operational dimension. You can contact me for small-weight, big-weight and perfect guest satisfaction, service policies and much more details.
 
Recruit all your staff 1 month before opening your new restaurant and show your own concept, Restaurant Management Circus, Reports, Kitchen Management, Organization Agreement, Cost - Cost, Surveys and Forms, Charts and Minutes, Restaurant Management, Gastronomy Consultancy, Ensure that training is provided by individuals.
 
To give an example, if one of the guests asks the waiter what is in the food without paying attention to the menu explanation of the food they are going to order, do not say I don't know?
 
You should evaluate the people you are going to train with very well. Remember, the lack of information can be overcome, but the lack of character cannot. I strongly recommend that you make a contract for at least 2 years in order not to leave you after your training.
 
My personal recommendation is that I do not recommend getting a team ready for the service part or the kitchen part of your new restaurant. I recommend that you build your own team from people who are inclined, according to your standards, principles and your own culture. For short-term (2-3 months) vocational training, you can benefit from the experiences of people who are knowledgeable in the subject. You get used to choosing people in your staff that you can recruit in the long run.
 
Be sure to think about opening a new restaurant 3 times and get used to doing it 1 time.
 
Do not start your business by saying that we are opening a restaurant by following your words. Be sure to take a look at everything first. I remind you in advance that you will have to leave a lot of fixture materials that you have bought to the warehouse as you would otherwise break some of the walls you have built and rebuild them.
 
I have many more words to say about this. But these are some of the details I will mention here. You should get in touch with me for more. The network where information is shared is good and shared. † It is my personal desire to have restaurants that are exemplary to the world in my country. Because our country, the pearl of the world, which has borders both in Asia and Europe, deserves to have the best restaurants of the world in the gastronomy sector.

Gastronomi Danışmanlığı & Gastronomy Consultancy ...

 Restoran Danışmanlığı Menü Danışmanlığı Gastronomi Danışmanlığı Mutfak Danışmanlığı Restoran Nasıl Açılır Yiyecek Ve İçecek Danışmanlığı Konsept Danışmanlığı